۰ نفر
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱

می‌گویند دایه مهربان‌تر از مادر نمی‌توان شد! می‌گویند سینه دایه مهربان‌تر از مادر را باید برید!

۱- همه دردهای درمانناپذیر فوتبال ما- و سایر ورزشهای دردمند هم- ناشی از بیتوجهی به همین اصل است: ...به کارگیری دایگان مهربانتر از مادر! به کارگیری کسانی که درد ندارند و دردمند نیستند! به کارگیری کسانی که برایشان فرقی ندارد که کجا هستند و کجا نباید باشند! کسانی که اصل را بر بودن خویش استوار کردهاند! کسانی که تا دیروز نبودند و آب هم از آب تکان نمیخورد و از فردا هم که نباشند، هیچ اتفاقی رخ نمیدهد! کسانی که نبودشان ده برابر و صد برابر مفیدتر از بودنشان است و فایدهها دارد!

دستکم اینکه، دهها اشتباه چون روز روشن را مرتکب نمیشوند! حداقل دستاورد نبودن اینان اینکه به تکرار اشتباهات بدیهی، به فرصتسوزی و به جوانسوزی و نخبهسوزی نمیپردازند!

اشتباهات منصوریان

دایههای مهربانتر از مادر - که در ورزش حرفهای ما، همه جا هستند- از اصلیترین عوامل بازدارندهاند که به استقلال یکجور، به پرسپولیس جور دیگر و به نفت و سپاهان و فولاد و ملوان و تراکتورسازی و گسترش فولاد و به همه و  همه آسیب میرسانند!

۲- کار دایههای مهربانتر از مادر، یکی هم این است: با ناشیگری و غلطکاری، کار را سخت و راه را کج و معوج میکنند! کاری میکنند که یکی چون علی کریمی، عطای حضور مفید را به لقای حضراتشان ببخشد! یکی چون فراز کمالوند، در تیم نفت آبادان، خود را در آغاز انتهای راه ببیند! یکی نظیر علیرضا منصوریان، ناچار شود به اشتباه و بازتولید اشتباه و در نهایت محکوم شود به استعفا و از دست بدهد تمام اعتماد به نفس لازم و تمام خواستاندیشیهای متفاوت و بلندپروازیهای خوشنمای خویش را.

دایههای مهربانتر از مادر، در تیم سپیدرود به شکلی و در تیم ملوان به ترتیب دیگری دردسر میآفرینند! در همه جا هم تظاهر به مهر میکنند و ادعای دوستی دارند ولی هیهات که خودشان هم نمیدانند چه آتشی میسوزانند و چه مصائبی میآفرینند!

درخشان، شاید حالا بفهمد

۳- حمید درخشان که اینک سرمربی نفت تهران است، میگوید بازیکن باید مجری بیکم و کاست خواستههای سرمربی و تیم خود باشد! درخشان غیر از این را برنمیتابد!

صرفنظر از همه انواع نظرها، به آقای درخشان یادآوری باید کرد، ماجرای استعفا از تیم ملی را!

بدون یادآوری استعفای ۱۴ بازیکن از تیم ملی، از حمید درخشان باید پرسید آیا موضع امروزی شما، رد تمامعیار عملکرد و خواسته پرتوقعانه ۳۱ سال پیش نیست؟ آیا بعد از این همه سال که گذشت، حق را به معلم اخلاق و مربی فوتبال، زندهنام «پرویز دهداری» ندادهاید؟

و آیا «پرویزخان» آن روزها و در تمام روزهای پربار زندگی کوتاهش، مربیمحوری، اخلاقمحوری، مردپروری و جوانمردپروری را اشاعه نمیداد و ترویج نمیکرد؟!

یادش بخیر و درود و صد درود به روان پاکش که در همه حال معلمی بود بزرگ که از اصول زندگی پاکیزه و پاکش، سر سوزنی عدول نکرد! ثابتقدم بود و استوار!

برنده یا بازنده

۴- استقلال برد یا باخت؟

استقلال با آوردن وینفرد شفر، برنده شد یا بازنده؟

امروز استقلال چه میشود و فردایش؟

استقلال با از دست دادن منصوریان به فکر امروز بود یا در اندیشه فردا؟

دایههای مهربانتر از مادر، در اینباره چه میگویند؟ اینان در دایره اندیشگی و در عرصه نگاه به آینده، چه دارند که بگویند یا نگویند؟!

استقلال با منصوریان که پختگی لازم را نداشت چه خواهد کرد؟ او را هم روانه وادی فراموششدگان خواهد کرد یا نه؟

منصوریان هم به همان راهی سوق داده میشود که پیشتر، زرینچه و نامجومطلق و صادق ورمزیار و... مجبور به طی آن شدند، یا برنامه بهتری، برای استفاده بهینه از این نفرات و همتایان آنها باید داشت؟

از وینفرد شفر، چهها خواهیم آموخت؟ اصول بازیگری با راهکارهای بوندسلیگایی را، یا فراتر از این، وادارش خواهیم کرد به یاد دادن شیوههای آموزشی و مربیگری با فلسفه آلمانی را؟

و مهمتر از این همه؛ استقلال را به دست دایگانش خواهیم سپرد یا به دامن سرشار از مهر و دانایی، مادرش!

 

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

یورو ۲۰۲۰

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین