جدانشدنی‌های دوست‌داشتنی | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب تنیس
آرشیو
پربحث ترین


موضوعات:
شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ در ساعت 13:11
کد مطلب: 146744

راجر و رافا به عنوان برترين ورزشكاران سال 2017 انتخاب شدند
جدانشدنی‌های دوست‌داشتنی
3
comment0
sharing

نشریه اکیپ فدرر و نادال تنیسورهای مشهور را به عنوان برترین ورزشکاران سال 2017 انتخاب کرد.

به گزارش خبرورزشی، راجر فدرر و رافا نادال، تنيس‌بازان مشهور سوئيسي و اسپانيايي به عنوان «قهرمان قهرمانان» سال 2017 انتخاب شدند‌؛ اين عنوان را كه هر سال روزنامه مشهور «اكيپ» به برترين ورزشكار و يا تيم سال مي‌دهد، امسال به طور مشترك به دو اسطوره تمام‌نشدني دنياي تنيس اهدا شد. راجر و رافا كه همه قبل از سال 2017 تصور مي‌كردند تنيس‌شان تمام شده به ناگاه دوباره با ضربات جادويي‌شان به سطح اول دنياي تنيس برگشتند و از 4 گرنداسلم فصل هم هركدام در دو تا قهرمان شدند. نتيجه آن شد كه دست‌آخر دوباره به عنوان مردان شماره يك و دو دنيا رسيدند و حالا هنوز هم با وجود گذر از مرز سي و چند سالگي بخت اول قهرماني در رقابت‌هاي مختلف به شمار مي‌روند. نكته عجيب‌تر اما اينكه هر دو بازيكن سال 2016 را بد سپري كردند‌؛ راجر كه اصلاً 6 ماه دوم سال را بي‌خيال شد و رفت تا به درمان زانوي آسيب‌ديده‌‌اش برسد‌؛ رافا هم در اكتبر 2016 قيد حضور در ادامه رقابت‌ها را زد تا او هم به درمان مصدوميتش برسد. اين دو در شرايطي از رقابت كردن در سال 2016 عبور كردند كه نواك جوكوويچ و اندي ماري حسابي مي‌درخشيدند و براي سال 2016، هر دو اين فرصت را داشتند تا سال را به عنوان مرد شماره يك تنيس دنيا به پايان برسانند. با اين حال، شروع سال 2017 وقتي رؤيايي شد كه راجر و رافا به فينال اولين گرنداسلم فصل در استراليا رسيدند‌؛ در آن بازي كه تصور مي‌شد با توجه به كم‌سن‌وسال‌تر بودن رافا، اين تنيس‌باز اسپانيايي بخت بيشتري براي قهرماني دارد، راجر فدرر جام را بالاي سر برد تا نشان دهد «دود هنوز هم از كنده بلند مي‌شود».

در ادامه فصل اما رافا نادال دوباره تجربه حضور در فينال‌هاي گرنداسلم را به دست آورد و او هم دو بار دستش به اين جام ارزشمند رسيد‌؛ خلاصه داستان اينكه فدرر بعد از 2012 و رافا نادال بعد از 2014 دوباره توانستند فاتح رقابت‌هاي گرنداسلم شوند. درخشش آنها و البته محبوبيت عجيب و غريب‌شان در دنياي ورزش باعث شد تا حالا روزنامه اكيپ، عنوان «قهرمان قهرمانان» را به صورت مشترك به اين دو تنيس‌باز اهدا كند. جالب اينكه هر دو تنيس‌باز در رده‌بندي برترين‌ها 704 امتياز به دست ‌آوردند. البته يك نكته بسيار جالب ديگر نيز رده‌بندي امسال دارد و آن هم دوم شدن كريس فروم، ركابزن بريتانيايي دنياي دوچرخه‌سواري است‌؛ با اين حال، روزنامه اكيپ وقتي نتايج تست دوپينگ اين ركابزن در رقابت‌هاي ووئلتا مثبت اعلام شد، نام او را از رده‌بندي بيرون كشيد و بقيه رده‌ها را به ترتيب يكي بالاتر آورد.

قهرمان قهرمانان چطور انتخاب مي‌شود؟

اين عنواني است كه روزنامه اكيپ با نظرسنجي از خبرنگاران خودش، به ‌فرد يا تيم برتر اهدا مي‌كند. پيش از اين از سال 1946، عنوان قهرمان قهرمانان را فقط به ورزشكاران فرانسوي اهدا مي‌كردند با اين حال از سال 1975 علاوه بر قهرمان قهرمانان فرانسوي، قهرمان قهرمانان دنيا را هم جداگانه انتخاب مي‌كردند. نحوه انتخاب و نظرسنجي هم به اين‌گونه است كه هر خبرنگاري بايد فهرست 5 نفره از ورزشكار يا تيمي كه به نظرش بهترين عملكرد را در سال داشته‌اند تهيه كند. اين آرا به صورت مخفيانه تهيه مي‌شود و كسي از رأي بقيه خبر ندارد. دست‌آخر رأي به صندوق‌ها ريخته مي‌شود‌؛ آن هم روز 4 دسامبر. نفر اول فهرست 6 امتياز، نفر دوم 4 امتياز، نفر سوم 3 امتياز، نفر چهارم 2 امتياز و نفر پنجم هم يك امتياز مي‌گيرند. با اين حال تغيير عمده‌اي كه در اين انتخابات صورت گرفته اين است كه از سال 2012 ديگر خبري از قهرمانان فرانسوي و قهرمانان دنيا به صورت جداگانه نيست بلكه هر دو فهرست يكي شده و فقط يك ورزشكار و يا تيم به عنوان قهرمان قهرمانان سال انتخاب مي‌شود. اين رده‌بندي‌ها هم در بخش مردان معرفي مي‌شود و هم در بخش زنان.

برترين‌هاي سال 2017 در بخش مردان

1- راجرفدرر و رافا نادال (سوئيس و اسپانيا)؛ 704 امتياز

2- مارسل هيرشر (اسكي آلپاين/ اتريش)؛ 280 امتياز

3- لوئيس هميلتون (قهرمان فرمول يك/ بريتانيا)؛ 277 امتياز

4- كائلب درسل (شنا/ آمريكا)؛ 268 امتياز

5- پيتر سَگان (دوچرخه‌سواري/ اسلواكي)؛ 267 امتياز

6- كريستيانو رونالدو (فوتبال/ پرتغال)؛ 169 امتياز

7- باشگاه رئال‌مادريد (فوتبال/ اسپانيا)؛ 163 امتياز

8- آنتوني جاشوا (بوكس/ بريتانيا)؛ 142 امتياز

9- كوين دورانت (بسكتبال/ آمريكا)؛ 126 امتياز

10- وايدي فان نيكرك (دووميداني/ آفريقاي جنوبي)؛ 99 امتياز
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017