ثبات تاکتیکی و اندیشه های پروفسور

به گزارش خبرورزشی، اگر اخباری که از اردوی قطر به تهران می رسد، صحیح باشد، مشخص می شود وحید امیری و محمد انصاری دو بازیکن مصدوم پرسپولیس به بازی امروز می رسند که در این صورت، برانکو ایوانکویچ هیچ کم و کسری نخواهد داشت. 
برانکو علاقه خاصی به ثبات تاکتیکی در تیمش دارد. او با 11 بازیکن کارش را ادامه می دهد و روندی را دنبال می کند که در آن، پرسپولیس بتواند تیمی مقتدر، جذاب و تهاجمی باشد. بازیکنان نیز در این قالب تاکتیکی به صورت کامل جا افتاده اند و نیازی به ایجاد تغییرات نیست. 
با این حساب، پرسپولیس مقابل الریان قطر با همان ترکیب آشنای خود به میدان می رود. ترکیبی که علیرضا بیرانوند را در خط دروازه اش خواهیم دید. یک خط جلوتر، زوج محمد انصاری و سیدجلال حسینی، قلب خط دفاع را تشکیل می دهند. حسین ماهینی باید مدافع چپ باشد و صادق محرمی بازیکن جوان و البته محبوب برانکو، در پست دفاع راست بازی می کند. 
خط میانی به شکل یک لوزی چیده می شود؛ کمال کامیابی نیا در راس پایین، سروش رفیعی در راس بالا، فرشاد احمدزاده به عنوان وینگر راست و محسن مسلمان نیز، وینگر چپ. در نهایت به خط حمله می رسیم که مهدی طارمی را در کنار وحید امیری خواهیم دید. این ترکیب ایده آل برانکو است. ترکیبی که با استفاده از آن، برانکو به کسب جام قهرمانی در لیگ برتر ایران نزدیک شده و حالا می خواهد در لیگ قهرمانان آسیا به موفقیت هایش ادامه دهد. 
باید دید آیا در این ترکیب، خللی ایجاد می شود یا نه و اگر تغییراتی به وقوع بپیوندد، دقیقا کدام بازیکنان و در کدام پست ها، توسط برانکو دچار دگرگونی می شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =

پربازدید امروز

آخرین خبرهای ورزشی