شب پرستاره کلن و لندن | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو
پربحث ترین


سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ در ساعت 18:13
کد مطلب: 141403

دیدارهای دوستانه جذاب
شب پرستاره کلن و لندن
0
comment0
sharing

امشب 2 دیدار دوستانه و جذاب در آلمان و انگلیس برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرورزشی، آخرين ديدارهاي دوستانه سال 2017 ميلادي جدال‌هايي جذاب و ديدني خواهد بود. امشب در كلنِ آلمان، ژرمن‌ها به مصاف فرانسه مي‌روند و در لندن هم انگليس برابر برزيل قرار خواهد گرفت.

 آلمان فرانسه‌‌؛ انتقامِ يورو و شكست‌ناپذير ماندنِ ژرمن‌ها

اگرچه يك بازي دوستانه با يك بازي ملي آن هم در نيمه‌نهايي يك تورنمنت معتبر قابل مقايسه نيست اما آلماني‌ها علاقه زيادي دارند انتقامي كوچك از شكست‌شان در نيمه‌نهايي يورو 2016 از فرانسه بگيرند. خروس‌هاي قدرتمند در جام ملت‌هاي اروپا باعث شدند حسرت 20 ساله آلمان براي قهرماني در يورو تبديل به 24 سال شود و البته خودشان هم در نهايت جام را تقديمِ پرتغال كردند. حالا 2 تيمي كه از پرستاره‌ترين تيم‌هاي جام جهاني‌ 2018 خواهند بود و در ساليان اخير بازيكن‌هاي جوان و بااستعدادي در فوتبال ملي اين 2 كشور چهره شده‌اند به مصاف هم خواهند رفت. جدالي كه در كلن مي‌تواند جذاب باشد، اگر يواخيم‌‌لو و ديديه دشان تنها به فكر محك زدن بازيكن‌هاي جوان خودشان نباشند. رقابت آلمان و فرانسه در سال‌هاي اخير تبديل به يك بازي تكراري شده و از سال 2012 به بعد اين 2 تيم هر سال يك بازي برگزار كرده‌اند، سهم آلمان 2 برد بوده و سهم فرانسه 3 برد. آخرين بازي دوستانه آنها با خاطره تلخ حملات تروريستي در پاريس همراه شد و در خاطره‌ها ماند. در 2 جدال رسمي آخر آنها هم در جام جهاني‌ آلمان برنده شد و در يورو هم همان‌طور كه گفتيم فرانسه برد. به ياد داشته باشيد آلمان در سال 2017 هيچ شكستي را نپذيرفته و به دنبال حفظ ركورد شكست‌ناپذيري‌اش هم هست.

انگليس برزيل‌‌؛ هيجان دوباره در ومبلي

بازي انگليس و برزيل ما را ياد آن گل ديدني رونالدينيو در جام جهاني‌ 2002 به ديويد سيمن مي‌اندازد. آخرين بازي رسمي كه بين سه‌شير و سلسائو برگزار شد و برزيلِ قهرمان انگليس را از جام حذف كرد. علاوه بر آن بازي رسمي از سال 2000 به بعد اين 2 قدرت فوتبال دنيا 5 مرتبه ديگر در بازي‌هاي دوستانه به مصاف هم رفته‌اند كه 3 تساوي ثبت شده و هر تيم هم يك مرتبه برنده بوده است. انگليس با گرت ساوت‌گيت روزهاي بهتري را تجربه مي‌كند و برزيل هم با تيته دوباره اوج گرفته. سه‌شير هميشه با وجود شرايط خوب در جام جهاني‌ نتايج خوبي نمي‌گيرد و ساوت‌گيت اميدوار به شكستن طلسم موفقيتِ تيم ملي كشورش است. برزيل هم پس از ناكامي در جام قبلي براي پاك كردن خاطره تلخِ جام جهاني‌ 2014 آماده مي‌شود. انگليسي‌ها در بازي قبلي ومبلي برابر آلمان شب آرامي را سپري كردند و ساوت‌گيت هم بازيكن‌هاي جواني مثل لوفتوس‌چيك و آبراهام را محك زد. برزيل هم در سال 2017 فقط جدالِ سوپركلاسيكو برابر آرژانتين را باخت و خيلي زود هم صعود خودش به جام جهاني‌ را قطعي كرده بود. به نوعي مدت‌هاست تيته تيمش را حتي در بازي‌هاي رسمي هم آزمايش مي‌كند تا بتواند 23 بازيكن شايسته را به جام جهاني‌ ببرد.


به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017