نظرات: ۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

مسعود شجاعی کاپیتان سوم تیم ملی ایران به تازگی صحبت هایی را درباره فوتبال ایران و مسائل سیاسی و اجتماعی در کشورمان مطرح کرده در شرایطی که به نظر می رسد در بیان این حرف ها احساساتی و دور از منطق عمل کرده باشد.

صحبت های شتاب‌زده کاپیتان تیم ملی درباره فساد و تجاوز در فوتبال ایران

به گزارش خبرورشی، مسعود شجاعی درباره فساد سیستماتیک در فوتبال ایران صحبت کرده در شرایطی که به شکل عجیبی کل فوتبال را مخاطب قرار داده است. در جایی از صحبت هایش گفته است: زمانی که جوان بودم به من پیشنهاد شد اگر مبلغ خاصی پرداخت کنم به تیم ملی دعوت خواهم شد. اما هیچ رسیدگی به این موارد نمی شود چون کل سیستم غرق در فساد است. اگر قرار باشد مقصرین معرفی شوند صحبت از یک نفر نیست. سراغ یک نفر بروند پشت او ۱۰ نفر دیگر هم هستند که در این فساد حضور دارند. مشکل اینجاست که این فساد مربوط به بسیاری از نفرات اصلی این سیستم می شود.

لحن و ادبیات شجاعی غیر منطقی به نظر می رسد. چرا که حتی در وضعیت بحرانی هم نمی توان ۱۰۰ درصد یک سیستم را زیر سوال برد. مسعود در جایی از صحبت هایش به فساد اخلاقی در مدارس فوتبال هم اشاره کرده که باز هم با مخاطب قرار دادن فوتبال ایران اشاره کرده که کسی پاسخگوی تجاوز به کودکان در مدارس فوتبال نیست: زمانی که یک کودک ۸ ساله در مدرسه فوتبال مورد تجاوز قرار می گیرد چه کسی، کدام مسئول باید پاسخگو باشد.

شجاعی در توضیح اینکه برای چنین بحرانی چه راه حلی پیدا کرد می گوید هیچ راه حلی برای این مشکلات وجود ندارد چرا که هیچ مسئولی را نمی توان به عنوان مقصر یافت چرا که کسی پاسخگو نیست.

شکی وجود ندارد مشکلات، بی اخلاقی ها و فساد در فوتبال ایران هست و باید راه حل های مناسب برای حل آنها پیدا کرد اما این مشکلات در نقاط دیگری از دنیا هم وجود دارد و نه فقط ایران. مانند پرونده تجاوز به فوتبالیست های انگلیسی که چندی پیش منتشر شده بود و جنجال بزرگی به پا کرد. اما مگر آن زمان کسی می تواند کل فوتبال انگلیس را به واسطه این پرونده زیر سوال ببرد؟ حتی با فرض بر اینکه این مشکلات در ایران در برخی از موارد با شدت بیشتری وجود داشته باشد باز هم نمی توان کل فوتبال و بدنه آن را زیر سوال برد.

شاید بهتر بود مسعود این موارد را کمی پخته تر و با زمان گذاشتن بیشتر مطرح می کرد و نه در یک مصاحبه دو دقیقه ای... مگر می شود در دو دقیقه کل سیستم فوتبال را با چند جمله زیر سوال برد. کاش مسعود کمی پخته تر عمل می کرد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی