بایرن به دنبال انتقام از پاریسی‌ها | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


تاریخ: سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ » ساعت: 13:47
کد مطلب: 143745

هفته ششم لیگ قهرمانان اروپا
بایرن به دنبال انتقام از پاریسی‌ها
1
comment0
sharing

بایرن‌مونیخ امشب در پی جبران شکست سنگین بازی رفت برابر پاریسی‌هاست.

به گزارش خبرورزشی، امشب و فرداشب با برگزاري 16 ديدار مرحله گروهي ليگ قهرمانان اروپا به پايان خواهد رسيد و 16 تيمي كه از 8 گروه اين رقابت‌ها وارد مرحله حذفي مي‌شوند، مشخص خواهند شد.

گروه A: احتمال اندك غافلگيري شياطين‌سرخ

منچستريونايتد 12، بازل 9 و زسكا مسكو 9 امتيازي همگي شانس صعود از اين گروه را دارند، تنها تيم سوئيسي به واسطه شكست در مجموع 2 بازي رفت و برگشت برابر شاگردان مورينيو نمي‌تواند صدرنشين شود. بازل كه در بازي رفت در ميان ناباوري همه به بنفيكا كه شانس صعود به حساب مي‌آمد، 5 گل زد با يك تساوي هم جايگاه دوم خودش را حفظ خواهد كرد. رقابت مرگ و زندگي در ورزشگاه اولدترافورد خواهد بود؛ جايي كه شياطين ‌سرخ فقط يك امتياز براي صدرنشين ماندن مي‌خواهند اما اگر با نتيجه‌اي بدتر از 4 بر۳ يك در ديدار رفت از زسكا شكست بخورند، به ليگ اروپا خواهند رفت؛ احتمال بسيار كمي كه با شرايط اين روزهاي يونايتد بعيد است رخ بدهد چراكه آنها با پيروزي چند روز پيش برابر آرسنال روحيه دوچنداني هم گرفته‌اند و زسكا هم تا به حال برابر اين تيم پيروز نشده است.

 گروه B: انتقام در آليانتس‌آره‌نا

تكليف تيم‌هاي صعودكننده به دور بعد در اين گروه مشخص شده، تنها مي‌ماند تسويه‌حسابِ بايرن‌مونيخ با پاري‌سن‌ژرمن. در بازي رفت پاريسي‌ها در خانه با خط حمله آتشين خودشان باواريايي‌ها را درهم كوبيدند و كارِ كارلو آنچلوتي در اين تيم هم با همان باخت 3 بر صفر تمام شد. توپخانه پاريسي‌ها در ادامه مسير هم از كار نيفتاد و در 5 بازي آنها 24 گل به ثمر رسانده‌اند، يعني ركورد خارق‌‌‌العاده 8/4 گل در هر ديدار. تيم آماده تحت هدايت اوناي اِمري براي اولين مرتبه در ليگ فرانسه شكست خورد و با تحمل باخت برابر استراسبورگ به مونيخ سفر كرده است. از سويي بايرني‌ها آماده هستند باخت ديدار رفت را جبران كنند و حتي‌الامكان نتيجه بهتر از 3 بر صفر باشد كه به عنوان صدرنشين قرعه بهتري در مرحله يك‌هشتم نهايي انتظار آنها را بكشد. جدال سلتيك و اندرلخت هم تشريفاتي نيست و اسكاتلندي‌ها با 3 امتياز شانس بهتري براي راهيابي به ليگ اروپا دارند.

گروه C: مأموريت غيرممكنِ سيمئونه

چلسي و اتلتيكومادريد در مسابقه‌اي جذاب در استمفوردبريج به مصاف هم خواهند رفت. چلسي 10 امتياز دارد، رم 8 امتيازي ا‌ست و اتلتيكومادريد هم 6 امتياز كسب كرده. آبي‌هاي لندن در صورتي كه به تساوي هم برسند، ممكن است با برتري احتمالي رم برابر قره‌باغ اين تيم ايتاليايي با توجه به برتري در ديدار رودررو مقابل چلسي صدر را از شاگردان كونته بگيرد. از سويي اتلتيكومادريد هنوز شانس صعود دارد كه اما و اگرهاي زيادي خواهد داشت. ديگو سيمئونه اميدوار است همان‌طور كه تيمش در 2 بازي نتوانست مقابل قره‌باغ پيروز شود، اين تيم رم را هم متوقف كند تا اگر روخي‌بلانكو در لندن 3 امتياز گرفت، به عنوان تيم دوم راهي مرحله بعد شود. اتفاق‌هايي كه اگر رخ بدهد، شگفتي هفته پاياني ليگ قهرمانان اروپا خواهد بود.

گروه D: يووه هنوز در خطر

پيروزي هفته گذشته اسپورتينگ ‌ليسبون برابر المپياكوس و تساوي يوونتوس و بارسلونا باعث شد همچنان هفته پاياني اين گروه حساس باشد. بارسا 11 امتيازي ا‌ست و با يك تساوي برابر اسپورتينگ هم در صدر باقي خواهد ماند، يوونتوس 8 امتياز كسب كرده و پرتغالي‌ها هم 7 امتياز گرفته‌اند. البته تصور اينكه اسپورتينگ در نوكمپ بارسا را مغلوب كند، سخت است اما روي كاغذ هنوز اين تيم شانس صعود دارد. يوونتوس هم به مصاف المپياكوس خواهد رفت كه بازي رفت 2 بر صفر آن را شكست داد. شاگردان آلگري با توجه به اينكه در جدال رودررو با بارسلونا شكست خورده‌اند، ديگر نمي‌توانند صدرنشين شوند و بايد به فكر حفظ همان رده دوم جدول باشند. المپياكوس يك امتيازي هم هيچ شانسي حتي براي رسيدن به ليگ اروپا نخواهد داشت.


به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017