عجيب و غريب مثل آرژانتين | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


تاریخ: پنج شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ » ساعت: 11:00
کد مطلب: 141584

ماسچرانو بارسایی حريف ایووبی آرسنالی نشد
عجيب و غريب مثل آرژانتين
0
comment0
sharing

تیم ملی آرژانتین به شکل عجیبی پیروزی برابر نیجریه را با یک شکست سنگین عوض کرد.

به گزارش خبرورزشی، در حالي كه دو تيم نيجريه و آرژانتين صعود خود را به رقابت‌هاي جام جهاني‌ 2018 مسجل كرده بودند، از فرصت تعطيلات بازي‌هاي باشگاهي استفاده كردند و ديداري دوستانه با هم انجام دادند. ديداري كه روسيه ميزبان آن بود و نتيجه‌اي عجيب و غريب در آن رقم خورد. همگروهي‌هاي جام جهاني‌ 2014 برزيل، در اين مسابقه به بررسي نقاط ضعف و قوت خود پرداختند. نتيجه بازي و شكست تحقير‌آميز آرژانتين مشخص كرد اين تيم هنوز با مشكلات زيادي دست و پنجه نرم مي‌كند و در اين فاصله كم بايد فكري به حال آلبي‌سلسته شود. 

آرژانتين در حال تغيير

خورخه سمپائولي در شرايطي تيمش را براي اين مسابقه مهيا كرد كه چند تغيير در تركيب اصلي ايجاد كرده بود. او درون دروازه از سرخيو رومرو استفاده نكرد و مارچسين را به جايش تست كرد. پاتزلا، اينسوا، لوكلسو، ريگوني، بلوشي و بندتو از جمله بازيكناني بودند كه در اين بازي از سوي خورخه سمپائولي به بازي گرفته شدند. نكته جالب جايي بود كه دقيقاً وقتي تعويض‌هاي سمپائولي رقم خورد و بازيكنان باتجربه‌‌اش را در نيمه دوم از زمين بيرون كشيد، قدرت تيمش هم كاهش پيدا كرد.

ايووبي ستاره زمين

در روزي كه ليونل مسي در بازي حضور نداشت و غايب بود ستاره زمين كسي نبود جز الكس ايووبي. بازيكن نيجريه با دو گلي كه در دقايق 52 و 73 وارد دروازه آرژانتين كرد، نيجريه را به بازي برگرداند و آنها را در مسير پيروزي قرار داد. نبرد مهاجم آرسنال و مدافع بارسلونا در نهايت به نفع ايووبي تمام شد.

تاكتيك دفاعي روهر

سرمربي آلماني نيجريه براي اين مسابقه تيمش را با سيستم عجيب 2-3-5 به زمين فرستاد تا نشان دهد مهار حملات آرژانتيني‌ها برايش در اولويت است. تاكتيكي كه جواب نداد و عقاب‌ها در همان نيمه نخست دو گل از حريف‌شان دريافت كردند. گرنوت روهر 64 ساله كه پاتوق مربيگري‌‌اش كشورهاي آفريقايي است در نيمه دوم با دو مهاجم تيمش را ارنج كرد و مزد تصميم شجاعانه‌‌اش را با زدن 3 گل گرفت.

كفه ترازو به نفع آلبي‌سلسته

اگرچه نيجريه در اين مسابقه به پيروزي رسيد اما كفه ترازو همچنان به نفع آلبي‌سلسته سنگيني مي‌كند. آرژانتين و نيجريه از سال 1994 تاكنون با هم 8 بار ديدار كردند كه 4 بار آن مربوط به جام جهاني‌ بوده است. آرژانتين 5 مرتبه مقابل نيجريه پيروز شده و نيجريه توانست دومين برد خود را به دست‌ آورد. آيا نهمين تقابل آنها در جام جهاني‌ روسيه خواهد بود؟
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017