آغاز رایزنی‌ها برای برگزاری بازی در دبی درست در روزی استارت خورد که باشگاه مطرح سعودی نیز ابوظبی و ورزشگاه اختصاصی باشگاه الجزیره را به عنوان خانه بی‌طرف خود به AFC معرفی کرد.

به گزارش خبرورزشی، علنی شدن سفر غیرمنتظره سرپرست باشگاه استقلال به امارات باعث شد تا گمانه‌زنی‌ها پیرامون اهداف امیرحسین فتحی از این سفر به اوج خود برسد. اولین موضوعی که به ذهن طرفداران این تیم خطور کرد احتمال مذاکره دوباره فتحی با مامه بابا تیام بود. ستاره سنگالی که در ماه‌های گذشته شایعات زیادی در خصوص بازگشتش به ایران و بازی برای استقلال به گوش رسید، می‌توانست انگیزه اصلی این سفر از سوی سرپرست باشگاه باشد. پیگیری‌ها نشان داد فتحی در سفر ۴۸ ساعته به دبی دیداری با موتور گلزنی فصل قبل آبی‌ها خواهد داشت، اما نه با هدف بازگرداندن او بلکه برای گرفتن آخرین قسط از پولی که ستاره سنگالی و باشگاه عجمان برای دریافت رضایتنامه او باید پرداخت می‌کردند.
امیرحسین فتحی در شرایطی که باشگاه استقلال هیچ موضع گیری رسمی در قبال اهداف این سفر نداشت از صبح دیروز در دبی تلاش جدی را آغاز کرد تا با دوراندیشی به نگرانی‌ها پیرامون میزبانی از رقیب سعودی خود در کشور ثالث پایان بدهد. در سال‌های گذشته وقتی استقلالی‌ها مجبور به بازی در زمین بی‌طرف شدند بالاجبار بازی در مسقط، پایتخت عمان را به جان خریدند، اما این بار فتحی با مشورتی که از وینفرد شفر گرفت چند ماه زودتر دست به کار شد تا در سفر به امارات و مذاکره با چند باشگاه مطرح شهر دبی رضایت آن‌ها را برای میزبانی استقلال از الهلال در این شهر بگیرد. به اذعان سرپرست باشگاه همین‌طور سرمربی آلمانی استقلال شهر دبی با توجه به حضور ایرانی‌های مقیم می‌توانست بهترین گزینه برای میزبانی در شهر ثالث باشد تا دیگر کاروان این تیم مجبور به حضور در مسقط عمان نباشد. آغاز رایزنی‌ها برای برگزاری بازی در دبی درست در روزی استارت خورد که باشگاه مطرح سعودی نیز ابوظبی و ورزشگاه اختصاصی باشگاه الجزیره را به عنوان خانه بی‌طرف خود به AFC معرفی کرد.
پیگیری انتخاب زمین ثالث، تنها یکی از اهداف فتحی از سفر به امارات، بر سر زبان‌ها افتاده است، چون شنیده می‌شود از این هدف مهم‌تر ادامه مذاکرات پنهانی سرپرست باشگاه استقلال با گزینه‌های خارجی در راه تقویت تیم برای نیم‌فصل دوم و تکمیل فهرست آسیایی آبی‌ها بود. بعد از انتقادات گسترده‌ای که از خرید‌های خارجی آبی‌ها در تابستان رقم خورد فتحی و شفر در نشستی که اوایل هفته با هم داشتند این دفعه با وسواس بیشتری در پی خرید دو ستاره خارجی در پست هافبک و مهاجم برآمدند که سرپرست باشگاه این دفعه تصمیم گرفت بدون دخالت واسطه‌های داخلی خود روند مذاکرات را خارج از ایران پیگیری کند، اما این اقدام با محدویت اطلاع‌رسانی در دستور کار قرار گرفت به همین خاطر اطلاعات چندانی از خرید‌های مدنظر استقلال به بیرون درز پیدا نکرده است. در شرایطی که مشخص نیست سرپرست استقلال مذاکره با چه بازیکنانی را در دستور کار دارد، شنیده‌ها حاکی از آغاز فعالیت جدی نقل و انتقالاتی آبی‌ها برای نیم‌فصل دوم است تا استقلالی‌ها این بار برخلاف سال‌های گذشته از روز اول نقل و انتقالات خرید‌های خود را آغاز کنند و مانند پنجره‌های قبلی نقل و انتقالاتی تا آخرین روز‌ها برای خرید بازیکن تلاش نکنند.
مکث
با این تفاسیر می‌توان گفت: جایگاه الحاجی گرو و مارکوس نیومایر متزلزل‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. دو بازیکنی که با این شرایط وینفرد شفر هم تمایلی به ادامه همکاری با آن‌ها ندارد و درصدد انتخاب آلترناتیو‌های سرشناس‌تر برای حضور در نیم‌فصل دوم و لیگ قهرمانان آسیاست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین