۵ نفر
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹

محمود فکری پیش از این با هر بازیکنی که دچار مشکل شد از حضور در تمرین منع کرد و در اختیار کمیته انضباطی باشگاه قرار داد اما داستان برای فرشید باقری متفاوت است.

چرا فرشید باقری از استقلال اخراج شد؟

خبرورزشی/ لیگ برتر ایران؛ فرشید باقری تابستان سال ۹۵ و در زمان سرمربیگری علیرضا منصوریان از تیم صبای قم به تیم استقلال پیوست و به جز مواقعی که مصدوم یا محروم بود در اکثر مسابقات جزو بازیکنان اصلی آبی‌پوشان به زمین رفت اما در لیگ بیستم که محمود فکری سرمربیگری استقلال را عهده‌دار شده، جایگاه باقری متزلزل بوده است. ابتدا به آمار حضور این بازیکن در ۱۰ بازی تیم استقلال در فصل جاری نگاه می‌کنیم.

هفته اول: استقلال - مس رفسنجان / باقری فیکس بود و در دقیقه ۶۹ جایش را به شیخ دیاباته داد

هفته دوم: فولاد - استقلال / باقری فیکس بود و در وقت‌های تلف‌شده جایش را به متین کریم‌زاده داد

هفته سوم: استقلال - ماشین‌سازی / بازی نکرد

هفته چهارم: پیکان - استقلال / باقری در دقیقه ۸۸ به جای مسعود ریگی وارد میدان شد یعنی برای حدود دو دقیقه!

هفته پنجم: استقلال - صنعت نفت / باقری فیکس بازی کرد

هفته ششم استقلال - شهر خودرو / باقری از دقیقه ۶۰ به جای داریوش شجاعان وارد میدان شد

هفته هفتم: ذوب‌آهن - استقلال / باقری از دقیقه ۸۱ به جای مسعود ریگی وارد میدان شد

هفته هشتم: استقلال - پرسپولیس / بازی نکرد

هفته نهم: گل‌گهر سیرجان - استقلال / باقری از دقیقه ۶۲ به جای مسعود ریگی وارد میدان شد

هفته دهم : استقلال - آلومینیوم اراک / باقری از دقیقه ۸۱ به جای مسعود ریگی وارد میدان شد

ناراحتی شدید از وضعیت موجود
 
برای بازیکنی که عادت کرده بود جزو نفرات فیکس استقلال باشد مسلماً سخت است در طول۱۰ بازی پشت‌سر گذاشته از فصل فقط در یک مسابقه به صورت کامل بازی کند که بازی با صنعت نفت بود و در غیاب وریا غفوری بازوبند کاپیتانی استقلال در بازی فرشید باقری بسته شده بود. در همین ۱۰ هفته پشت‌ سر گذاشته شده باقری به عنوان کاپیتان سوم استقلال در سه بازی از دقیقه ۸۰ به بعد به جای مسعود ریگی که خسته شده بود به میدان فرستاده شد.

این بازیکن یک هفته قبل از دربی و در روز بازی استقلال با آلومینیوم اراک از بین دو نیمه مشغول گرم کردن خود بود و ۱۵ دقیقه مانده به پایان مسابقه از او خواسته می‌شود برای آماده شدن جهت ورود به میدان از پشت دروازه به سمت نیمکت برود در همین خصوص گفته می‌شود فرشید که به خاطر بازی نکردن ناراحت بود بابت اینکه قرار است تازه از دقیقه ۸۰ به زمین برود زیر لب مشغول اعتراض به شرایط می‌شود. ابتدا حنیف عمران‌زاده او را دعوت به خویشتن‌داری می‌کند و سپس پرویز مظلومی به فرشید تلنگر می‌زند و می‌گوید مطیع تصمیم کادر فنی باش و اصلاً حق اعتراض نداری!

فرشید باقری در دیدار استقلال و صنعت نفت

گل‌های پرسپولیس و عیب و ایراد گرفتن از تفکرات مربیان
باقری در جریان بازی با پرسپولیس شانسی برای ورود به میدان پیدا نکرد. او که از ابتدا به خاطر بازی نکردن ناراحت به نظر می‌رسید در نیمه دوم و بعد از گل‌های پرسپولیس از تفکرات تاکتیکی مربیان برای این مسابقه و حتی تعویض‌های صورت گرفته عیب و ایراد می‌گرفت و تعدادی از اعضای تیم اظهارنظرهای او را شنیدند و به همکاران فکری انتقال دادند. فردای دربی برنامه تمرینی استقلال به این صورت بود که بازیکنان فیکس ریکاوری انجام دهند و به خانه بروند و سایر نفراتی جلسه تمرین فشرده برگزار کنند. فرشید باقری قبل از شروع تمرین به جمع بازیکنانی که مقابل پرسپولیس فیکس بازی کرده بودند ملحق شد و به مربیانش گفت بهتر است به‌خاطر شرایط جسمانی‌اش ریکاوری انجام دهد و در تمرین فشرده سایر بازیکنان نباشد که با خواسته او موافقت شد و فرشید بعد از نیم ساعت همراه با بازیکنان فیکس تمرین ریکاوری را به پایان رساند و برای استراحت به منزل رفت.

در همین گیرودار فکری کنجکاو شده بود که چرا رفتار باقری مثل سایر نفرات نیست یا به نوعی چرا رفتار طبیعی ندارد که پرویز مظلومی، آرش برهانی، حنیف عمران‌زاده و...  آنچه در دیدار گذشته از فرشید شنیده بودند را به سرمربی تیم گفتند. فکری که از این اتفاقات بسیار ناراحت شده بود اظهار داشت بعد از بازی با آلومینیوم به صورت اختصاصی با باقری درباره کم بازی کردن یا بازی نکردن صحبت کرده و به او گفته بود چون جزو نفرات قدیمی تیم است رفتارش را در جریان بازی با آلومینیوم نادیده گرفته ولی به خاطر حفظ نظم تیمی استقلال اگر مورد دیگری رخ دهد نمی‌تواند چشم‌پوشی کند.

تصمیم نهایی سرمربی استقلال
محمود فکری پیش از این با هر بازیکنی که دچار مشکل شد از حضور در تمرین منع کرد و در اختیار کمیته انضباطی باشگاه قرار داد که شیخ دیاباته، فرشید اسماعیلی، هروویه میلیچ و... نمونه‌های برخورد انضباطی سرمربی استقلال بودند و بعد از حضور در کمیته انضباطی و عذرخواهی سر تمرین برگشتند اما داستان برای فرشید باقری متفاوت است و فکری او را در اختیار کمیته انضباطی قرار نداد، بلکه به صورت کلی در اختیار باشگاه گذاشت و به مدیریت باشگاه هم اطلاع داد نیازی به این بازیکن ندارد چون معتقد است باقری هم طاقت نیمکت‌نشینی ندارد و هم کادر فنی تیم را زیر سؤال برده است و رفتارش می‌تواند روی سایر بازیکنان تأثیر منفی بگذارد.

فرشید باقری در زمان مدیریت احمد سعادتمند قراردادش را با باشگاه استقلال با مبلغ قابل‌توجهی تمدید کرد و باید دید این باشگاه برای صادر کردن رضایتنامه یا صدور فسخ قرارداد چگونه با این بازیکن به توافق می‌رسد. احتمال اینکه باقری برای نیم‌فصل دوم در یکی از تیم‌های شهرستانی به فوتبالش ادامه دهد، کم نیست.

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • آنالیزور DE ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  15 6
  فرشید بازیکنی که بفکر برند سازی برای خودشه ! حالا آش دهن سوزی هم نیست ، طی این چند سال با سلایق متفاوت مربیان مختلف چند بازیکن معمولی با فشار دلال ها و بی کفایتی مدیران ناشایست وارد باشگاه شدن . به عنوان مثال زکی پور هر سال چطور تو تیم موند ؟ چون کسی نبود که شرایط رو مدیریت کنه بعضی بازیکنا موندگار شدن ؛ اما حالا صاحب برند هستن و اینکه چند سال استقلال بودن و تافته جدا بافته
  • ناشناس IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
   9 13
   محمود فکری اومده استقلال و نابود کنه. می خواد اشتباهات خودش و تقصیر بازیکنان بندازه. اون از فریادی که سر دیاباته زد و آقای گل لیگ فصل قبل و ناراحت کرد که در عملکردش تاثیر منفی زیادی داشت و میلیچ و از استقلال فراری داد. الان هم که فرشید باقری و اخراج کرد. به جای اینکارها باید ببینه ایراد کار خودش کجاست که تیمش نه تاکتیک داره نه استراتژی داره نه پاس توی عمق میده نه شوت زنی می کنه نه سانتر از جناحین درست و حسابی داره نه بازی زیبا ارائه میده. یک تیم سردرگم با بازیکنان سردرگم. محمود فکری هیچی از سرمربیگری نمی دونه و چون مربی لیگ یکی است در همون حد بلده. اگه استقلال قهرمان لیگ امسال هم بشه بازم به عنوان یک استقلالی میگم که محمود فکری مربی نیست. بهتره بره لیگ یک مربیگری کنه.
  • ناشناس IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
   11 10
   مثلا می گفتن چون هافبک دفاعی بوده حداقل توی دفاع تیم قوی ساخته ولی توی دربی دیدیم که متزلزل ترین خط دفاعی رو داره. مهاجمین استقلال هم که پارسال بیشتر از 30 گل زدن اما امسال هیچ خبری از این مهاجمین نیست و این گل هایی که زدن فقط روی خلاقیت خودشونه نه تاکتیک محمود فکری. تا موقعی که محمود فکری گارد داشته باشه و نخواد ضعف مربیگریش و قبول کنه همین بساطه. از محمود فکری مربی در نمیاد و استقلال هم جای آزمون و خطا نیست. 90 دقیقه میشینیم و هر چیزی می بینیم الا فوتبال. فقط یکسری بازیکن می بینیم دنبال توپ میدون و آخر سر یک نتیجه ای رقم می خوره. ما فرهاد مجیدی رو میدیدیم که با احترام گذاشتن به بازیکنان هم حرمت بازیکنان و حفظ می کرد و باهاشون رفیق بود و هم با ادامه دادن سیستم استراماچونی نتایج بسیار عالی گرفت با فوتبالی زیبا و تهاجمی. حیف نذاشتن تو استقلال بمونه. فکری یک هزارم فرهاد مجیدی هم نیست. حالا منم اخراج کن
  • حمید علوی CA ۰۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶
   1 0
   ناشناس جان دادا نظراتت محترم، اما یه نکته در مورداینکه درمقایسه با آقای فکری فرمودی آقای مجیدی چنین کرد و چنان کرد،عرضم اینه که جناب مجیدی،تیم صدرجدول رو استرا تحویل گرفت (استقلال با استرا ۱۳ بازی کرده بود) و باداشتن کاملترین تیم لیگ از نظر باریکن(در حالیکه کریمی رو درهافبک داشت که امسال نداریم و بدون مصدومیت شیخ که امسال تا هفته ی پیش مصدوم بوده) آخرش با انجام ۱۶ بازی، با ۱۴ امتیاز اختلاف نسبت به پرسپولیس تحویل داد - یا به عبارت مثبت تر با ۱۴ امتیاز اختلاف نسبت به پرسپولیس نایب قهرمان کرد.(۱۴ امتیاز اختلاف هرگز بین این دو‌ تیم درصدرجدول سابقه نداشته).دقت کن این ۱۴ امتیاز اختلاف فقط در ۱۶ هفته که آقای مجیدی مربی بوده حاصل شده و تقریبن با میانگین حدود ۱ امتیاز کمتر به ازای هر بازی،برای ۳۰ بازی میشد ۳۰ امتیاز کمتر ازپرسپولیس اگر تمام فصل رو ایشون مربی استقلال بودن نه استرا. نکته و سوال اینه که وقتی با یه حساب ساده ی آماری میبینیم آقای مجیدی ازنظر فنی ازضعیف ترین مربی ها بوده،چه اصراری هست که دایم بیایم اینجابراش تبلیغ کنیم آخه؟!درست نیست این بیمعرفتیها اگر واقعن هوادار تیمتون هستین برادر.
 • هادی IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  24 8
  در اینکه کادر فنی استقلال ضعیفه شکی توش نیست ولی باقری خودش سر تا پا ایراده ، و با هیچ کادر فنیی نتوانسته کار کنه بهتره از استقلال بره شاید جای دیگه بخودش بیاد
 • Ali IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  23 0
  رفتن فرشید هم برای خودش بهتره هم برای استقلال، نیم فصل یه هافبک دفاعی جوون بگیریم و کم کم بهش بازی بدیم. کسی که هم روی نیمکت بشینه و هم به کار تیم بیاد. حیف یکی مثل رضا آذری رو راحت از دست دادیم و جاش فرشید رو نگه داشتیم، واقعا آخرین بازی خوب فرشید رو کی یادشه؟
 • اس اسی دستا بالا IR ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  20 1
  همون اول فصل هواداران تیم گفتن که فرشید باقری اگه بره هم برای استقلال بهتره هم خودش آقایون گوش نکردن از بابت زحماتی که کشیده ممنونیم انشالله در تیمی دیگر بدرخشد
 • خایدالو IR ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
  13 0
  خداییش همین بازی هایی هم که کرده سرش زیاد بوده آخه با کدوم خلاقیتت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

نظرسنجی

پیش‌بینی شما از دیدار تراکتور - استقلال؟
پیش‌بینی شما از دیدار پرسپولیس - فولاد؟
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __
Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:63, title:لیگ برتر ایران] - __ [] __

پربازدیدترین