پخته مثل پولیسیچ | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


تاریخ: یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ » ساعت: 15:43
کد مطلب: 145141

چرا کریستین بهترین بازیکن جوان دنیاست؟
پخته مثل پولیسیچ
1
comment0
sharing

جوان آمریکایی دورتموند مثل یک بازیکن تازه متولد شده نیست.

به گزارش خبرورزشی، يكي از نشانه‌هاي يك بازيكن تاپ واقعي اين است كه با شرايط سخت چطور كنار مي‌‌آيد. چيزي كه كريستين پوليسيچ ستاره جوان دورتموند از سال 2015 كه به اين تيم آمد از خودش به نمايش گذاشت و نشان داد در اين مدت تا چه اندازه به پختگي رسيده است. كمتر بازيكني پيدا مي‌شود كه در تيمي جديد با فرهنگ و زباني متفاوت از كشور خود وفق پيدا كند و در زمره بهترين‌ها قرار بگيرد اما وقتي پاي مسئوليت به ميان مي‌‌آيد يك بازيكن 19 ساله همچون پوليسيچ نقشش را به خوبي ايفا مي‌كند. او با همين سن و سالي كه دارد به صداي فوتبال آمريكا در اروپا تبديل شده و بعيد نيست در سال‌هاي آينده او ستاره اصلي دنياي فوتبال لقب بگيرد.

آمار فوق‌‌‌العاده

پوليسيچ از زماني كه به دورتموند آمد تا اين لحظه 50 بازي در تيم‌هاي پايه و اصلي انجام داده است. او در همين تعداد بازي اما توانسته آمار شگفت‌انگيزي از خود به جا بگذارد. 291 دريبل و 76/2 درصد پاس موفق در بوندس‌ليگا، پوليسيچ را در فوتبال آلمان به كابوس مدافعان روبه‌رويش تبديل كرده است. اين آماري است كه بسياري از بازيكنان سن و سال‌دار فوتبال اروپا هنوز رؤياي رسيدن به آن را مي‌بينند. او اگرچه 19 سال بيشتر ندارد اما بود و نبودش در تيم پيتر بوش كاملاً حس مي‌شود.

حسرت جام جهاني

اينكه پوليسيچ‌ ‌زاده آمريكاست مي‌تواند در آينده فوتبالي‌‌اش تأثير بگذارد. كشوري كه فوتبال ورزش اول آن نيست و زير سايه ورزش‌هاي تيمي ديگر همچون بسكتبال و بيسبال قرار دارد. به طور مثال اگر از ليونل مسي و كريس رونالدو انتظار مي‌رود در جام جهاني‌ يا جام ملت‌هاي آمريكا و اروپا قهرمان شوند به خاطر اين است كه آرژانتين و پرتغال سابقه افتخار‌آفريني در آن را قبلاً داشتند و هم‌اكنون قابليت رقم زدن آن را دارند. ولي وقتي پوليسيچ به ستاره نخست فوتبال تبديل شود از اين جهت دچار مشكل خواهد شد چراكه سطح فوتبال آمريكا هنوز به رقابت با مدعيان هم نرسيده است. نمونه بارزش همين حالاست كه يانكي‌ها از صعود به جام جهاني‌ بازماندند و پوليسيچ بايد اين رويداد بزرگ فوتبالي را از خانه تماشا كند.

زننده گل شماره 3 هزار دورتموند

پوليسيچ به رغم خلاقيتي كه در بازي از خود نشان مي‌دهد، در امر گلزني هم فعال است. او در مرحله انتخابي جام جهاني‌ 5 گل در 8 مسابقه براي آمريكا به ثمر رساند تا انعطاف‌پذيري‌‌اش در پست‌هاي مختلف را نشان دهد. او با همين درخشش توانست كانديداي بهترين بازيكن سال آمريكا شود. در دورتموند نيز كريستين موفق شد با زدن 3هزارمين گل باشگاه، نامش را در تاريخ زنبورها جاودانه كند. به همين خاطر است كه بايد پوليسيچ را از نظر آمار، استعداد، توانايي و پختگي بهترين بازيكن جوان حال حاضر اروپا بناميم.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017