ضعف‌های دفاعی پرسپولیس در اصفهان آشکار شد | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب لیگ برتر
آرشیو
پربحث ترین


موضوعات:
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ساعت 19:21
کد مطلب: 160217

آنالیز ذوب‌آهن – پرسپولیس
ضعف‌های دفاعی پرسپولیس در اصفهان آشکار شد
1
comment0
sharing

تیم ذوب‌آهن بیشترین بخت را برای کسب عنوان نایب‌قهرمانی لیگ برتر دارد و این به خاطر بازی‌های خوب و هوشمندانه‌ای است که تیم در دور برگشت به نمایش گذاشته است. شکست تیم صدرنشین به خوبی نشان می‌دهد ذوب‌آهن برای بازی با استقلال در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا آماده است و این می‌تواند مصاف زیبا و جالبی را رقم بزند.

به گزارش خبرورزشی، ذوب‌آهن با دو گلی که به تیم پرسپولیس زد شمار گل‌های خود را به عدد 45 رساند و جالب اینکه بهترین خط حمله را مشترکاً به همراه پرسپولیس در اختیار دارد. البته این تیم دو برابر پرسپولیس گل خورده و این نشان می‌دهد در خط دفاعی کمی متزلزل است. صحنه‌هایی از این بازی برای آنالیز انتخاب شده است که به اتفاق می‌خوانیم.

1-ذوب‌آهن پرتعداد حمله می‌کند. حمله با 6 بازیکن نشان می‌دهد در تیم امیر قلعه‌نویی موج دوم حمله و حتی ضد ‌حمله به خوبی پیاده می‌شود و این تیم ابایی از پاس‌های کوتاه جلوی مدافعان حریف ندارد و تیمی نیست که به یک باره و با پاس‌های بلند به دروازه حریف نزدیک شود. در این صحنه توپ از جناح راست برای مهاجم که هم‌اکنون آخرین بازیکن سمت چپ است ارسال می‌شود. موقعیت او اکنون نزدیک به 5 بازیکن دیگر است. این تجمع به ذوب‌آهن اجازه می‌دهد که توپ را در منطقه یک‌سوم دفاعی حریف به خوبی به گردش دربیاورد.

2-ذوب‌آهن دوم و سوم گل‌های زده و خورده است. این هم می‌تواند به دلیل حضور مداوم بازیکنان ذوب‌آهن در حمله باشد و هم تزلزل در خط دفاع. در این صحنه علیپور پیش از دریافت پاس، از خالد شفیعی جدا می‌شود و بعد از پاس با یک بدن روبه‌روی دروازه ذوب‌آهن و رشید مظاهری قرار می‌گیرد و با یک ضربه کار را تمام می‌کند. خیلی نمی‌شود به مظاهری به خاطر عدم پوشش توپ در این صحنه خرده گرفت چرا که شاید اگر او برای پوشش فضا پیشروی می‌کرد بازیکن صاحب توپ با دروازه خالی مواجه می‌شد. مدافع میانی ریسک کرده و جلوی بازیکن است تا توپ را قطع کند اما پاس مورب تمام برنامه‌های او را به هم ریخت.

3-گل‌های ذوب‌آهن در بازی با پرسپولیس روی ارسال از کناره‌ها به ثمر رسید. مدافع ذوب‌آهن (میلاد فخرالدینی) در این صحنه و پیش از ارسال به خوبی نشان می‌دهد می‌خواهد توپ را قطع کند. شاید نه شجاع خلیل‌‌زاده فکر می‌کرده میلاد فخرالدینی توپ را قطع کند و نه علیرضا بیرانوند تصور می‌کرده توپ به این خوبی قطع شود. به تیم دفاعی گفته می‌شود نسبت به هر توپ در محوطه جریمه احساس بدبینی داشته باشید و احساستان نسبت به هر توپ در محوطه جریمه حریف خوشبینانه باشد. شجاع و علیرضا بیرانوند روی این صحنه خوب کار نکردند. گل خوردن از زاویه بسته تحت هر شرایطی بد است.

4-جدا از یارگیری من تو من در بیرون از محوطه شش قدم، چهار بازیکن تیم پرسپولیس به همراه علیرضا بیرانوند پشت توپ هستند و می‌توانند هرگونه بازیخوانی داشته باشند اما کی‌روش استنلی با وجود یارگیری من تو من این حصار را به خوبی شکست و جایی که توپ فرود آمد ضربه زد و گل دوم تیمش را به ثمر رساند. می‌شود این‌طور گفت ذوب‌آهن در حمله مهره‌های خوبی دارد که قادر به ایجاد موقعیت هستند. ضعف‌های خط دفاعی پرسپولیس در این بازی به خوبی آشکار شد و این یک حسن برای پرسپولیس پیش از مرحله یکهشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا است. 
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017