۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

از 21 خبرنگاری که با تیم چاپکوئنسه راهی کلمبیا شدند و هیچوقت به مقصد نرسیدند یک خبرنگار زنده ماند و وضعیت او رو به بهبودی است.

وضعيت تنها خبرنگار بازمانده از سانحه سقوط هواپيما

رافائل انزل، تنها خبرنگاري است كه از سانحه سقوط هواپيماي حامل كاروان چاپكوئنسه جان سالم به در برده است. در پي اين سانحه تلخ، او دچار عفونت ريوي شد و چند روزي است كه در بيمارستان شهر مدلين كلمبيا بستري است اما حالا گويا حالش بهتر شده و آماده بازگشت به دنياي كار است. آقاي انزل در اولين پيغامي كه از بيمارستان براي برزيليها منتشر كرده، گفته: «آمادهام تا اولين رويداد ورزشي بعدي را پوشش دهم.»

 

او بعد از عفونت ريوي در بيمارستان شهر مدلين كلمبيا بستري شد و حالا دوران نقاهتش را پشتسر ميگذارد. البته او علاوه بر اين مشكل، با شكستگي پايش نيز دست و پنجه نرم ميكند. اين متن كامل پيغامي است كه انزل از بيمارستان براي همكارانش در يك شبكه راديويي در برزيل منتشر كرده: «سلام بر همكارانم. روزتان بخير. صدايم كمي ميلرزد، چون مدتي است از آن استفاده نكردهام. ميخواهم بگويم كه همه چيز خوب است و حالم در حال بهتر شدن است. خدا به من فرصتي دوباره داد. همه ما دوباره كار و تلاش خواهيم كرد. مهم اين است كه زنده هستم و آماده انجام گزارش بعدي.»

 

انزل تنها فرد بازمانده در بين 21 خبرنگاري بود كه براي پوشش بازي فينال سودآمريكانا سوار بر هواپيماي مرگ شدند و قصد عزيمت به مدلين كلمبيا را داشتند. او اين پيغام را براي همكارانش در شبكه راديويي «اوئسته كاپيتال» شبكه راديويي چاپكوي برزيل فرستاد.

 

از 77 مسافر هواپيماي مرگ، تنها 6 نفر جان سالم به در بردند كه علاوه بر آقاي انزل، سه فوتباليست باشگاه چاپكوئنسه و دو نفر از خدمه اين پرواز نيز جزو اين افراد بودند.

 

انزل همچنان در بيمارستان سن ويسنته مدلين بستري است و هنوز كاملاً بهبود نيافته. عفونت ريوي مانع از انتقال او به برزيل شده اما حالا او بدون دستگاههاي كمكي تنفسي، نفس ميكشد.

 

هواپيماي حامل كاروان باشگاه چاپكوئنسه دوشنبه هفته گذشته در منطقه لايونيون كلمبيا سقوط كرد. قرار بر اين بود كه تيم چاپكوئنسه در شهر مدلين كلمبيا بازي رفت فينال جام سودآمريكانا را مقابل تيم اتلتيكو ناسيونال كلمبيا برگزار كند كه اين فاجعه رخ داد اما به درخواست باشگاه اتلتيكو ناسيونال كلمبيا، نام تيم برزيلي به عنوان قهرمان اين تورنمنت اعلام شد. در اين پرواز 22 فوتباليست، 28 مدير باشگاه برزيلي، اعضاي كادر فني و مهمانان ويژه باشگاه برزيلي همراه با 21 خبرنگار و 9 خدمه پرواز، عازم كلمبيا بودند كه البته اين پرواز هيچ وقت به مقصد نرسيد.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی