در فهرست بازیکنان مورد نیاز سرمربی تراکتورسازی نام ۴ تا ۵ بازیکن دیده می‌شود که اضافه شدن این نفرات می‌تواند کهکشانی‌ها را تیمی جذاب‌تر برای نیم‌فصل دوم کند تا در راه رؤیاپردازی طرفداران گام‌های بلندتری بردارند.

به گزارش خبرورزشی، نیم‌فصل برای تراکتورسازی با ایستادن در جایگاه چهارم جدول رده‌بندی به پایان رسید. کهکشانی‌های تبریز که روز‌های پر فراز و نشیبی را در نیم‌فصل نخست سپری کردند در روز پانزدهم لیگ هجدهم با وجود استقبال ۷۰ هزار نفری مقابل فولاد شکست خوردند تا کارنامه درخشان محمد تقوی سرمربی این تیم تحت‌الشعاع این ناکامی قرار بگیرد. با این وجود بعد از باخت غیرمنتظره خانگی و بسته شدن پرونده نیم‌فصل با ایستادن در جمع چهار تیم تقویت تراکتورسازی در دستور کار مالکان باشگاه قرار گرفت به خصوص که محمد تقوی بعد از بازی با فولاد مدعی شد تنها ۱۴ بازیکن داخل زمین و روی نیمکت در اختیار داشت و نمی‌توانست تغییرات لازم را برای فرار از شکست انجام بدهد. جزئیاتی جذاب از برنامه‌های تراکتور در پنجره زمستانی به گوش می‌رسد که می‌تواند روز‌های پرهیجان‌تری از این تیم محبوب برای تبریزی‌ها تدارک ببیند.
۴ تا ۵ خرید جدید در راه تبریز
محمد تقوی در حالی تبریز را به مقصد بیرمنگام انگلیس ترک کرد تا تعطیلات طولانی‌مدت را کنار خانواده اش سپری کند که قبل از ترک ایران فهرست نفرات مورد نیاز خود را به سران باشگاه ارائه داد. در فهرست بازیکنان مورد نیاز سرمربی تراکتورسازی نام ۴ تا ۵ بازیکن دیده می‌شود که اضافه شدن این نفرات می‌تواند کهکشانی‌ها را تیمی جذاب‌تر برای نیم‌فصل دوم کند تا در راه رؤیاپردازی طرفداران گام‌های بلندتری بردارند. دو مدافع میانی (داخلی و خارجی)، یک هافبک تدافعی، وینگر چپ یا راست و مهاجم نوک کلاسیک خواسته‌های سرمربی تراکتورسازی برای نیم‌فصل دوم بود که این فهرست با اولویت‌بندی یک و دو بازیکنان مد نظر را نیز مشخص کرده بود.
بریتانیایی‌ها برمی‌گردند؟!
آنتونی استوکس و لی هری اروین دو مهاجم بریتانیایی در حالی از چند هفته قبل به اردوی تراکتورسازی بازنگشتند که با وجود غیبت‌های متوالی باشگاه هنوز برای تصمیم‌گیری در خصوص آینده این دو بازیکن با ابهامات زیادی مواجه است. از آن جا که استوکس و اروین از فهرست کنار گذاشته نشدند جذب بازیکن جانشین برای آن‌ها کاری نشدنی به نظر می‌رسد، چون فهرست ۱۸ بازیکن بزرگسال باشگاه تکمیل است و خارج کردن نام این دو عملاً باشگاه را برای دریافت پول برای انتقال احتمالی دو مهاجم بریتانیایی به تیمی جدید خلع سلاح خواهد کرد. براساس قوانین نقل و انتقالاتی فیفا اگر باشگاه بخواهد بازیکنی را از فهرست خود خارج کند آن‌هم قبل از امضای قرارداد جدید بازیکن با باشگاه جدید عملاً دیگر هیچ پولی بابت رضایتنامه نمی‌تواند دریافت کند به همین خاطر معاونت حقوقی باشگاه در قبال بریتانیایی‌ها با چالشی جدی روبه‌رو و در صدد پیدا کردن راهکاری مناسب است.
لیست مازاد خلوت
محمد تقوی لیست مازاد چندان پر سر و صدایی ندارد، چون تنها بازیکن سرشناسی که پشت در‌های خروجی دیده می‌شود، علی عبدا... زاده مدافع جنوبی این تیم خواهد بود. کنار عبدا... زاده دو بازیکن جوان‌تر نیز با اتمام خدمت سربازی در صدد ترک اردوی تراکتورسازی هستند تا به این ترتیب لیست مازاد خلوتی برای تراکتورسازی در نیم‌فصل ترسیم شود. البته در صورتی که مهاجمان بریتانیایی مشکل‌شان برای بازگشت حل نشود نام استوکس و اروین هم به این فهرست اضافه خواهد شد تا عملاً جا برای پنج خرید احتمالی در زمستان باز شود.
بازیکن خارجی از آسیا
تنها جای خالی در فهرست خارجی‌ها به سهمیه آسیایی برمی‌گردد از همین رو محمد تقوی که تمایل چندانی برای خرید بازیکن خارجی از خود نشان نمی‌دهد به باشگاه اعلام کرده هر گزینه خارجی که به تراکتورسازی معرفی می‌شود باید حداقل ۱۰ روز در تمرینات این تیم حاضر شود و تست‌های فنی را پشت سر بگذارد. در حال حاضر برای پست مدافع میانی تراکتوری‌ها بعد از اینکه با گزینه‌های داخلی به توافق نرسیدند روی استفاده از بازیکن خارجی متمرکز شدند و گزینه‌هایی از ازبکستان و عراق روی میز دارند. قرار است در بازگشت از تعطیلات پیرامون اضافه شدن آن‌ها به تیم و تمرینات تصمیم‌گیری شود.
اردوی ۱۰ روزه زمستانی
مالک باشگاه برای آماده‌سازی هر چه بهتر در زمستان تصمیم دارد زمینه برپایی اردوی ۱۰ روزه برون‌مرزی برای تیم به درخواست محمد تقوی را فراهم کند که در این راه ترکیه به عنوان مقصد اصلی مد نظر قرار گرفته است. این اردو به احتمال فراوان از ۲۰ تا ۲۵ دی برپا می‌شود آن‌هم در شرایطی که خرید‌های جدید به تیم اضافه شده و تنها غایبان تراکتور در این اردو سه کاپیتان ملی‌پوش ایران خواهند بود که همزمان در جام ملت‌های آسیا به میدان خواهند رفت.
مکث
در گیر و دار گمانه‌زنی‌ها پیرامون پنجره زمستانی تراکتورسازی خبر‌ها از توافق اولیه سران این باشگاه با رضا قوچان‌نژاد ملی‌پوش سابق فوتبال ایران حکایت دارد. گوچی به واسطه اینکه از وضعیت خود در قبرس رضایت ندارد از پیشنهاد پوشیدن پیراهن تراکتورسازی استقبال کرد تا به زودی شاهد اضافه شدن این بازیکن محجوب و گلزن به کهکشانی‌ها تبریز باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین