جنگِ بدون خونریزی در تورین! | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ در ساعت 11:10
کد مطلب: 144422

احتياط، نقش اول شهرآورد يخ‌زده ايتاليا
جنگِ بدون خونریزی در تورین!
2
comment0
sharing

حساس‌ترین و مهم‌ترین بازی هفته فوتبال ایتالیا سرد و کسل‌کننده بود.

به گزارش خبرورزشی، «يك شب يخ‌زده در تورين» توصيف رسانه‌هاي ايتاليايي براي شهرآورد بزرگِ ايتاليا بود. جدالي كه قرار بود پر از صحنه‌هاي جذاب و ديدني باشد و در سرنوشت قهرمان هم تأثير بگذارد اما احتياط بيش از حد ماسيميليانو آلگري و لوچانو اسپالتي آن را تبديل به يك بازي كسل‌كننده كرد و در نهايت بدون به ثمر رسيدن گل اين رقابت مهم به پايان رسيد.

سورپرايزهاي مكس

ماسيميليانو آلگري پيش از شروع مسابقه با صدرنشين سري A همه را غافلگير كرد. او تصميم گرفت در سيستم 3-3-4 يوونتوس از پائولو ديبالا و داگلاس كاستا در تركيب اصلي استفاده نكند و در كنار ايگواين از ماريو مانژوكيچ و خوان كوادرادو بهره بگيرد. 2 بازيكني كه خوب بازي كردند اما ايگواين نااميدكننده ظاهر شد تا پس از 44 بازي بانوي‌پير در يك بازي رسمي بدون گل زده ميدان را ترك كند. آخرين مسابقه‌اي كه يووه بدون گل زده به پايان رساند جدال با ميلان در اكتبر سال 2016 بود. آلگري پس از اين بازي نيمكت‌نشيني ستاره‌هايي مثل ديبالا، كاستا و مانژوكيچ را به آمادگي جسماني ربط داد اما لوچانو اسپالتي مثلِ آلگري تركيب غافلگيركننده‌اي براي تيمش انتخاب نكرده بود و بهترين عناصر تهاجمي‌اش را هم در تركيب ثابت قرار داد.

نبرد جالب تاكتيكي

در بيشتر دقايق اين بازي تفكرات تاكتيكي 2 سرمربي و بازي شطرنج‌گونه آنها را مي‌توانستيم مشاهده كنيم. به نوعي مي‌توان گفت يوونتوس بازي را خفه كرد. شاگردان آلگري در بسياري از دقايق اجازه مي‌دادند مالكيت توپ دست اينتري‌ها باشد تا مثل بازي با ناپولي در ضدحملات حريف را غافلگير كنند. تا حدودي هم در نيمه نخست موفق بودند و فرصت‌هاي خوبي هم به دست ‌آوردند. حتي با عقب بازي كردن مانژوكيچ و كوادرادو سيستم بيانكونري به 1-5-4 هم تغيير مي‌كرد. در زمان مالكيت توپ توسط اينتري‌ها هم بازيكنان يوونتوس پرس‌كاري مي‌كردند تا پاس‌هاي حريف رو به عقب باشد. نكته عجيب بازي اينترميلان صدرنشين را مي‌توان ناتواني اين تيم در خلق موقعيت در نيمه نخست دانست. شاگردان اسپالتي نيمه اول اسير تاكتيك يووه شدند و پس از 3 سال در يك نيمه حتي يك ضربه به سمت دروازه حريف هم نداشتند، در حالي كه از مهره‌هاي ارزشمندي مثل ايكاردي، پريشيچ، بروزوويچ و كاندروا در فاز تهاجمي بهره مي‌بردند. به نيمه دوم كه رسيديم اسپالتي كمي ريسك را در دستور كار تيمش قرار داد. او دقيقه 69 گاليارديني را به جاي كاندروا كه اسير يارگيري آساموا شده بود، وارد زمين كرد تا بروزوويچ به سمت راست برود. اين اتفاق واكنش سريع آلگري را در پي داشت. ديبالا از روي نيمكت بلند شد تا تركيب يووه براي استفاده از ضدحملات تغيير كند. خديرا بيرون كشيده شد و كوادرادو به عقب‌تر رفت. البته اين ترفندها هيچ‌كدام كارساز نشد چراكه هيچ‌گاه اينتر با تمام قوا حمله نكرد و بروزوويچ هم مثل كاندروا به خوبي مهار شد. نكته خوب اين تساوي براي اينتري‌ها بدون شكست ماندن اين تيم بود. از فصل 2008-2007 به بعد سابقه نداشته اينتري‌ها در پايان هفته شانزدهم بدون شكست باشند.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017