توقعات را از كشتی فرنگی بالا نبريم | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب یادداشت
آرشیو
پربحث ترین


دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ در ساعت 11:32
کد مطلب: 110716

توقعات را از كشتی فرنگی بالا نبريم
1
comment0
sharing

سوت شروع مسابقات كشتی فرنگی جام جهانی 2017 روزهای 27- 26 اسفند در سالن كوثر شهر آبادان به صدا در میآید. شاگردان علی اشكانی، سرمربی جوان تیم ملی، برای دفاع از عنوان قهرمانی خود باید به مصاف حریفان نامدار و عنوان‌دار دنیا كه بیشتر در تركیب تیم‌های روسیه و تركیه قرار دارند، بروند. هرچند كه بعضی از تیم‌ها با گروهی از جوانان خود در آبادان روی تشك میروند ولی با توجه به شرایط سخت و دشواری كه كشتی فرنگی و سرمربی تیم ملی ما طی این ایام داشته، نباید توقعات را از تیم ملی زحمتكش و پرتلاش كشورمان بالا ببریم تا در صورت عدم موفقیت در این مهم، عده‌ای را دمِ تیغ انتقاد و انتقام و حذف و... قرار دهیم.

آنهایی كه تا دیروز شمشیر از رو بسته و برای تضعیف و تخریب سرمربی تیم ملی از هیچ كوششی فروگذار نكرده و امروز وعده قهرمانی و موفقیت در جام جهانی میدهند، حق ندارند با دوستیهای غیرواقعی و سخنان حق به جانب، زمینه بالا بردن توقعات مردمی از تیم ملی كشتی فرنگی را فراهم كنند. علی اشكانی از روزی كه سكان هدایت تیم ملی را بر عهده گرفته، یك روز آب خوش از گلویش پایین نرفته! یك روز تلاش شد تا المپیكیها را مقابل او قرار دهند. یك روز سعی كردند تا او را تهدید به بركناری و حذف كنند. مدتی تلاش كردند تا رابطه او با فدراسیون، مربیان و همكارانش در كادر فنی و گروهی از فرنگیكاران دعوت شده به اردو را بر هم بزنند.

او كه با صبوری و متانت غیرقابل تصور، همه این موانع را پشت ‌سر گذاشته (‌البته به گفته خودش، حمایت قاطعانه رئیس فدراسیون، او را نسبت به مقاومت و ادامه تحمل این رفتار دلگرم و امیدوار كرده و تأثیر بسیار زیادی در استقامت او داشته‌) حالا در جام جهانی شركت میكند تا نتیجه ماه‌ها تلاش و تمرین و حضور در اردوها و تمرینات شاگردانش را به نمایش بگذارد. در آستانه جام جهانی، امیر قاسمیمنجزی به عنوان بهترین و آماده‌ترین سنگین‌وزن تیم ملی كه سهمیه المپیك را نیز به دست ‌آورده بود، از ناحیه دست مصدوم شده و بزرگترین ضربه را به اشكانی و تیمش وارد كرد. تعدادی دیگر از ملیپوشان مسافر آبادان هم با مصدومیت‌های كهنه و تشدید شده دست به گریبان هستند. سعید عبد ولی، تنها المپیكی ایران در جام جهانی، نیز به دلیل ماه‌ها دوری از میادین، اصلاً شرایط مناسبی برای درخشش در مصاف با رقبا ندارد و نمیتوان از او توقع شگفتیآفرینی داشت. با توجه به همین شرایط، آیا منصفانه است كه توقعات را از اشكانی و شاگردانش بالا ببریم و فقط با حلوا حلوا گفتن میتوان به دنبال شیرین كردن كام كشتی بود و از فرنگیكاران توقع شق‌القمر داشت؟! 
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017