نشريه انگليسي «گاردين» 8 بازي اين مرحله را بررسي كرده و نوشته كه كدام 8 تيم شانس بيشتري براي صعود خواهند داشت.

همه تقريباً راضی، ونگر ناراضی!

پس از قطعي شدن حضور 16 تيم در مرحله يكهشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا روز دوشنبه قرعهكشي اين مرحله انجام شد و تيمهاي حاضر در اين مرحله رقباي خودشان را شناختند. با دوم شدن تيمهايي مثل بايرنمونيخ، رئالمادريد، منچسترسيتي و پاريسنژرمن بسياري از تيمهاي صدرنشين گروههاي هشتگانه نگران رويارويي با آنها بودند. شايد تنها دو بازي را بتوان برخورد قدرتهاي اروپا ناميد، ديدار بارسلونا – پاريسنژرمن و ديدار بايرنمونيخ – آرسنال. نشريه انگليسي «گاردين» 8 بازي اين مرحله را بررسي كرده و نوشته كه كدام 8 تيم شانس بيشتري براي صعود خواهند داشت.

 

منچسترسيتي موناكو

قطعاً پپ گوارديولا از اينكه تيمش با اتلتيكومادريد روبهرو نشده خوشحال است. حتي ممكن بود منچسترسيتي با دورتموند يا يوونتوس در اين مرحله برخورد كند اما موناكو رقيب آنها شد. هرقدر كه موناكو در ليگ فرانسه اين فصل عملكرد خوبي داشته باشد باز هم سطح پايينتري از سيتي دارد و شانس شاگردان پپ براي رسيدن به مرحله بعد بيشتر خواهد بود. البته احتمال رقم خوردن شگفتي در اين ديدار وجود دارد چراكه خط حمله موناكو روي فرم است و در پايان هفته هفدهم ليگ فرانسه شاگردان ژارديم 53 گل به ثمر رساندهاند. خط دفاعي سيتي هم كه مشكل اين روزهاي تيم است و شايد در مرحله حذفي ليگ قهرمانان كار دستشان بدهد.

شانس صعود: منچسترسيتي

 

رئالمادريد ناپولي

زينالدين زيدان فصل قبل هم خوششانس بود و با قرعههاي خوبي در ليگ قهرمانان مواجه شد تا راه صعود تيمش به فينال ليگ قهرمانان هموارتر از ديگر تيمها باشد. سختترين قرعه براي رئال ميتوانست يوونتوس باشد اما آنها با ناپولي بايد مصاف بدهند كه البته رقيب آساني نخواهد بود ولي از رويارويي با يوونتوس براي مدافع عنوان قهرماني بهتر است. بزرگترين چالش كهكشانيها ميتواند مقابله با مهاجمي مثل آركاديوش ميليك باشد. رئال در 6 فصل اخير در نيمهنهايي ليگ قهرمانان حاضر بوده است.

شانس صعود: رئالمادريد

 

بنفيكا بوروسيادورتموند

عقابهاي پرتغالي در دومين فصل متوالي با يك تيم آلماني روبهرو ميشوند. فصل قبل با وجود شايستگي برابر بايرنمونيخ تن به شكست دادند و حذف شدند. اين فصل هم برابر دورتموند قرار ميگيرند كه خط حمله قدرتمندي دارد و در گروهي كه مدافع قهرماني يعني رئالمادريد حاضر بوده، صدرنشين شده. با وجود اينكه زنبورها در بوندسليگا روزهاي خوبي را سپري نميكنند ولي در اين بازي از بنفيكا برتر خواهند بود.

شانس صعود: بوروسيادورتموند

 

بايرنمونيخ آرسنال

كابوس آرسن ونگر تكرار شد. زماني كه تيم او در گروهش دوم ميشد هميشه با قرعههاي سخت از صعود به مراحل بالا جا ميماند و حالا براي چهارمين فصل متوالي بايد با بايرنمونيخ بازي كند. توپچيها فصل قبل خاطره تلخ شكست 5 بر يك برابر حريف قدرتمند آلماني را دارند و اين فصل هم از حالا بسياري آنها را بازنده جدال با شاگردان آنچلوتي ميدانند. در 6 جدال قبلي بايرن 3 برد داشته، آرسنال 2 برد و يك بازي هم با نتيجه مساوي تمام شد.

شانس صعود: بايرنمونيخ

 

پورتو يوونتوس

شاگردان آلگري هم با قرعه خوبي مواجه شدند. يكهتاز فوتبال ايتاليا ميتواند در يكهشتم نهايي حريف پرتغالياش را شكست دهد. البته پورتو مهاجم جواني به نام آندره سيلوا دارد كه در ليگ قهرمانان فصل جاري يكي از پديدهها بوده. در اين بازي ملاقات دوباره جان لوئيجي بوفون و ايكر كاسياس دو اسطوره دروازهباني دنيا، جالب توجه خواهد بود. بانوي پير پس از قرعهكشي خوشحال بود كه با رئالمادريد يا بايرنمونيخ روبهرو نخواهد شد و حالا با رضايت كامل به مصاف پورتوي پرتغال خواهد رفت.

شانس صعود: يوونتوس

 

 

بايرلوركوزن اتلتيكومادريد

درآمدن قرعه اتلتيكومادريد براي بسياري از تيمهاي حاضر در يكهشتم نهايي كابوس بود. خط دفاعي روخيبلانكو برابر تيمهاي بزرگ خوب عمل ميكند و هرقدر هم كه شاگردان سيمئونه در لاليگا با بحران مواجه باشند در ليگ قهرمانان حرفهايي براي گفتن خواهند داشت. لوركوزن پيش از اين برابر اتلتيكومادريد قرار گرفته و البته نمايش خوبي هم داشته ولي باز هم بازي كردن با اين تيم برايشان قرعه خوبي محسوب نميشد. فقط روبهرو شدن با بارسلونا براي تيم آلماني بدتر بود. دو فصل پيش دو تيم در مجموع دو ديدار رفت و برگشت در همين مرحله مساوي كردند و اتلتيكو در ضربات پنالتي پيروز شد.

شانس صعود: اتلتيكومادريد

 

پاريسنژرمن بارسلونا

بارسا برابر تيمي قرار گرفت كه مشكلي با شكست دادن آن ندارد. در دو مرتبه قبلي كه بارسلونا و پاريسنژرمن در مراحل حذفي با هم روبهرو شدند يك مرتبه در فصل 2013-2012 بارسلونا پس از تساوي 3-3 با گل زده بيشتر در خانه حريف پيروز شد و در بازي بعدي هم در فصل 2015-2014 بلوگرانا 5 بر يك برنده مجموع دو بازي شد. اين فصل پاريسيها در ليگ فرانسه صدرنشين قاطع نيستند اما در ليگ قهرمانان اروپا شرايط خوبي داشتهاند. با اين وجود بارسلونا تيمي نيست كه به راحتي به حريف فرانسوي باج بدهد.

شانس صعود: بارسلونا

 

سويا لسترسيتي

لسترسيتي شگفتيساز فصل قبل ليگ برتر انگليس در ليگ قهرمانان خوششانس بوده. با وجود اينكه سويا رقيب قدرتمندي براي شاگردان رانيري محسوب ميشود ولي آنها از اينكه با بايرنمونيخ و رئالمادريد نبايد مصاف بدهند، خوشحال خواهند بود. شانس صعود قهرمان سه دوره گذشته ليگ اروپا و قهرمان فصل قبل ليگ برتر تقريباً برابر است اما شايد ستارههايي مثل واردي، محرز و سليماني در خط حمله روباهها تفاوت ايجاد كنند.

شانس صعود: لسترسيتي

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین