ژروم بواتنگ: 4 گل به پاریس بزنیم معجزه می‌شود | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ در ساعت 17:00
کد مطلب: 143778

پی‌اس‌جی و سیتی فعلاً قوی‌ترین تیم‌های اروپا هستند
ژروم بواتنگ: 4 گل به پاریس بزنیم معجزه می‌شود
0
comment0
sharing

مدافع تیم بایرن‌مونیخ برتری 4 گله برابر پاریسی‌ها را برای تیمش معجزه می‌داند.

به گزارش خبرورزشی، ژروم بواتنگ مدافع 29 ساله و آلماني تيم بايرن‌مونيخ بازي رفت تيمش مقابل پاري‌سن‌ژرمن در ليگ قهرمانان اروپا را از دست داد‌. در پارك دوپرنس و در شرايطي كه ژروم روي سكوها نشسته بود تيمش شكست سنگين 3 بر صفر را متحمل شد و باعث شد كه شانسش براي صدرنشيني از بين برود. حالا امشب بايرن بايد در آليانس آره‌نا در ديدار برگشت به مصاف پاريسي‌ها برود‌؛ ديداري كه اگر با اختلاف 4 گل به سود بايرن تمام شود آن وقت اين تيم صدرنشين مي‌شود. بواتنگ اما در گفت‌وگو با اكيپ اين مورد را شبيه معجزه مي‌داند و مي‌گويد پيروزي حداقلي برابر پاري‌سن‌ژرمن هم براي آنها كافي است.

* برنامه بايرن براي رد شدن از پاري‌سن‌ژرمن و صدرنشيني در گروه چيست؟

هدف ما اين نيست كه تيم اول گروه شويم. هدف‌مان اين است كه آخرين بازي مرحله گروهي‌مان را مقابل تماشاگران خودي و مقابل يكي از بهترين تيم‌هاي اروپا ببريم.

* ولي اگر بايرن موفق شود با اختلاف 4 گل پاري‌سن‌ژرمن را ببرد صدرنشين مي‌شود. اگر چنين كاري كنيد، تصور نمي‌كنيد كه پيغام مهمي به سراسر اروپا مي‌فرستيد؟

نتيجه مهم نيست‌؛ همين كه ببريم خودش كلي پيغام دارد. به ويژه اينكه پاري‌سن‌ژرمن تيم قدري است و ما هنوز هم مصدومان زيادي داريم. همين الان در تيم پاريس فقط تياگو موتا مصدوم است و هيچ بازيكن ديگري مشكلي ندارد. دوم شدن در گروه فاجعه نيست به ويژه اينكه ما شانس اول اين گروه هم ديگر نيستيم. حالا يك در هزار اگر بتوانيم صدرنشين گروه شويم چيزي شبيه به يك معجزه كوچك است.

* از دوئل‌تان در پارك دوپرنس چه خاطره‌اي داريد؟

پاري‌سن‌ژرمن كاملاً سرتر از ما نشان داد. هرچند كه نتيجه نهايي بيانگر بازي‌اي كه كرديم نبود و سختگيرانه رقم خورد. شروع خوبي نداشتيم، در دوئل‌هاي تن به تن كم آورديم و گل‌هاي بسيار ساده‌اي هم خورديم.

* آن شب از سطح بازي پاري‌سن‌ژرمن تعجب نكرديد؟

راستش را بخواهيد، زياد نه. مي‌دانستيم كه براي آنها برد با حداقل نتيجه هم اهميت دارد پس مقابل دروازه بسيار دقيق عمل مي‌كنند. البته وقتي به بازي سرعت مي‌داديم، حس كردم دفاع پاريسي‌ها متزلزل نشان مي‌دهد.

* در بازي رفت، وقتي متوجه شديد كه در فهرست قرار نگرفته‌‌ايد، چه واكنشي داشتيد؟

خب خيلي تعجب كردم. طبيعي بود كه در تركيب اصلي نباشم چون تازه از بند مصدوميت رها شده بودم و نمي‌توانستم سه روز در ميان بازي كنم ولي اينكه ديگر من را روي سكو بفرستند برايم خيلي ناراحت‌كننده بود. بقيه مصدومان تيم در شرايطي كه اصلاً انتظارش را نداشتند روي نيمكت نشستند. واقعاً هضمش برايم سخت بود.

* نظرتان درباره پاري‌سن‌ژرمن چيست؟

تيم فوق‌‌العاده باكيفيتي هستند. در پارك دوپرنس حس كردم باشگاهي هستند كه با حمايت واقعي تماشاگران و ورزشگاه فوق‌‌العاده‌اي كه دارند، تبديل به يكي از قدرتمندترين‌ها شده‌اند. از لحاظ پتانسيل كنوني، آنها فعلاً همسطح منچسترسيتي هستند. البته اين را هم بگويم كه خرج كردن پول زياد در بازار نقل و انتقالات به اين معني نيست كه مي‌توان قهرمان همه تورنمنت‌ها شد.

* و الان فكر مي‌كنيد پاريس مدعي فتح ليگ قهرمانان اروپاست؟

بله، به همراه سيتي، رئال‌مادريد و بارسلونا. اين 4 تيم فعلاً مدعيان اصلي هستند. اين روزها خيلي‌ها معتقدند فينال ليگ قهرمانان اروپا را منچسترسيتي و پاري‌سن‌ژرمن برگزار مي‌كنند ولي در 6 ماه آينده ممكن است خيلي چيزها تغيير كند. در حال حاضر ما با اين همه مصدومی كه روي دست‌مان مانده جزو مدعيان نيستيم ولي زماني كه تركيب ما كامل شود آن وقت ما هم پتانسيل لازم را براي رسيدن به فينال داريم.

* يوپ هاينكس، 6 اكتبر، جانشين كارلو آنچلوتي شد. او چه كار كرده كه بايرن اين‌قدر سريع منسجم شده است؟

جلسات تمريني و ارتباطات در باشگاه به صورت اساسي و راديكالي تغيير كرده است. يوپ با سختگيري و منظم كردن برنامه‌هاي زيرساختي، خيلي سريع در زمان كمي كه در اختيار داشته توانسته باشگاه را در مسير درستش قرار دهد. جو حاكم بر باشگاه پرشورتر و بيشتر خانوادگي شده است. هاينكس براي ما اتفاقات خوبي رقم زده است.

* خب با نگاهي به گذشته، چرا داستان بايرن و آنچلوتي خوب پيش نرفت؟

گفتنش سخت است. مسئوليت در باشگاه فقط به عهده مربي نيست و شامل بقيه اعضاي تيم هم مي‌شود. زبان هم تبديل به يك سد شده بود و مشكلات ارتباطي و كلامي به وجود آورده بود. خب، غالباً هم ايده‌هاي مخالف را مي‌شنيديم. شرايط سخت و پيچيده شده بود.

* كينگزلي كومن شما را به چشم يك برادر بزرگ مي‌داند. فكر مي‌كنيد مسير خوبي در بايرن پيدا كرده است؟

«كينگ» خيلي تمرين مي‌كند. با پپ گوارديولا شرايط برايش ساده نبود چون خيلي از اين بازيكن توقع داشت. از طرفي در زمان آنچلوتي هم او به ندرت بازي مي‌كرد. حالا اما تبديل شده به يكي از مهمترين بازيكنان بايرن. با سرعت، دريبل‌ها و استارت‌هاي انفجاري‌‌اش كاري كرده كه دفاع كردن مقابلش سخت است. روزهاي اولي كه اينجا آمده بود خجالتي بود ولي حالا بهتر شده است. زياد لبخند مي‌زند، بيشتر حرف مي‌زند و عملكردش در زمين هم نشان مي‌دهد كه مسير خوبي را پيدا كرده است.

* فكر مي‌كنيد مي‌تواند جانشين فرانك ريبري باشد؟

فرانك تاريخ باشگاه بايرن را تحت تأثير قرار داده، در نتيجه جانشيني او كار ساده‌اي نيست. از لحاظ فني، «كينگ» خيلي پرجنب و جوش و سرعتي است. به هر حال او اين پتانسيل را دارد كه تبديل به يكي از چهره‌هاي محبوب آليانس آره‌نا شود.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017