انتخابات سال ۱۳۹۹ از آنجا متفاوت و جالب است که نه سرپرست موقت و نه رئیس دخل و تصرفی در اصل انتخابات نخواهند داشت و با رد صلاحیت بهاروند، تنها عضو از بدنه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال عزیزی خادم است که باید با دیگران رقابت کند.

جنجالی‌ترین انتخابات تاریخ فدراسیون فوتبال وارد یک مرحله تازه شد

خبرورزشی/ آرتین زهرابی؛ سایت فدراسیون فوتبال از تایید صلاحیت چهار نفر برای شرکت در انتخابات خبر داد؛ کیومرث هاشمی، مصطفی آجرلو، شهاب الدین عزیزی خادم و علی کریمی افرادی هستند که صلاحیتشان برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال تایید شد.

این شکل تایید صلاحیت که نامی از حیدر بهاروند (سرپرست فعلی فدراسیون فوتبال) در آن دیده نمی شود و متقابلا علی کریمی و مهدی مهدوی کیا در فهرست تایید صلاحیت شده ها قرار گرفته اند، نشان می دهد باید در انتظار یک انتخابات بسیار پرشور و خاص در اسفندماه باشیم. این بار هیئت های فوتبال و سایر افرادی که در مجمع فدراسیون فوتبال حق رای دارند با ظهور شبکه های اجتماعی و زیر ذره بین قرار گرفتن تمام زوایای انتخابات فوتبال در معرض یک قضاوت تاریخی قرار می گیرند...

کمیته ای که صلاحیت نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال را بررسی کرده، به بعضی ها روی خوش نشان نداده است. ضمن اینکه شاید این برای نخستین بار در تاریخ پیدایش انتخابات در فوتبال ایران است که سرپرست موقت، برای رقابت با سایر نامزدها وجود خارجی ندارد.

محسن صفایی فراهانی به عنوان رئیس وقت فدراسیون فوتبال در انتخابات حاضر شد و اکثریت آرا را به دست آورد. بعدها محمد دادکان نیز سرپرست موقت فدراسیون فوتبال بود که در انتخابات، بیشترین رای را از اعضای مجمع گرفت. در دوره ای که با ظهور پدیده ای به نام علی کفاشیان «فوتبال» وارد فاز تازه ای شد، همکاری دلپذیری میان او و کیومرث هاشمی که در دستگاه ورزش کشور حضور داشت شکل گرفت و در نتیجه خیلی راحت کفاشیان در انتخاباتی تک نفر در دهه ۸۰ به اکثریت آرا رسید!

در انتخابات بعدی که کفاشیان خودش رئیس فدراسیون فوتبال بود، دکتر قریب مقابل او و بازی هایی که از پیش طراحی شده بود شکست خورد. بعدها اگر مهدی تاج هم به قدرت رسید، کفاشیان در اقدامی هماهنگ شده با او از ریاست فدراسیون فوتبال کنار کشید، به نایب رئیسی قناعت کرد تا آقای تاج بر کرسی ریاست فدراسیون فوتبال تکیه بزند.

انتخابات سال ۱۳۹۹ اما از آنجا متفاوت و جالب است که نه سرپرست موقت و نه رئیس (فدراسیونی که عملا رئیس هم ندارد) دخل و تصرفی در اصل انتخابات نخواهند داشت و با رد صلاحیت بهاروند، تنها عضو از بدنه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال عزیزی خادم است که باید با دیگران رقابت کند. آگاهان می گویند کیومرث هاشمی را در انتخابات نباید دست کم گرفت اما چهره های فوتبالی و تاثیرگذار با اتفاق نظر اعتقاد دارند اعضای مجمع برابر حضور علی کریمی و مهدی مهدوی کیا باید مصالح فوتبال را در نظر بگیرند و به سادگی تشخیص بدهند رای فوتبال متعلق به چه کسانی است...

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __
Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:117, title:مدیریت فوتبال] - __ [] __

پربازدیدترین