دخئا: با قدرت سیتی را شکست می‌دهیم | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


تاریخ: یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ » ساعت: 13:18
کد مطلب: 144284

تیری آنری مقابل دروازه‌بان منچستریونایتد
دخئا: با قدرت سیتی را شکست می‌دهیم
2
comment0
sharing

در مصاحبه با تیری آنری، دخئا از شکست منچسترسیتی در شهرآورد گفت.

به گزارش خبرورزشی، تيري آنري مربي تيم ملي بلژيك و كارشناس شبكه اسكاي اسپورت پيش از شهرآورد منچستر به كارينگتون رفت تا با داويد دخئا سنگربان اسپانيايي اين تيم گفت‌وگو كند. گفت‌وگويي كه با حاشيه همراه بود و در سايت اسكاي اسپورت قابل مشاهده است.

* آنري: سيتي در حال پرواز كردن است و همه منتظر هستند تا يونايتد جلوي پيشروي آنها را بگيرد. آيا قادر به متوقف كردن سيتي هستيد؟

دخئا: خب آيا سيتي مي‌تواند يونايتد را متوقف كند؟ ما در خانه بازي مي‌كنیم و كنار تماشاگران خودمان هستيم. ما با اعتماد به نفس در اين بازي حاضر مي‌شويم، قوي هستيم و مي‌خواهيم پيروز شويم. فكر مي‌كنم تيم ما الان شرايط خوبي دارد. دو بازي خارج از خانه مشكل را پيروز شده‌ايم و اعتماد به نفس‌مان افزايش پيدا كرده است.

* آنري: مردم به بازي با پاي تو اشاره نمي‌كنند اما تو كه در اسپانيا بوده‌اي، به خوبي آن را آموزش ديده‌اي. در اين بخش خودت را چطور مي‌بيني؟

وقتي ما در تيم زير 17 و 19 ساله‌هاي اسپانيا بوديم، هميشه از عقب بازي را شروع مي‌كرديم و سعي مي‌كرديم روي زمين بازي كنيم. بنابراين من هميشه از اينكه توپ را با پايم به گردش دربياورم، لذت مي‌بردم. فكر مي‌كنم اولين حمله از عقب شروع مي‌شود. تو مي‌تواني آنجا همه چيز را ببيني و بايد احساس كني يك هافبك هستي نه دروازه‌بان.

* آنري: وقتي بازي مي‌كردم، هميشه با دروازه‌بان تيم ينس لمان بحث داشتم. تو اما با مدافعانت صحبت نمي‌كني و بر سرشان فرياد نمي‌كشي. تو انرژي مثبت به هم‌تيمي‌هايت مي‌دهي.

دخئا: بعد از يك واكنش يا اشتباهي كه دفاع مرتكب مي‌شود، من ترجيح مي‌دهم سرش داد نزنم. ترجيح مي‌دهم صبر كنم و آن را در رختكن به او بگويم. من هميشه همين‌طوري بودم. ريلكس بودم و سعي مي‌كردم بعد از يك اشتباه عادي باشم. وقتي كه من اشتباه مي‌كنم، نمي‌خواهم بازيكني بيايد كنارم و بر سرم فرياد بكشد. بنابراين من سعي مي‌كنم رفتار مشابهي با هم‌تيمي‌هايم داشته باشم كه به آنها اعتماد به نفس دهد. اين فوتبال است، تو بايد اشتباه كني و اين طبيعي است.»
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017