رئیس سابق فدراسیون فوتبال به خبرورزشی گفت: من سال‌های سال در ورزش مدیریت کردم. سال‌ها در فدراسیون فوتبال بودم. در کنفدراسیون فوتبال آسیا فعالیت کردم. سر ۷۹ هزار دلار مدیریتم را زیر سؤال نمی‌برم.

به گزارش خبرورزشی، علی کفاشیان رئیس سابق فدراسیون فوتبال. مدیری که انصافاً یکی از باجنبه‌ترین‌ها بود. خیلی از منتقدانش به او ایراد می‌گرفتند مدیریت درستی نمی‌کند. انتقاد می‌کردند که مسائل جدی را با خنده، زیر سبیلی رد می‌کند. همین منتقدان، اما یک نظر مشترک درباره کفاشیان داشتند و دارند؛ «او آدم سالم و پاکی است.» کفاشیان سال‌های سال در این ورزش مدیریت کرد. معاونت ورزشی سازمان تربیت بدنی، دبیرکلی کمیته ملی المپیک، رئیس مجمع کلیه فدراسیون‌ها، ریاست فدراسیون دوومیدانی و... از جمله پست‌های او در خارج از فوتبال بود. کفاشیان حالا، اما از سوی کمیته اخلاق ۵ سال محروم شده و از نظر آن‌ها نمی‌تواند در فوتبال حضور داشته باشد. اخیراً، اما اسلامیان نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال علیه حکم کمیته اخلاق موضع گرفت و اعلام کرد نباید با آبروی مدیری، چون کفاشیان بازی شود. حالا رئیس سابق سکوتش را شکسته و حرف‌هایی به خبرورزشی می‌زند.
با آبرویم بازی شد
ان‌شا‌الله حکم نهایی از استیناف بیاید حرف‌هایم را می‌زنم. منتظر هستم تا رأی اعلام شود و در این زمینه پیگیر هستم. با مستندات هم حرف‌هایم را خواهم زد. متأسفانه با آبروی من بازی کردند. سال‌های سال در این ورزش مدیریت کردم. چرا یک بار این بحث‌ها مطرح نشد؟ خودم می‌دانم این اتفاقات از کجا آب می‌خورد. خود مسئولان هم می‌دانند. به موقع درباره خیلی از مسائل حرف می‌زنم. این بود سال‌ها تلاش ما در فوتبال.
با مدرک دفاع کردم
خدا را شکر در آیین‌نامه حکم اعدام ندارند وگرنه اعدامم می‌کردند! شانس آوردم. بنده از خودم با مدرک دفاع کردم. آقای ترابیان هم مورد اعتماد ما بود و کار را انجام داد. متأسفانه شرکتی که طرف ما بود، کار غیراخلاقی و مستندسازی کرد. این‌ها را ارائه دادیم. هر وقت زمانش بود با مستندات و با مدارک کامل توضیحاتی می‌دهم که مردم همه در جریان قرار بگیرند. متأسفانه رأی ناحق علیه ما دادند.
مگر سازمان بازرسی نیامد؟
ببخشید مگر اولین بار است به مسائل مالی فدراسیون ورود می‌کنند؟ مگر سازمان بازرسی به فدراسیون فوتبال نیامد؟ تمام مدارک و مستندات آنجا هم موجود است. همیشه حساب‌های ما را بررسی می‌کردند. اگر چیزی بود، چرا سازمان بازرسی که مرجع رسمی کشور است چیزی در این باره اعلام نکرد؟ فقط می‌خواستند با آبروی ما بازی کنند. قبل از اینکه رأی قطعی شود، آن را صادر کردند. حتی اجازه ندادند به استیناف برود. ان‌شا‌ءا... به زودی رأی صادر می‌شود و من بعد از آن حرف‌هایم را می‌زنم.
خودم را زیر سؤال نمی‌برم
من سال‌های سال در ورزش مدیریت کردم. سال‌ها در فدراسیون فوتبال بودم. در کنفدراسیون فوتبال آسیا فعالیت کردم. سر ۷۹ هزار دلار مدیریتم را زیر سؤال نمی‌برم. ببخشید مگر در فوتبال کم پول بود؟ همیشه تلاش کردم تا پاک و سالم کار کنم و شکر خدا این را خیلی‌ها می‌دانند. نیاز ندارم که بخواهم درباره‌اش حرف بزنم. آن اتفاقی که بر سر حق پخش افتاد، کاملاً مشخص بود. من هیچ کاری نکردم که بخواهند ۵ سال محرومم کنند. همین حالا هم که این حکم را داده‌اند، باز هم سرم را بالا می‌گیرم، چون پیش وجدان خودم راحتم. الان هم فقط می‌خواهم صبر کنم، چون صبر همیشه به من کمک کرده.
پارک رفتن ممنوع نیست
خدا را شکر در قانون بازنشستگی پارک رفتن را ممنوع نکرده‌اند! یعنی «پارک ممنوع» نشده‌ام. گهگاهی پارک می‌روم. به کارهایم می‌رسم.
تاج پشت کفاشیان
رأی کمیته اخلاق در آستانه وتو!
اخیراً کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال علی کفاشیان و عباس ترابیان رئیس و همین‌طور رئیس سابق کمیته بین‌الملل فدراسیون فوتبال را ۵ سال از حضور در فوتبال محروم کرد. خبر‌های رسیده از فدراسیون حکایت از آن دارد که پرونده در استیناف به صدور رأی نهایی نزدیک شده است. مهدی تاج رئیس فدراسیون هم به شدت پشت کفاشیان است، چون اعتقاد دارد رئیس سابق و معاونش اصلاً گناهی در سندسازی شرکت ایتالیایی نداشته است. شرکت ام پی سیلوا بر سر حق پخش مقدماتی دور اول جام جهانی ۷۹ هزار دلار از فدراسیون کلاهبرداری کرد. از فدراسیون خبری به دست‌مان رسیده مبنی بر اینکه احتمالاً رأی کمیته اخلاق علیه کفاشیان وتو می‌شود و او در این پرونده بی‌گناه معرفی خواهد شد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __