نظرسنجی

سه‌شنبه شب کدام تیم صدرنشین خواهد شد؟
۰
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹
۰ |
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

وزیر دفاع بولیوی مدعی شد خلبان هواپیمای بازیکنان چاپکوئنسه تحت پیگرد قانونی قرار داشته است.

خلبان هواپیمای سقوط باید دستگیر می‌شد

وزیر دفاع بولیوی اعلام کرد خلبان هواپیمای تیم فوتبال چاپکوئنسه که سهشنبه هفته پیش سقوط کرد، کسی بوده که نیروی هوایی بولیوی از او شکایت کرده و قرار بازداشتش هم صادر شده بود.

میگل کوئیروگا، خلبان هواپیمای خطوط هواپیمایی شرکت لامیای بولیوی هفته پیش همراه با ۸۱ نفر دیگر از سرنشینان این هواپیما که اکثر آنها بازیکنان و اعضای کادر فنی و مدیریت باشگاه چاپکوئنسه برزیل بودند در مسیر پرواز به شهر مدلین، براثر سقوط هواپیما کشته شدند.

اکنون وزیر دفاع بولیوی مدعی شده که برای این خلبان قبل از مرگش قرار بازداشت صادر شده بود و دلیل آن بیتوجهی او به هشدار مقامات دولتی بولیوی برای ترک خدمتش در نیروهای هوایی این کشور بود.

از قرار معلوم کوئیروگا دورههای آموزشی لازم برای خلبانی را در نیروی هوایی بولیوی گذرانده و متعهد شده بود که برای مدتی به فعالیت خود در این سازمان ادامه دهد اما به دلایلی از این کار امتناع میکند و به همین دلیل از او شکایت و برایش قرار بازداشت صادر میشود.

ریمی فریرا، وزیر دفاع بولیوی در این خصوص به خبرگزاری ABI بولیوی گفت: «کاپیتان کوئیروگا، خلبان هواپیمای سقوطکرده، در انتظار مشخص شدن حکم دادگاهش در مورد ترک خدمت در نیروی هوایی بولیوی بود که به موجب آن برایش قرار بازداشت صادر شده بود. او در نیروی هوایی تمرینات حرفهای دیده بود، تمریناتی که هزینه آن را دولت پرداخت کرده بود. او اما به جای متعهد ماندن به قراردادش و به کار بستن دانش و مهارتهای پروازی خود در نیروهای هوایی بولیوی، استعفا کرد.»

خلبان پرواز تیم چاپکوئنسه چندی پیش نیز از سوی برخی از جمله بازماندگان حادثه سقوط هواپیما، به نقش داشتن در این اتفاق متهم شده بود. گروهی از اعضای خانوادههای قربانیان پروازه چاپکوئنسه مدعی هستند که او به هشدارهای داده شده درباره احتمال کم آوردن سوخت در مسیر پرواز مدلین توجه نکرده و این دقیقاً همان علتی بوده که منجر به سقوط هواپیما شده است.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

سه‌شنبه شب کدام تیم صدرنشین خواهد شد؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی