کد مطلب: ۱۸۰۲۳۸
تاریخ انتشار: يکشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۶
کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان- اسلواکی
تیم ۱۰ نفره کشتی آزاد کشورمان با کسب یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز به کار خود در مسابقات قهرمانی جوانان جهان پایان داد.
تیم ۱۰ نفره آزادکاران جوان، با یک طلا سوم شد
به گزارش خبرورزشی، مسابقات فینال و رده‌بندی کشتی آزاد اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان امشب در شهر ترنوا کشور اسلواکی برگزار شد که نمایندگان کشورمان در مصاف با حریفان موفق به کسب یک مدال طلا و یک برنز شدند. عباس فروتن در وزن ۹۲ کیلوگرم قهرمان شد و در وزن ۸۶ کیلوگرم، سیدابوالفضل هاشمی به مدال برنز رسید.
تیم ایران با کسب ۹۸ امتیاز در این رقابت‌ها به عنوان سوم رسید و تیم‌های روسیه و آمریکا به ترتیب با کسب ۱۸۲ و ۱۱۵ امتیاز اول و دوم شدند.

* نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:
در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۲۶ نفر حضور دارند، مهدی عشقی در دور اول با نتیجه ۷ بر ۵ مغلوب اِرطُغرل قهوه‌چی از ترکیه شد که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد، عشقی حذف شد.
در وزن ۷۴ کیلوگرم علی سوادکوهی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر مارتین هورینیک از اسلواکی را شکست داد، اما در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۴ مغلوب ساچیت راتهی از هند شد که با توجه به شکست حریفش در نیمه‌نهایی، وی نیز از گردونه مسابقات کنار رفت.
در وزن ۸۶ کیلوگرم، سیدابوالفضل هاشمی در دور اول طلابیک اولو از قرقیزستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۲ از سد آندری هیکا از اوکراین گذشت و راهی یک‌چهارم نهایی شد. هاشمی در این مرحله نیز شوتارو یامادا از ژاپن را ۴ بر صفر شکست داد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت، اما در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب عارف اوزِن از ترکیه شد و به دیدار رده‌بندی رفت.
هاشمی در دیدار رده‌بندی با نتیجه ۶ بر ۵ مقابل دمور مِگنِشویلی از گرجستان به پیروزی رسید و مدال برنز را از آن خود کرد.
در وزن ۹۲ کیلوگرم عباس فروتن بعد از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل ارهان یالاچی از ترکیه به پیروزی رسید و راهی یک‌چهارم نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۷ بر ۲ سانجیت از هند را شکست داد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. فروتن برای حضور در فینال با نتیجه ۱۱ بر یک از سد نماینده روسیه گذشت و فینالیست شد. وی برای کسب مدال طلا به مصاف علیشیر یرگالی از قزاقستان رفت که با برتری ۱۱ بر صفر تنها مدال طلای ایران را به ارمغان آورد. در این وزن ۲۵ نفر حضور داشتند.
در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، امیر یاری در دور نخست پاریس کاریپی از آلبانی را ۳ بر یک شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل تویاما از ژاپن به برتری دست یافت و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه ۹ بر صفر (ضربه فنی) مغلوب سوسلان خینچاگوف از روسیه گذشت و شانس حضور در نیمه‌نهایی را از دست داد. اما با توجه به حضور حریفش در فینال باشد به گروه شانس مجدد رفت. یاری در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۵ از سد اوکتای گونگور از ترکیه گذشت و راهی دیدار رده‌بندی شد.
وی در دیدار رده‌بندی با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب رحیم‌اُف از ازبکستان شد و از کسب مدال برنز بازماند و در رده پنجم ایستاد.
 بدین ترتیب تیم ۱۰ نفره کشتی آزاد کشورمان با کسب یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز به کار خود در مسابقات پایان داد.

**رده بندی نفرات برتر به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- احمد ادریس اف (روسیه) ۲- ناوین (هند) ۳- داتون فیکس (آمریکا) و آرسن هاروتونیان (ارمنستان) ... ۱۴- رضا علیجان زاده (ایران)
۶۱ کیلوگرم: ۱- عباس گادجی ماگومدوف (روسیه) ۲- راماز تورمانیدزه (گرجستان) ۳- سیرباز تالگات (قزاقستان) و وازگن توانیان (ارمنستان) ... ۱۶- مهدی عشقی (ایران)
۶۵ کیلوگرم: ۱- ساین کازیریک (روسیه) ۲- امیرحسین مقصودی (ایران) ۳- اریک آروشانیان (اوکراین) و نیکولای گراهمز (مولداوی)
۷۰ کیلوگرم: ۱- حاجی مراد گادجیف (آذربایجان) ۲- رازامبک جمال اف (روسیه) ۳- برادی برگ (آمریکا) و واسیلی دیاکون (مولداوی) ۵- امیرحسین کاووسی (ایران)
۷۴ کیلوگرم: ۱- مخی لویس (آمریکا) ۲- ابوبکر آباکاروف (آذربایجان) ۳- بات اردن بیامباسورن (مغولستان) و دیوید بیتانوف (روسیه) ... ۹- علی سوادکوهی (ایران)
۷۹ کیلوگرم: ۱- هایاتو ایشیگورو (ژاپن) ۲- آرون بروکس (آمریکا) ۳- اورخان عباس اف (آذربایجان) و ادلان باتایف (اوکراین) ... ۸- سجاد غلامی (ایران)
۸۶ کیلوگرم: ۱- عارف اوزن (ترکیه) ۲- دیپاک پونیا (هند) ۳- پاتریک زوروفسکی (مجارستان) و ابوالفضل هاشمی (ایران)
۹۲ کیلوگرم: ۱- عباس فروتن (ایران) ۲- علیشیر یرگالی (قزاقستان) ۳- ارهان یایلاجی (ترکیه) و اسخاب حمزاتوف (آذربایجان)
۹۷ کیلوگرم: ۱- ماگومدخان ماگومدوف (روسیه) ۲- زاچری الام (آمریکا) ۲- سریک باکیتخانوف (قزاقستان) و زوریکو اورتاشویلی (گرجستان) ... ۷- سجاد عزیزی (ایران)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- سوسلان خینچاگوف (روسیه) ۲- الی مدهات عبدبرقوت (کانادا) ۳- حسن بای رحیم اف (آذربایجان) و سامهان جبرائیل اف (مولداوی) ۵- امیر یاری (ایران)

رده بندی تیمی: ۱- روسیه ۱۸۲ امتیاز ۲- آمریکا ۱۱۵ امتیاز ۳- ایران ۹۸ امتیاز ۴- آذربایجان ۹۱ امتیاز ۵- هند ۸۴ امتیاز ۶- قزاقستان ۶۶ امتیاز ۷- مولداوی ۶۵ امتیاز ۸- ترکیه ۶۲ امتیاز ۹- گرجستان ۵۷ امتیاز ۱۰- اوکراین ۴۸ امتیاز
منبع: فارس
دیدگاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین
عناوین برتر