گواردیولا آقای ركوردها | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو
پربحث ترین


موضوعات:
پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ساعت 08:44
کد مطلب: 160333

ركوردهای فردی و تیمی سیتی در فصل 2018-2017
گواردیولا آقای ركوردها
0
comment0
sharing

خیال‌شان از بابت قهرمانی در لیگ برتر راحت شده و بدون دغدغه خاطر فصل را تا انتها پیش می‌برند. روزهای آرام منچسترسیتی با حذف از لیگ قهرمانان اروپا و فتح لیگ برتر بی‌سر و صدا به جلو می‌رود.

به گزارش خبرورزشی  منچسترسیتی این هفته در اولین بازی پس از تثبیت قهرمانی‌‌اش به مصاف سوآنزی رفت و این تیم پایین جدولی را با 5 گل درهم كوبید تا نشان دهد بدون توجه به فتح جام در فكر پیروزی‌های بیشتر است. تیم قدرتمند پپ گواردیولا در این فصل ركوردهای بی‌شماری را خلق كرده است. ركوردهایی كه بعید نیست در انتهای فصل بیشتر هم بشود.

ركوردشكنی استرلینگ

رحیم استرلینگ در فصلی كه گذشت بهترین سال فوتبالی خود را گذراند. مهره كلیدی پپ گواردیولا امسال موفق شد بیشترین تعداد گل‌های خود را ثبت كند. او با گلزنی مقابل سوآنزی موفق شد آمار گل‌هایش در این فصل را به عدد 18 برساند و ركورد خودش را بشكند. رحیم این تعداد گل را در 4 فصل كه برای لیورپول بازی كرده بود به ثمر رسانده بود.

سیلوا درگیر 20 گل

اگرچه كوین دبروین موفق شده بود نام خود را به عنوان یكی از كاندیداهای بهترین بازیكن فصل معرفی كند اما بدون تردید نباید از اثرگذاری داوید سیلوا در تیم گذشت. سیلوا با زدن 9 گل و ارسال 11 پاس گل توانست در 20 گل باشگاه خودش را سهیم كند. اتفاقی كه از فصل 2012-2011 تاكنون برای اولین بار رخ داده بود.

بیشترین پاس در نیمه اول

در بازی با سوآنزی یك اتفاق ویژه برای تیم پپ رخ داد. منچسترسیتی موفق شد در نیمه اول 542 پاس رد و بدل كند تا لبخند رضایت روی لب‌های گواردیولا نقش ببندد. اتفاقی كه برای اولین بار از فصل 2004-2003 افتاد و ركوردش به نام پپ گواردیولا و تیمش زده شد. این در حالی بود كه آمار پاس‌های بازیكنان سوآنزی در نیمه اول عدد 58 را نشان می‌داد.

دبروین استاد بیرون محوطه جریمه

با وجود گلزنی‌های پیاپی محمد صلاح در لیگ برتر، كوین دبروین نیز تأثیرگذاری‌‌اش را به سبك خود نشان داده است. او تنها بازیكن حال حاضر لیگ برتر انگلیس است كه توانسته 5 مرتبه از بیرون محوطه جریمه به گل برسد. ضمناً آمار گل‌های او از سال 2016 تا 2018 نشان می‌دهد سال به سال پیشرفت كرده است. بازیكن تیم ملی بلژیك در فصل 2017-2016 موفق به زدن 6 گل شده بود، فصل 2016-2015 توانست 7 گل ثبت كند و امسال نوبت این بود تا تعداد گل‌هایش را تا اینجای فصل به عدد 8 برساند.

آگوئرو و استرلینگ پشت‌ سر صلاح

محمد صلاح كه عملكردی خیره‌كننده در این فصل داشته، در بازی‌های خانگی لیورپول در لیگ برتر توانسته 18 گل به ثمر برساند تا از این حیث ركورددار شود. ركوردی كه سرخیو آگوئرو با 15 گل و رحیم استرلینگ با 11 گل در تعقیب او هستند و بعید نیست داماد سابق مارادونا بتواند آن را از مهاجم آماده مصری بگیرد.

بازگشت مندی بعد از 211 روز

پس از اینكه در سپتامبر 2017 رباط صلیبی‌‌اش پاره شد، خیلی زود از تركیب سیتی كنار رفت تا مراحل درمانش را طی كند. بنجامین مندی كه خرید این فصل سیتی‌زن‌ها به حساب می‌آمد پس از 211 روز دوری در بازی با سوآنزی به زمین آمد و برای تیمش بازی كرد.

توره 2 پاس گل

اختلافات مدیر برنامه‌‌اش با سرمربی باعث شد مدتی از تركیب دور شود و سپس كارش را ادامه دهد. با این حال یحیی توره امسال موفق نشد به طور ثابت برای سیتی بازی كند تا مشخص شود در پایان فصل برای همیشه از منچستر خواهد رفت. هرچند او از تلاش دست نكشید و موفق شد در همین فرصت‌های نصفه و نیمه‌ای كه برای بازی به دست می‌آورد 2 پاس گل در كارنامه‌‌اش ثبت كند.

4 بازی بالای 5 گل

پیروزی پرگل یكی از فاكتورهای تیم‌های پپ گواردیولاست. سنتی كه در منچسترسیتی هم رعایت كرد و امسال توانست 4 بازی با نتیجه بالای 5 گل را به ثبت برساند. پیروزی 5 بر صفر مقابل تیم‌های سو‌آنزی، لیورپول و كریستال پالاس با برد 7 بر 2 مقابل استوك، آمار گل‌های سیتی‌زن‌ها را به طور چشمگیری افزایش داد.

هزار پاس در یك بازی

تیكی تاكای پپ گواردیولا در منچسترسیتی هم جواب داده و او را به یك ركورد جدید رسانده است. منچسترسیتی در بازی با سوآنزی موفق شد 1015 پاس رد و بدل كند تا به اولین تیم تاریخ رقابت‌های لیگ برتر تبدیل شود كه در یك بازی بیش از هزار پاس می‌دهد. افتخاری كه پپ می‌تواند به آن ببالد.

 
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017