۰ نفر
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳

می‌گویند در باشگاه پرسپولیس پولی برای پرداخت به برانکو نبود، سؤال اینجاست که پول رضایتنامه یحیی گل‌محمدی را چه کسی داد؟

به گزارش خبرورزشی به نقل از همشهری ورزشی، «حکم رسمی فیفا در مورد شکایت برانکو ایوانکوویچ و ایگور پانادیچ به باشگاه پرسپولیس رسید. محکومیت سرخپوشان در این پرونده کاملا قابل انتظار بود و کسی را متعجب نکرد؛ چنان‌که احکام مشابه پرشماری در مورد شکایت سایر دستیاران برانکو، بودیمیر، کالدرون و دستیارانش و... نیز در راه هستند و تک‌تک آن‌ها همین مسیر را خواهند پیمود. تعدد این پرونده‌ها در کنار مشکلات مالی شدید باشگاه، یک وضعیت بحرانی را برای پرسپولیس به وجود آورده و باعث نگرانی هواداران شده است. صد‌البته همه سهم گرفتاری‌های این تیم مربوط به مدیرعامل فعلی نیست و مثلا ایرج عرب در داستان عقد قرارداد هنگفت و غیر منطقی با ماریو بودیمیر خبطی نابخشودنی انجام داد، اما محمدحسن انصاری‌فرد هم مرتکب اشتباهات زیادی شده؛ لیست بلندبالایی از خطا‌های مدیریتی و وعده‌های محقق‌نشده که می‌رود مثل دوران اول مدیریت او در پرسپولیس، کار را به کسر امتیاز یا تنبیهاتی از این دست بکشاند. از بین همه اشکالات و ابهامات، ۶‌مورد را انتخاب کرده‌ایم و خوشحال خواهیم شد اگر مدیرعامل محترم فعلا مستعفی پرسپولیس با توجه به فعالیت پررنگ رسانه‌ای و مجازی گروهش، به این سؤالات نیز جواب بدهد.

1- در حکم محکومیت یک میلیون و ۵۵هزار یورویی پرسپولیس بابت پرونده برانکو، ۵درصد سود سالانه و ۲۰هزار فرانک هزینه دادرسی هم گنجانده شده؛ شبیه شرایطی که در حکم پانادیچ هم وجود دارد. گیریم که اصل بدهی به برانکو و دستیارانش بر عهده انصاری‌فرد نیست، اما این جریمه‌های دیرکرد و هزینه‌های دادرسی که روی هم رقم هنگفتی می‌شوند، چطور؟ محمدحسن از روز اولی که آمد بیش از ۱۰بار از توافق قطعی با برانکو خبر داد؛ وعده‌ای که هرگز عملیاتی نشد. خود برانکو می‌گوید حتی حاضر بوده تخفیفی جزئی هم به باشگاه بدهد، اما دوستان کار را جدی نگرفتند تا حالا مجازات‌های فرعی هم به بدهی سرخپوشان افزوده شود. به نظر شما این داستان، خوب مدیریت شد جناب انصاری‌فرد؟

2- از هزینه‌های خرد نالازم صحبت کردیم، پس بهتر است به مخارج اعزام و اقامت نمایندگان باشگاه در زاگرب برای توافق با برانکو هم اشاره کنیم؛ نتیجه این سفر‌ها چه بود؟ نتیجه اقامت طولانی‌مدت نمایندگان باشگاه در دوبی چه بود؟ توافق با استوکس که آخر و عاقبتش را دیدیم و البته جلب رضایت از فرناندو گابریل هم در این سفر رخ داد؛ بازیکنی که از قضا همین چند روز پیش حکم فیفا بابت شکایت او صادر شد!

3- می‌گویند در باشگاه پولی برای پرداخت به برانکو نبود، سؤال اینجاست که پول رضایتنامه یحیی گل‌محمدی را چه کسی داد؟ ظاهرا بین ۵ تا ۶‌میلیارد تومان برای این کار هزینه شده و محمدحسن انصاری‌فرد مدعی است یک «هوادار خیر» این کار را کرده؛ حالا بگذریم از دستمزد بیش از ۲میلیارد تومانی خود یحیی برای همین نیم‌فصل. خب، آیا نمی‌شد به همان هوادار خیر می‌گفتید این پول را در ازای نیمی از طلب برانکو بپردازد؟ اصلا تغییر مربی در پرسپولیس با چه ضرورتی اتفاق افتاد؟ مگر این تیم مربی نداشت؟ مگر مربی‌اش بد نتیجه می‌گرفت؟

4- شکایت همان مربی به‌زور معزول‌شده هم در صف احکام فیفا‌ست؛ گابریل کالدرون که صفر تا صد مسئولیت برکناری، شکایت و غرامت‌خواهی‌اش متوجه شخص آقای انصاری‌فرد است. هیچ کجای دنیا مربی صدر جدول و رکورددار کسب امتیاز در تاریخ لیگ را به این شکل کنار نمی‌گذارند، اما مدیرعامل پرسپولیس چنین کرد. عجیب‌تر آن که اگر نصف قرارداد کالدرون تا نیم‌فصل به او پرداخت می‌شد، این مربی بعد از قطع همکاری نمی‌توانست روی بقیه دستمزدش اقدام کند، اما تأخیر چندروزه و مشکوک باشگاه در این مورد، حالا یک شکایت چند‌صد‌هزار دلاری جدید درست کرده است.

5- بی‌گمان یکی از مسائلی که آتش برانکو را در پیگیری شکایت از پرسپولیس تندتر کرد، مصاحبه انصاری‌فرد و تهدید مربی کروات به شکایت متقابل بود. پروفسور آن قدر از این تهدید عصبی شده بود که فورا چند مصاحبه انجام داد و از مدیرعامل باشگاه خواست در شکایت از او تعلل نکند. طبیعتا، اما دست پرسپولیس برای طرح چنین شکواییه‌ای خالی بود و تهدید پوچ انصاری‌فرد فقط آخرین روزنه‌های آشتی و توافق با برانکو را مسدود کرد. خب، الان که کار از کار گذشته، چرا متقابلا شکایت نمی‌کنید آقای انصاری‌فرد؟ آیا می‌دانید اگر فقط یک درصد شانس پیروزی داشته باشید، عدم شکایت شما از برانکو به معنی خیانت به باشگاه و اموالش خواهد بود؟ اگر هم هیچ شانسی برای پیروزی ندارید، سؤال اینجاست که پس چرا آن مصاحبه کذایی را انجام دادید؟

6- وسط این همه مصیبت، اما پرسپولیس ۲ خرید خارجی جدید هم داشته که تا‌کنون مبلغی به‌عنوان پیش‌قسط به آن‌ها پرداخت شده و وصول بقیه پول‌شان هم جزو دردسر‌های بعدی باشگاه خواهد بود. کاش لااقل این ۲خرید توجیه فنی داشتند. داستان استوکس که قشنگ مطابق پیش‌بینی‌ها جلو رفت و مهاجم ایرلندی الان کاملا دور از دسترس باشگاه است، اوساگونا هم با کیفیت نازلش نیمکت‌نشین شده است. احیانا توضیحی ندارید آقای مدیرعامل؟»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین