نظرسنجی

نظر شما درباره اعتراض شدید گل‌محمدی چیست؟
نظرات: ۰
۲۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۸
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

هفته چهاردهم رقابت های لیگ برتر بعد از ظهر امروز با برگزاری ۵ بازی پیگیری می‌شود که در حساس ترین این دیدارها پرسپولیس در اصفهان به مصاف ذوب آهن رفته و سپاهان در تبریز با تراکتورسازی دیدار می کند. همچنین دیدار دو تیم گسترش فولاد تبریز و استقلال خوزستان که به دلیل نامساعدی هوای تبریز روز گذشته برگزار نشد، به احتمال زیاد امروز انجام خواهد شد.

از تبریز تا اصفهان؛دوئل صدرنشینی سرخ‌ها

* تراکتورسازی – سپاهان؛ نگاه تیم میزبان به صدرنشینی نیم فصل

امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از این بازی مدعی شد درصورتی که چمن تهران در تبریز بود این تیم قطعا قهرمان می شد. شاید سرمربی تراکتورسازی به نکته درستی اشاره کرده باشد. دوری اجباری تیم تراکتورسازی در یک نیم فصل کامل از ورزشگاهی که گنجایش کافی برای استقبال تماشاگران پرشور تبریزی دارد و دوری از چمن مناسب،  بزرگترین نقطه ضعف این تیم محسوب می شود.

تراکتوری ها بیشتر از فصل های گذشته ظرفیت قهرمانی دارند. آنها شاید قهرمان نیم فصل بشوند و شاید هم نشوند. اما در هر صورت شواهد نشان می دهد که این تیم شانس قابل توجهی برای قهرمانی در پایان فصل دارد.

عبور از سد تیم سپاهان در آخرین بازی از نیم فصل اول و یک هفته قبل از تعطیلات می تواند این تیم را به هدف نهایی اش که قهرمانی باشد نزدیک تر کند.

عبدالله ویسی نیز در مجموع نتوانسته سپاهانی ایده آل بسازد، اما همین تیم هفته گذشته یک پیروزی پرگل به دست آورد تا امید سپاهانی ها برای نیم فصل دوم بیشتر از گذشته باشد.

ویسی باید با دست خالی از تبریز به اصفهان بازنگردد که ثابت کند پیروزی پرگل هفته گذشته این تیم خیلی اتفاقی نبوده است.

* سیاه جامگان – ماشین سازی؛ تیر فرهاد کاظمی به سوی دو نشان

تیم قعر جدولی ماشین سازی اولین تجربه خود با فرهاد کاظمی را پیش رو دارد و عجبا از قوانین نانوشته و اتفاقات جذاب فوتبال که باعث می شود فرهاد کاظمی در اولین تجربه حضورش روی نیمکت ماشین سازی به تیم سابقش برسد. تیمی که خود آن را بسته بود و شاید حتی بهتر از خداداد این تیم را بشناسد.

«سیاه جامگان» نیز برای آنکه «سیاه روزگار» نشود، حداقل نباید در تبریز ببازد. چرا که با توجه به شکست روز گذشته صبا از نفت، این تیم فعلا مجال مناسبی  برای وارد نشدن به جمع دو تیم انتهای جدولی دارد. البته منوط به این که بازی را به مربی سابق خودش نبازد. اتفاقی که شواهد نشان می دهد رویداد آن بعید باشد.

* فولاد – صنعت نفت آبادان؛ بی خیال جدول!

دو تیم فولاد و صنعت نفت از تیم های موفق خوزستانی در لیگ شانزدهم هستند که شرایط نسبتا مساعدی در جدول دارند. قطعا حساسیت های جغرافیایی این بازی به مراتب بیشتر از حساسیت های جدولی آن می باشد.

فولاد و نفت شرایطی تقریبا نزدیک به هم در جدول دارند، اما رقابت فوتبالی بین اهواز و آبادان هیچ کاری به شرایط جدولی دو تیم ندارد. به خصوص که این بازی قرار است بعد از سال های زیادی انجام گیرد.

باید منتظر باشیم تا یکی از زیبا ترین و جذاب ترین بازی های این هفته را در آبادان مشاهده کنیم.

* ذوب آهن – پرسپولیس؛ مهار ناپذیرها

بی گمان باید این بازی را یکی از تکنیکی ترین و جذاب ترین بازی های هفته دوازدهم و حتی شاید نیم فصل اول دانست. دو تیم تکنیکی، دو تیم تاکتیک پذیر، دو تیم در اوج، دو تیم مهار نشدنی و دو تیم خوب کشور که در رتبه های اول و سوم جدول قرار دارند.

خیلی ها معتقدند شاید تنها تیمی که توان ایستادگی فنی مقابل پرسپولیس و متوقف کردن  این تیم را داشته باشد، همین ذوب آهن است. ذوب آهنی که در خانه خودش از تیم پرسپولیس میزبانی می کند.

گرچه اصفهانی ها تیمی سراسر نقطه قوت هستند، اما بی گمان مرتضی تبریزی و مهدی رجب زاده را باید در همین تیم خوب، بهترین ها دانست. قطعا برانکو برای مهار این دو بازیکن مهار ناشدنی طرح و برنامه دارد. چرا که او خوب می داند بیشترین گل های تیم ذوب آهن را همین دو بازیکن زده اند.

پرسپولیسی ها برای صدرنشینی نیم فصل نخست مسابقات سخت نیازمند این پیروزی هستند چرا که می دانند در صورت لغزش، باید انتظار این را داشته باشند که شاگردان قلعه نویی در تبریز از آنها سبقت خواهند گرفت.

مجتبی حسینی و یارانش نیز باید این بازی سخت خانگی را ببرند تا نه تنها جایگاه خود در رتبه سوم جدول را تثبیت کنند، بلکه فاصله امتیازی شان با تیم پرسپولیس به عدد ۵ برسانند و امیدوار باشند با حفظ همین روند در پایان فصل حتی یکی از شانس های مسجل قهرمانی باشند.

برنامه مسابقات دومین روز هفته دوازدهم لیگ برتر؛

جمعه ۲۶ آذر؛

* تراکتورسازی - سپاهان ساعت  ۱۴:۰۰
* گسترش فولاد - استقلال خوزستان ساعت ۱۴:۰۰
* سیاه جامگان - ماشین سازی ساعت ۱۴:۳۰\
* فولاد - صنعت نفت ساعت ۱۵:۰۰
* ذوب آهن - پرسپولیس ساعت ۱۶:۲۰

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

نظر شما درباره اعتراض شدید گل‌محمدی چیست؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها