نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ خواهد شد؟
۰
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
۰ |
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

پس‌لرزه ناكامي‌هاي تكواندو همچنان ادامه دارد.

كرمی: برای سهم‌خواهی دفاع نمی‌كنم

روزی نیست یكی از قهرمانان و كارشناسان به تخریب و یا دفاع از فدراسیون نپردازد. یوسف كرمی ملیپوش سابق كه حالا نماینده تكواندوكاران آسیا در كمیسیون ورزشكاران فدراسیون جهانی است از عملكرد تیم ملی در گرندپریكس و جام جهانی باكو دفاع میكند: «انصاف نیست كارنامه دو دهه مدیریتی فدراسیون را به خاطر عملكرد ضعیف المپیك به بعد، نادیده بگیریم. این نتایج میتواند تجربه خوبی برای تكواندوی ایران باشد تا فدراسیون و تكواندوكاران با برنامهریزی بهتر برای مسابقات جهانی كره آماده شوند.»

كرمی به نتایج ضعیف تكواندو در باكو اشاره میكند: «صادقانه در این خصوص حرف میزنم چراكه هر وقت صحبت یا انتقادی كردم سعی كردم با رعایت حق و انصاف، واقعیتها را بگویم. هوگوپوشان ما برای این مسابقات آماده نبودند. من قبلاً هشدار داده بودم كه این نتیجه در جام جهانی قابل پیشبینی بود.»

او ادامه میدهد: «تكواندوكارانی كه برای جام جهانی انتخاب شدند نفرات مناسبی برای آن نبودند و برنامه تمرینی كامل نبود. دلیل آن نیز عملكرد یكنواخت همه تكواندوكاران بود. آن چیزی كه من از تكواندو فهمیدم اینكه در سطح ملی نباید همه ملیپوشان ما به یك صورت پا بزنند اما متأسفانه این اتفاق افتاد.»

او در واكنش به منتقدان به خبرورزشی میگوید: «كسانی كه معتقد به تغییرات در فدراسیون هستند باید بگویند در صورت این اتفاق چه كسانی قرار است بیایند و چه تغییراتی میتوانند انجام بدهند؟ اعتقاد دارم در موفقیتها و شكستها همه عوامل نقش دارند. من هم در این خانواده بودهام و زندگی كردهام، بردها و باختهای زیادی را به چشم دیدهام. اگر قرار است انتقادی شود نباید به خاطر یك یا دو ناكامی افتخارات دو دهه فدراسیون را زیر سؤال ببریم.»

كرمی حمایت از فدراسیون را برای سهمخواهی در كادر فنی تیم ملی نمیداند: «من بعد از المپیك حرفهایم را زدم. بعضی دوستان میگویند كرمی چون عضو كمیته ورزشكاران فدراسیون جهانی شده، حمایت میكند. مرا فدراسیون جهانی به دلیل سابقه قهرمانیام انتخاب كرده است و فدراسیون نقشی در آن نداشت. اگر قرار بود به خاطر حضور در كادر فنی تیم ملی از فدراسیون حمایت كنم بعد از المپیك حرف نمیزدم و عملكرد فدراسیون را در باكو نقد نمیكردم.»

كاپیتان پیشین تیم ملی درباره جلسه كمیته ورزشكاران فدراسیون جهانی هم حرف میزند: «جلسه خوبی بود. صحبتهایی بین مسئولان این كمیته و نماینده فدراسیون جهانی صورت گرفت. قرار شد این كمیته رابط بین تكواندوكاران و فدراسیون جهانی باشد. در این نشست پیشنهاداتی برای جذابتر شدن تكواندو داده شد كه در جلسات بعدی پیشنهادات دیگری به نفع تكواندوكاران مطرح میشود.»

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ خواهد شد؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی