وابستگی وحشتناک آلبی‌سلسته به لئو | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


تاریخ: پنج شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ » ساعت: 12:41
کد مطلب: 141595

مسی نبود، آرژانتین به نیجریه هم باخت
وابستگی وحشتناک آلبی‌سلسته به لئو
1
comment0
sharing

در بازی‌های انتخابی جام‌جهانی و پس از آن در دیدار دوستانه با نیجریه مشخص شد چقدر زیاد آرژانتین به مسی وابسته است.

به گزارش خبرورزشی، آنچه مسلم است و در ماه‌ها و سال‌هاي اخير ثابت شده، وابستگي عجيب و غريب تيم ملي آرژانتين به حضور يا عدم حضور ليونل مسي درتركيب اين تيم، براي كسب نتايج مطلوب است و باخت سه‌شنبه شب آلبي سلسته مقابل نيجريه در ديداري دوستانه در روسيه، بار ديگر اين وابستگي را ثابت كرد.

بدون هيچ ترديدي مسي يكي از مهره‌هاي سرنوشت‌ساز و اساسي براي تيم ملي آرژانتين است و درغياب او تيم ملي آرژانتين كاملاً تبديل به تيم ديگري مي‌شود. لئو مسي، كاپيتان تيم ملي آرژانتين، ليدر بي‌چون و چراي اين تيم است و تأثيرگذارترين و سرنوشت‌سازترين بازيكن اين تيم نيز به حساب مي‌‌آيد. در نبود لئو مسي، آرژانتيني‌ها سختي‌هاي زيادي مي‌كشند و اين در نتايج كسب شده توسط اين تيم و نكات آماري كاملاً مشهود و مشخص است. از زماني كه آلخاندرو سابه با هدايت تيم ملي آرژانتين را در دست گرفت، اين وابستگي به مسي كاملاً بارز و مشخص شد. آنها در اين مدت 86 بازي برگزار كرده‌اند و آرژانتين در 12 تا از اين بازي‌ها، مغلوب حريف شده. آخرين باخت آنها سه‌شنبه و در بازي دوستانه مقابل نيجريه رقم خورد. روزنامه كلارين چاپ آرژانتين درگزارشي آماري به بررسي ناكامي‌هاي آلبي سلسته در غياب مسي پرداخته:

 

نام سرمربي

 بازي‌هاي ملي آرژانتين زيرنظر اين سرمربي

تعداد باخت

تعداد بازي‌هاي مسي

آلخاندرو سابيا

41

5

مسي در 3 تا از5 باخت بازي كرد

جراردو تاتا مارتينو

29

3

مسي در2تا از اين 3 باخت بازي كرد

ادگاردو بائوسا

8

3

مسي در يكي از  3باخت تيمش بازي كرد و در دو مساوي تيمش نيز حضور نداشت

خورخه سمپائولي

8

1

مسي درتنها باخت تيمش حضور نداشت

 

 

اين بدان معناست كه مسي در 5 بازي از 12 باخت اخير تيم ملي آرژانتين در شش سال اخير غايب بوده و نكته ديگر اينكه در زمان مربيگري بائوسا در تيم ملي، آرژانتين تنها وقتي كه مسي در تركيب تيمش بود به پيروزي رسيده و با سمپائولي، آرژانتين تنها وقتي كه مسي بازي نكرده، طعم باخت را چشيده.

نكات جالب توجه

از سوي ديگر و به نقل از وبسايت 442، اين وابستگي عجيب آرژانتيني‌ها به مسي در عملكرد تيم ملي آرژانتين نيز مشهود است: در بازه زماني بين جام‌هاي جهاني 2014 برزيل و 2018 روسيه، مسي در15تا از 45 بازي برگزار شده تيم ملي كشورش غايب بوده. 6 تا از اين بازي‌ها، بازي‌هاي دوستانه بودند‌‌؛ 8تا بازي‌هاي مقدماتي در منطقه آمريكاي جنوبي وكوپا آمه‌ريكاي كشور آمريكا. راندمان مثبت تيم ملي آرژانتين بدون مسي در اين سه سال اخير 44/44 درصد بوده و اين راندمان با حضور مسي در تركيب آلبي سلسته بهبود مي‌يابد. و آرژانتين با لئو در22 تا از 33 بازي برگزار شده‌‌اش به پيروزي رسيده.

در بازي‌هاي حذفي آمريكاي جنوبي، آرژانتين با مسي از 30 امتياز ممكن به 21 امتياز رسيد (70درصد) و بدون او از 24 امتياز ممكن تنها 7 امتياز كسب كرد (29/16 درصد)


 
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017