وليعهد عليه پادشاه | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


موضوعات:
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ در ساعت 10:14
کد مطلب: 152945

وليعهد عليه پادشاه
4
comment0
sharing

امشب دنيا از آنها چشم برنمي‌دارد‌‌؛ دو ستاره‌اي كه پيش از اين عادت به مچ‌اندازي در لاليگا داشتند و جنگ سختي براي ايستادن روي سكوي توپ طلا، حالا بايد در مرحله يك‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا، در ديداري داغ و مهيج روبه‌روي هم بايستند: نيمار و كريستيانو رونالدو. جدال مهاجم پاري‌سن‌ژرمن با همتايش در رئال‌مادريد جدال دو ستاره است‌‌؛ يكي تلاش مي‌كند رو به اوج حركت كند و ديگري هم سعي مي‌كند از بالا نيفتد. نيمار برزيلي، با 26 سال سن، احتمالاً در بهترين فرم دوران حرفه‌اي‌‌اش قرار دارد. «خيلي زود او عملاً تبديل به پادشاه فوتبال دنيا مي‌شود».

به گزارش خبرورزشی، اين بخشي از صحبت‌هاي پردراگ مياتوويچ، مهاجم سابق رئال‌مادريد با «اكيپ» درباره نيمار است اما رونالدوي پرتغالي و 33 ساله هم شايد آخرين فرصتش باشد كه در اين فصل حداقل يك جام به دست بياورد. مرحله يك‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا محلي براي جولان تيمي است كه در 4 دوره گذشته 3 بار قهرمان شده و همه هم به لطف ستاره‌‌اش، رونالدو بوده است. مياتوويچ مي‌گويد: «هر دو پديده‌هاي غيرقابل توصيفي هستند. دو عامل اساسي براي تيم‌هاي‌شان». وراي اين مسابقه مطمئناً بحثي به نام آينده اين دو ستاره نهفته است‌‌؛ در شرايطي كه پاريسي‌ها تلاش مي‌كنند ستاره‌شان، نيمار را از چنگ بقيه تيم‌ها در امان نگه دارند، رئال از همين حالا به دنبال جانشيني براي پادشاهش است‌‌؛ آنها نيمار، بازيكن سابق بارسلونا را مي‌خواهند.

برتري با نيمار- برتري با رونالدو

(از چپ به راست اينفو)

عملكرد رونالدو در ليگ و ليگ قهرمانان اروپا (از بالا به پايين)

ميانگين گل/بازي

ميانگين پاس سالم/ بازي

ميانگين دوئل‌هاي موفق/ بازي

بازي‌هاي رئال در اين فصل

با رونالدو - بدون رونالدو

ميانگين گل/ بازي

درصد بردها

ميانگين امتياز/ بازي

رودررو

بازي‌هايي كه اين دو بازيكن بين سال‌هاي 2013 تا 2016 مقابل هم قرار گرفته‌اند و همگي در لاليگا بوده است.

3 پيروزي براي رونالدو (رئال‌مادريد)

3 گل زده براي كريس در 7 مسابقه

تأثيرگذاري نيمار (اينفو نيمار)

4 پيروزي براي نيمار (بارسلونا)

4 گل زده او در 7 تقابل

بازي‌هاي پاري‌سن‌ژرمن در اين فصل

با نيمار بدون نيمار

ميانگين گل/ بازي

درصد برد

ميانگين امتياز/ بازي

عملكرد نيمار در ليگ و ليگ قهرمانان اروپا

ميانگين گل/ بازي

ميانگين پاس سالم/ بازي

ميانگين دوئل‌هاي موفق/ بازي

رونالدو بي‌خطر براي پاريس، نيمار سمي براي رئال

پاييز 2015، رئال ِرافا بنيتس شوك زيادي را تجربه كرد ولي جان سالم از دو تقابلش با پاري‌سن‌ژرمن در مرحله گروهي ليگ قهرمانان اروپا به در برد: صفر- صفر در پارك دوپرنس و يك بر صفر در مادريد. رونالدو گل نزد. در بازي رفت دو ضربه سرش را كوين تراپ برگرداند و در مجموع از اكيپ نمره 6 از 10 را گرفت. در بازي برگشت، كريس به تنهايي در پيكان خط حمله قرار گرفته‌‌؛ در سيستم 3-3-4 مادريد كه نه بيل را در تركيب داشت و نه كريم بن‌زما را. او ضربه ايستگاهي بدي زد و از تنهايي‌‌اش رنج برد. البته اتفاقي كه از آن تقابل به جا مانده، صحبت‌هاي درگوشي رونالدو با لوران بلان، سرمربي وقت تيم پاري‌سن‌ژرمن بود، آن هم درست در ورزشگاه پارك كه باعث شد ترديدهاي زيادي درباره آينده كريس به وجود بيايد. نيمار اما در 4 سال حضورش در بارسلونا هرگز با رئال‌مادريد در ليگ قهرمانان اروپا روبه‌رو نشد. اين برزيلي اما 7 ال‌كلاسيكو را در لاليگا تجربه كرد و كارنامه مثبتي به جا گذاشت: 4 برد، يك تساوي و دو شكست. از لحاظ آمار شخصي هم عملكردش بد نبود چون 3 گل زد و 5 پاس گل هم داد. در جام‌حذفي هم يك بار با رئال بازي كرد كه شكست خورد ولي يك گل زد. از همان اولين تقابلش با رئال در 26 اكتبر 2013، نيمار بازيكن مهيجي نشان داد: يك گل زد و يك پاس گل هم داد تا با تشويق ايستاده نوكمپي‌ها روبه‌رو شود. اگرچه او در بارسا اجازه داد مسي هميشه نقش اول را بازي كند ولي براي مادريدي‌ها هميشه سمي بوده است‌‌؛ او قادر به انجام حركات فوق‌‌‌العاده بوده (4 بر صفر در برنابئو، نوامبر 2015) و توانسته مدافعان مادريد را هم كلافه كند (اخراج راموس در مارس 2014).
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017