آندرانیک ترکیب استقلال را دگرگون می کند | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب لیگ برتر
آرشیو


موضوعات:
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ در ساعت 17:39
کد مطلب: 106575

آندرانیک ترکیب استقلال را دگرگون می کند
0
comment0
sharing

اضافه شدن آندو باعث می‌شود منصوریان برای نیم‌فصل دوم دست بازتری برای چیدمان و پلان‌های تاكتیكی داشته باشد.

به گزارش روزنامه خبرورزشی اگر اتفاق خاصی رخ ندهد آندرانیك تیموریان را باید جدیدترین خرید استقلال در بازار زمستانی دانست، بازیكنی كه نیم‌فصل نخست را با ماشین‌سازی در لیگ شانزدهم پشت ‌سر گذاشت و فراز و نشیب‌های زیادی در تركیب این تیم تبریزی به عنوان یكی از گران‌ترین خریدهای این فصل لیگ برتر داشت اما با این وجود مد نظر علیرضا منصوریان قرار گرفت تا برای سومین بار در یك دهه گذشته پیراهن استقلال را بر تن كرده و سال‌های پایانی فوتبالش را در تیم محبوب و پرطرفدار پایتخت بگذراند. سرمربی استقلال در حالی آندو را در صدر فهرست خریدهایش قرار داده كه بازگشت این بازیكن می‌تواند تركیب و برنامه‌های تاكتیكی این تیم در نیم‌فصل دوم را با دگرگونی زیادی مواجه و منصوریان را با پلان‌های جدید وارد چالش دشوار لیگ برتر و پلی‌‌آف لیگ قهرمانان كند.

ورود تیموریان به اردوی استقلال دو پلان و چیدمان را جلوی روی منصوریان و دستیارانش قرار می‌دهد تا آنها برای بازسازی ضعف‌های تاكتیكی و فنی روی توانایی‌های رهبری و جنگندگی كاپیتان سابق تیم ملی حساب خاصی باز كنند. تأكید منصوریان در بازگرداندن تیموریان در وهله نخست به شرایط روزبه چشمی برمی‌گردد چون ستاره جوان آبی‌ها كه به تازگی از بند مصدومیت طولانی‌مدت نجات پیدا كرده هنوز برای رسیدن به فرم مطلوب و حضور 90 دقیقه‌ای در میدان به زمان نیاز دارد و ممكن است تا روزهای پایانی سال نتواند در تركیب اصلی به میدان برود. از سوی دیگر حضور آندو باعث می‌شود تا منصوریان برای امید ابراهیمی هافبك انرژیك خود شرح وظایف و آزادی عمل بیشتری در نظر گرفته و از قدرت بازیسازی و گلزنی این بازیكن ملی‌پوش بیشتر بهره ببرد؛ اتفاقی كه فصل گذشته با حضور روزبه بیشتر به چشم آمد و امید جزو بهترین گلزنان استقلال بود آن هم در روزهایی كه سایر هافبك‌های تیم در بازیسازی نمره قبولی نگرفتند.

***

 به گفته یكی از مربیان استقلال حضور تیموریان این فرصت را در اختیار كادر فنی قرار می‌دهد كه از دو سیستم 1-3-2-4 و 1-4-1-4 به بهترین نحو ممكن برای مقابله با رقبای داخلی و آسیایی بهره ببرند. با حضور آندو منصوریان در ابتدا روی سیستم 1-3-2-4 برنامه‌ریزی می‌كند، تاكتیكی كه فصل قبل هم در دستور كار استقلال قرار داشت و اتفاقاً باعث شد تا این تیم تا روزهای پایانی فصل مدعی قهرمانی هر دو جام باشد. در این تاكتیك آندو در كنار امید ابراهیمی هافبك تدافعی خواهد بود تا جلوی آنها سه بازیكن تكنیكی و دونده به میدان رفته و فاز تهاجمی تیم شكل و شمایل بهتری به خود بگیرد. بنا به گفته مربی استقلال اگر منصوریان تصمیم داشته باشد تنها از یك هافبك تدافعی سود ببرد انتخاب اول او تیموریان خواهد بود تا به این ترتیب امید ابراهیمی در كنار یك هافبك دیگر (فرشید اسماعیلی) در مركز زمین وظیفه بازیسازی و تغذیه مهاجمان را داشته باشند. ایده‌ای كه قرار است در چیدمان 1-4-1-4 یا 2-4-4 مورد استفاده قرار بگیرد.

***

آن چه محرز است در نیم‌فصل دوم و با ورود آندرانیك تیموریان به اردوی استقلال سرمربی تیم دیگر برنامه‌ای برای استفاده از بازیكنانی همچون خسرو حیدری و بختیار رحمانی (در صورت ماندن در لیست نفرات تیم) در تركیب اصلی نخواهد داشت و این بازیكنان سرشناس تنها باید شانس خود را به عنوان بازیكن تعویضی امتحان كنند چون منصوریان بیشتر ترجیح می‌دهد از سایر هافبك‌های جوان خود در تركیب اصلی بهره ببرد؛ اتفاقی كه می‌تواند در نیم‌فصل دوم سر و صدای زیادی به راه بیندازد اما سرمربی استقلال تصمیم خود را گرفته و سماجت در بازگرداندن آندو به تیم بیشتر برای كنترل اوضاع و رهبری داخل زمین با حضور این بازیكن باتجربه و توانمند است. به هر ترتیب آخرین اخبار از اردوی استقلال و تمرینات این تیم نشان می‌دهد آبی‌پوشان برای نیم‌فصل دوم و پلی‌‌آف لیگ قهرمانان دو تركیب متفاوت در پلان‌های A، B و C دارند كه به شكل زیر است.

پلان A با چیدمان 1-3-2-4

كاوه رضایی

بهنام برزای

فرشید اسماعیلی

جابر انصاری

آندرانیك تیموریان

امید ابراهیمی

هرایر مكویان

رابسون جان‌واریو

لئوناردو پادوانی

مهرداد قنبری

سیدحسین حسینی

پلان B با چیدمان 1-4-1-4

كاوه رضایی

بهنام برزای

امید ابراهیمی

فرشید اسماعیلی

جابر انصاری

آندرانیك تیموریان

هرایر مكویان

رابسون جان‌واریو

لئوناردو پادوانی

مهرداد قنبری

سیدحسین حسینی

پلان C با چیدمان 2-4-4

كاوه رضایی

جابر انصاری

بهنام برزای

امید ابراهیمی

آندرانیك تیموریان

فرشید اسماعیلی

هرایر مكویان

رابسون جان‌واریو

لئوناردو پادوانی

مهرداد قنبری

سیدحسین حسینی

 
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017