تیم فوتبال پرسپولیس | روزنامه خبرورزشی
-
- پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶09:31
-
-
-
-
-
-

به گزارش خبرورزشی، يكي از مسئولان اين باشگاه به ما گفت: «دليلي ندارد با هر خواسته‌اي كه از سوي حريفان‌مان مطرح مي‌شود، موافقت كنيم. ما براي روز چهارشنبه و پنج‌شنبه هتل رزرو كرديم، بليت برگشت به تبريز را گرفتيم، برنامه‌ريزي داريم و كادر فني‌مان نمي‌خواهد برنامه‌هايش را تغيير بدهد. آنها درخواست دادند و ما هم مخالفت كرديم تا ديگر حرفي باقي نماند.»

دليل اصلي سرخپوشان براي كشاندن بازي به روز جمعه، افزايش تعداد تماشاگران بود. البته برانكو نيز مي‌دانست وقتي تيمي روز جمعه بازي مي‌كند، شنبه ريكاوري مي‌كند، يك‌شنبه به استراحت مي‌پردازد، بهتر است براي بازي پيش ‌روي خود حداقل 4 جلسه تمرين داشته باشد اما پرسپوليس كه جمعه در مشهد بازي كرده بود، براي اين ديدار تنها 3 روز تمرين كرد كه تمرين امروزش هم بايد سبك باشد. از سوي ديگر، افزايش تماشاگران مي‌تواند جدا از درآمدزايي بابت بليت‌فروشي، فشار هواداران بر روي تيم حريف را افزايش دهد اما گسترشي‌ها اين موضوع را نپذيرفتند تا تير پرسپوليس كه دو هدف را نشانه رفته بود، به سنگ برخورد كند.

البته اين اتفاق مي‌تواند جنبه ديگري هم داشته باشد. به معناي ديگر، پايبندي گسترشي‌ها به قانون مي‌تواند باعث تحريك هواداران و حضور چشمگير آنها براي پر كردن ورزشگاه در روز پنج‌شنبه باشد. افشين پيرواني، برانكو ايوانكوويچ و سيدجلال حسيني طي هفته گذشته با مصاحبه‌هاي‌شان، از هواداران خواستند به ورزشگاه رفته و تيم را تشويق كنند. جدا از رد درخواست باشگاه توسط گسترشي‌ها، برد مقابل سياه‌جامگان نيز مي‌تواند عامل انگيزه‌ساز ديگري باشد تا طرفداران پرسپوليس را روز پنج‌شنبه به ورزشگاه بكشانند. هواداراني كه به خواسته افشين پيرواني، شماره 12 تيم را به خود اختصاص داده‌اند و قرار است در سال‌هاي آينده، اين شماره به خاطر هواداران تيم براي هميشه بايگاني شود.

 

به گزارش خبرورزشی، ليست بازيكنان روي نيمكت در نوع خود جالب بود و نشان مي‌داد دست برانكو در بازي سياه‌جامگان كاملاً خالي بود و به همين علت بود كه تنها به دو بازيكن به نام‌هاي شايان مصلح و سيامك نعمتي بازي داده شد كه اتفاقاً اين تعويض‌ها جواب داد زيرا سيامك توانست با پيگيري صحيح توپ، يكي از عوامل كسب سه امتياز به سود پرسپوليس باشد و شايان نيز در حفظ نتيجه در خط دفاع، عملكرد مناسبي داشت اما بد نيست نگاهي به نيمكت پرسپوليس داشته باشيم. در روز جمعه بازيكناني مثل ابوالفضل درويش‌وند، بوژيدار رادوشوويچ (كه هر دو دروازه‌بان هستند)، آدام همتي، محمدامين اسدي، احسان علوان‌زاده، حميدرضا طاهرخاني، محمداحسان حسيني، شايان مصلح و سيامك نعمتي روي نيمكت بودند و به همين علت برانكو تنها دو تعويض انجام داد و كار را تمام كرد. همچنين براي اين بازي، محسن مسلمان و شجاع خليل‌‌زاده غايب بودند و جاي‌شان در ليست خالي ماند. البته اين اولين بار نيست كه برانكو با دو محروم، مقابل تيم‌هاي ليگي بازي مي‌كند. او براي بازي با نفت تهران نيز نام فرشاد احمدزاده و گادوين منشا را از ليست خود خارج كرده بود زيرا اين دو بازيكن به فاصله يك روز قبل از آن ديدار، يك درگيري واقعي را به راه انداخته بودند. اتفاقاً براي ديدار با گسترش فولاد تبريز، پرسپوليس براي سومين بار، دو بازيكن خود را در اختيار ندارد. كمال كاميابي‌نيا و محسن ربيع‌خواه محروم هستند و نمي‌توانند براي تيم بازي كنند. اين در حالي است كه مهدي طارمي از جمع سرخپوشان براي هميشه جدا شده و بشار رسن نيز همراه تيم اميد عراق در رقابت‌هاي قهرماني اميدهاي قاره آسيا حضور دارد. 

سال تاسیس ۱۳۴۲
مدیرعامل حمیدرضا گرشاسبی
سرمربی برانکو ایوانکوویچ
کاپیتان سیدجلال حسینی
رتبه آسیایی ۱۵

 

مدیرعامل و کادرفنی
افتخارات
  قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا ۰
  قهرمانی در جام در جام آسیا ۱
  قهرمانی در لیگ برتر ایران ۹
  قهرمانی در جام حذفی ایران ۵ 


خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017