نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟
۰
یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۸
۰ |
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

استقلال با شکست مقابل تراکتورسازی دوباره وارد بحران شد و علیرضا منصوریان باز هم روزهای سختی را در تیم آبی‌پوش تهرانی پشت سر می‌گذارد.

توصیه های پرویز سوبله چوبله برای منصوریان

دیروز با پرویز مظلومی سرمربی فصل قبل استقلال تماس گرفتیم تا در مورد شرایط استقلال با او صحبت کنیم.مظلومی اما به هیچ عنوان تمایل نداشت در این شرایط در مورد استقلال حرف بزند.کلنجار 15 دقیقهای ما برای انکه او راضی به مصاحبه شود در نهایت نتیجه داد و مظلومی دقایقی با همشهری ورزشی صحبت کرد.حرفهای سرمربی سابق آبیها را میخوانید.

 

آقای مظلومی، نظر شما در مورد شرایط فعلی استقلال چیست؟
من دوست ندارم در این شرایط در مورد استقلال حرف بزنم.این تیم نیاز به آرامش دارد و هواداران هم باید به کادر فنی و بازیکنان اعتماد کرده و از انها حمایت کنند.

 

ولی خیلیها میخواهند بدانند نظر پیشکسوتانی مثل شما که سابقه سرمربیگری در استقلال را هم دارید، در مورد این وضعیت بحرانی چیست؟
من پیشکسوت استقلال نیستم، اگر بودم به من بیاحترامی نمیکردند.دیگر دوست ندارم حرفهای تکراری بزنم، شما دیدید که قبل از شروع فصل چگونه با ما رفتار شد.قرارداد من دو ساله بود اما آن برخورد را با من کردند.حتی قراردادم را هم باطل نکردند و به تعهدات خودشان پایبند نبودند.در مورد مسائل مالی هم که نمی دانم چه بگویم.من بابت فصل گذشته و 5 سال پیش از استقلال طلب دارم و باید مالیات را هم بدهم.معمولا می گویند مالیات بر درآمد ولی برای ما انگار مالیات بر بیدرآمد است!

 

چقدر مالیات باید بدهید؟
فعلا علیالحساب باید 45 میلیون تومان بدهم و این در حالی است که طلبم را از استقلال نگرفتم.چکهای 5 سال پیش هم که نقد نشد.خیلی از بازیکنان و مربیان سابق استقلال با این شرایط مورد ظلم واقع شدند.

 

مثل اینکه از برخوردهای ابتدای فصل ناراحت هستید؟
مردم همه چیز را به خوبی میدانند و بهترین قاضی هستند.مگر ما بد نتیجه گرفتیم که آنطور برخورد کردند؟من 40 سال در استقلال بازیکن، مربی و سرمربی بودم و در نهایت هم دیدید که چه برخوردی با من کردند.

 

مثل اینکه دلتان حسابی پُر است؟
دوست ندارم یک سری حرفها را بزنم.در مورد مدیریت، سکوها، بازیکنان و خیلی چیزهای دیگر، خیلی حرف ها در دل دارم ولی سکوت می کنم.من دوست دارم استقلال آرامش داشته باشد، برای من موفقیت استقلال مهم است و فرقی ندارد چه کسانی در این تیم هستند.

 

شما معتقدید هواداران استقلال باید صبر کنند؟
بله ، آنها باید صبر کنند. استقلال بازیکنان بسیار خوبی دارد و دست کادر فنی هم باز است، منصوریان هم مربی جوانی است که نیاز به زمان دارد.به هر حال استقلال مشکلاتی دارد و بدشانس هم بوده است.در ایران همه میخواهند استقلال و پرسپولیس قهرمان شوند و انگار تیم های دیگر بیکار هستند.مگر میشود فقط این دو تیم قهرمان شوند.تیم های دیگر هم هزینه می کنند و بازیکنان و مربیان خوبی هم دارند.

 

ولی قبول دارید استقلالیها نباید کورکورانه از تیمشان حمایت کنند؟
بله، حمایت نباید کورکوانه باشد و باید مشکلات فنی را هم دید و آنها را گفت.ما دشمن استقلال نیستیم، حداقل در مورد خودم می گویم که هیچ وقت دوست ندارم افت استقلال را ببینم.اگر مشل فنی یا مدیریتی وجود دارد باید برطرف شود.الان باید این موضوع بررسی شود که چرا استقلال در نیمه دوم افت می کند و چرا برخی از بازیهای برده را با تساوی یا باخت عوض کرده است.طبیعتا این موضوع باید کالبدشکافی شود که قطعا کادر فنی استقلال هم این موضوع را مورد بررسی قرار خواهد داد.قبلا هم که می گفتند استقلال مشکل بدنی دارد ولی حالا میبینیم که این تیم مربی بدنساز خارجی هم دارد.

 

استقلال از لحاظ بازیکن مشکل ندارد؟
خیر، استقلال واقعا بازیکنان خوبی دارد و باشگاه هر بازیکنی که کادر فنی می خواست را جذب کرد.گاهی اوقات وقتی تیم دچار استرس میشود طبیعتا در نتیجه گیری هم مشکل ایجاد میشود.استقلال نیاز به هماهنگی بیشتری دارد.

 

بعد از بازی زمانی عضور هیات مدیره استقلال گفت که کادر فنی باید تقویت شود و منصوریان هم جوابش را داد.در مورد این چالشهایی که بین کادر فنی و باشگاه وجود دارد چه صحبتی دارید؟
این چیزها جدید نیست و دیدید که قبلا وزارت ورزش چه فشاری روی باشگاه در مورد کادر فنی ایجاد کرد.من نمی دانم تقویت کادر فنی یعنی چه؟ قبلا این کادر تقویت شد و آقای فریبا آمد، در ضمن منصوریان خودش باید کادر فنی را انتخاب کند که این کار را انجام داد و حالا نمیدانم تقویت کادر فنی چه معنایی میدهد.این را هم بگویم که هیات مدیره نباید در مسائل فنی ان هم در رسانه ها ورود کند.


ولی به هر حال مسئولان باشگاه هم تعیین کننده هستند و مسئولیت دارند.قبول دارید؟
مسئولان می توانند جلسه بگذارند و از منصوریان توضیح بخواهند.این چیز عجیبی نیست و من هم قبلا در هیات مدیره استقلال حرفهایم را زدهام.

 

راستی نظرتان در خصوص بازی استقلال و تراکتور چیست؟
بازی زیبا و تماشاگرپسندی بود و مهم این بود که بازی حاشیه نداشت و هواداران لذت بردند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

قهرمان لیگ با توجه عملکرد تیم‌ها در هفته ۲۸؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی