ارسلان مطهری از آرزو‌های بزرگش با پیراهن استقلال حرف زد و گفت: دوست دارم روزی گل قهرمانی استقلال را در فینال لیگ قهرمانان آسیا بزنم و برای هواداران این شادی را انجام دهم.

مطهری: امیدوارم گیتار قهرمانی استقلال در آسیا را بزنم

به گزارش خبرورزشی، ارسلان مطهری زمان زیادی از حضورش در استقلال نمی‌گذرد، اما در این مدت کم آنقدر برای آبی‌پوشان پایتخت خوب بازی کرده و گل‌های حساسی زده که به بازیکن محبوب سکو‌ها تبدیل شده است.

مطهری درباره حضورش در استقلال، شادی گل جالبش، مسابقات لیگ برتر، فرهاد مجیدی، لیگ قهرمانان آسیا و حضور علی فتح‌الله‌زاده در این باشگاه حرف زد.

ارسلان مطهری خیلی زود در استقلال جا افتاد، فکر می‌کردی به این سرعت اتفاقات خوب برایت بیفتد؟

راحت نبود، اما تلاش زیادی کردم تا بتوانم در تیمی که همیشه آرزوی پوشیدن پیراهنش را داشتم موفق باشم، من همیشه به چند چیز اعتقاد دارم. اعتماد کادر فنی برایم اهمیت زیادی داشت، مربیان اعتماد کردند و این اعتماد تاثیر زیادی داشت تا بتوانم با اعتماد به نفس بیشتری در ترکیب استقلال به میدان بروم. بازیکنان در این راه به من کمک زیادی کردند و صد البته انرژی مثبت هواداران تاثیر داشت تا انگیزه‌ام برای درخشش در استقلال هزار برابر شود و البته چند موضوع دیگر هم تاثیر گذار بود؛ و چی؟

اینکه می‌دانستم پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده‌ام، با خبر بودم استقلال ۴۰ میلیون طرفدار دارد و عنوان پرافتخارترین تیم ایران در قاره کهن را یدک می‌کشد و همه انتظار دارند تا عملکرد خوبی را داشته باشم.

گفته بودی وقتی می‌خواستم به استقلال بیایم خیلی‌ها مصاحبه کردند و گفتند من در حد ذخیره‌های استقلال هم نیستم.

این مصاحبه‌ها موجود است، اما من به دنبال این بودم تا نام نیکی از خودم در استقلال به جا بگذارم و بتوانم رضایت هواداران این تیم را جلب کنم. من اهداف بزرگ‌تری دارم و تلاش می‌کنم تا به رویا‌هایی که برای خودم دارم برسم.

زدن ۲ گل درشهرآورد برای هر بازیکنی رویایی دست نیافتنی است.

از این اتفاق حس غرور و خوشحالی می‌کنم، اما فراموش نمی‌کنم کمک بازیکنان دیگر باعث شد تا این اتفاق خوشایند رخ دهد و بتوانم در شهرآورد بزرگ پایتخت ۲ گل به ثمر برسانم.‌ای کاش این گل‌ها با پیروزی استقلال همراه می‌شد و به آنچه لیاقت و استحقاقش را داشتیم می‌رسیدیم و برنده از زمین خارج می‌شدیم. در بازی با پرسپولیس خیلی بدشانس بودیم که پیروزی را با تساوی عوض کردیم.

خیلی‌ها اعتقاد دارند استقلال شانس زیادی برای قهرمانی در لیگ برتر ندارد.

نباید فراموش کنیم در فوتبال چیزی قابل پیش بینی نیست. همواره اتفاقاتی در فوتبال رخ می‌دهد که هیچ کس به آن فکر هم نمی‌کند. هنوز ۱۰ هفته به پایان مسابقات لیگ برتر باقی مانده است و این احتمال وجود دارد تیمی لغزش کند و تیمی به رده‌های بالای جدول رسد. ما تا روز آخر لیگ برتر با تمام وجود به میدان خواهیم رفت و نهایت تلاش خود را به کار خواهیم بست تا استقلال را به جایگاهی که شایسته نامش است برسانیم.

در جام حذفی جدال سختی با سپاهان پیش رو دارید.

بازی دشواری است، سپاهان یکی از بهترین تیم‌های لیگ برتر است، اما برای این بازی برنامه‌های زیادی داریم و می‌خواهیم از سد این تیم بگذریم، جام حذفی میان‌بری است برای زودتر قهرمان شدن و نمی‌خواهیم این شانس بزرگ را از دست بدهیم.

در آخرین بازی خود در لیگ برتر شکست تلخی را مقابل گل‌گهر سیرجان متحمل شدید؟

روز بدشانسی استقلال در این بازی بود، فرصت‌های خوبی را برای گل‌زنی داشتیم، اما از دست رفت و در میان ناباوری مغلوب شدیم. ولی عواملی دست به دست هم داد تا در این باخت بی تاثیر نباشد.

چه عواملی؟

استقلال بعد از بازی با ذوب‌آهن اصفهان نتوانست تمرین کند، شرایط جوی طوری بود که فقط یک جلسه تمرین در سالن بدنسازی داشتیم. یک روز قبل از بازی سوار هواپیما شدیم که خودتان می‌دانید چه مشکلاتی پیش آمد. پس از ۷۰ دقیقه پروار به دلیل نقص هواپیما به فرودگاه مهرآباد برگشتیم. پرسش من این است وقتی مردم می‌خواهند سوار هواپیما شوند باید بهترین هواپیما‌ها در نظر گرفته شود چرا که جان انسان‌ها در میان است، نگرانی مردمی که در هواپیما حضور داشتند باعث استرس ما شد. ساعت ۲۳ تازه به سیرجان رسیدیم و شام خوردیم، عدم استراحت کافی با فشار‌های روحی و استرس‌هایی که به وجود آمد باعث شد تا نتوانیم از همه پتانسیل خود استفاده کنیم.

در لیگ قهرمانان آسیا شانس صعود دارید؟

استقلال به طور حتم از گروه خود صعود خواهد کرد، ما ۲ بازی در این رقابت‌ها برگزار کرده‌ایم که عملکرد بلدی نداشتیم، قصد بهانه‌گیری ندارم، اما شرایط در لیگ قهرمانان آسیا برای استقلال عادلانه نبود. در بازی با الشرطه شرایط برای ما وحشتاک بود و ما را از کمترین امکانات محروم کردند. یک تیم پیش از بازی رسمی باید در استادیوم محل برگزاری مسابقه تمرین کند، اما این اتفاق رخ نداد. روزی که به زمین رفتیم تازه متوجه شدیم کیفیت ورزشگاه اربیل در حد لیگ محلات هم نیست. از روزی که به اربیل رفتیم مدام استرس داشتیم تا مبادا اتفاقی تلخ برایمان رخ دهد. داور در زمین با بازیکنان الشرطه در گوشی حرف می‌زد و انگار با آن‌ها رفیق صمیمی است.

بازی با الاهلی باختید.

شکست استقلال فوتبالی نبود و همه دیدند که حق استقلال به راحتی پایمال شد. پنالتی روی علی دشتی نادیده و گل سالم من نادیده گرفته شد. استقلال از نظر فوتبالی به مراتب بهتر از حریف خود بود، اما حیف که اتفاقات غیر فوتبالی ما از رسیدن به پیروزی محروم کرد.

هنوز حسرت گل زیبایت به الاهلی را می‌خوری؟

نه من بلکه همه هواداران استقلال حسرت این گل را می‌خورند. پس از زدن این گل خوشحالی کردم و داور و کمک داور هر دو گل را درست اعلام کردند، اما نمی‌دانم چه شد که آفساید گرفتند. لب خط وقتی بهزاد غلامپور گفت داور گل را آفساید اعلام کرده است شوکه شدم و باور نمی‌کردم. این گل می‌توانست یکی از گل‌های منتخب لیگ قهرمانان آسیا لقب بگیرد.

مطهری: امیدوارم گیتار قهرمانی استقلال در آسیا را بزنم

شادی گلت که شبیه نواختن گیتار است حسابی مورد استقبال هواداران استقلال قرار گرفته است.

وقتی نوجوان بودم این شادی گل را یک بازیکن خارجی که نامش را فراموش کرده‌ام انجام داد. این شادی گل برایم جالب بود و آن را در ذهن سپردم تا روزی انجام دهم؛ و استقلال بهترین جا برای نشان دادن این گیتار زدن پس از گل بود؟

یک بار در ذوب‌آهن این شادی گل را انجام دادم، اما وقتی در استقلال گل زدم و و شروع به نواختن گیتار کردم متوجه شدم مورد توجه هواداران استقلال قرار گرفته است و تصمیم گرفتم آن را ادامه دهم. دوست دارم روزی گل قهرمانی استقلال را در فینال لیگ قهرمانان آسیا بزنم و برای هواداران این شادی را انجام دهم.

تا چه زمانی در استقلال می‌مانی؟

تا زمانی که احساس کنم مهره مثمر ثمری برای این تیم هستم و می‌توانم برای استقلال کمک کنم. اگر روزی احساس کنم دیگر برای استقلال مفید نیستم از این تیم جدا خواهم شد. من سال‌ها بود دوست داشتم استقلالی شود و اگر این اتفاق رقم نخورد از طرف من کوتاهی صورت نگرفت. من هیچ وقت برای استقلال شرط نگذاشتم و همین چند ماه پیش که قرارداد بستم کوچک‌ترین حرف مالی نزدم.

فتح‌الله‌زاده مدیرعامل استقلال شد، نظرت چیست؟

به هرحال او یکی از مدیران شناخته شده فوتبال است که سال‌ها در این تیم مدیریت کرده و تجربیات فراوانی دارد و امیدوارم حضور وی اتفاقات خوبی را برای استقلال رقم بزند؛ و فکر می‌کنی به تیم ملی دعوت شوی؟

آرزوی من پوشیدن پیراهن تیم ملی فوتبال است و امیدوارم این‌قدر در استقلال خوب بازی کنم که به تیم ملی دعوت شوم.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبرهای ورزشی

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __