نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ خواهد شد؟
۰
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۳
۰ |
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

سردار آزمون در مصاحبه‌ای از هدفش برای تبدیل شدن به بهترین بازیکن آسیا گفته اما نکته‌ای گفته که قابل تامل است.

سردار آزمون و توهم توطئه در 22 سالگی!

سردار آزمون ستاره و جوان اول این روزهای فوتبال ایران و یکی از ستاره های درخشان فوتبال آسیاست ، بی تردید. این جوان حق دارد که خود را در حد بهترین بازیکن سال فوتبال آسیا بداند. برایش رویاپردازی کند و اصلا باید سقفش خیلی بالاتر از فوتبال آسیا باشد. سردار اما دوست دارد مرد سال فوتبال آسیا شود. 
این را گفته که روزی مرد سال فوتبال آسیا می شود که اصلا هم کار دور از انتظاری برایش نیست. او اما از این گفته که می تواند این عنوان را بدست بیاورد در شرایطی که حقش خورده نشود. این توهم که مدام حق مان را می خورند ، این روزها در فوتبال ملی ما به شدت جاریست. 
از کارلوس کی روش که مدام چنین واژه هایی را می گوید تا ارکان مدیریتی فدراسیون فوتبال ، مدام چنین واژه هایی را تکرار می کنند و این ذهنیت در دل تیم هم ریشه دوانده است.
برای بهترین بازیکن آسیا شدن ، سال هاست که ای اف سی قانون خاصی دارد. آنها بعد از اینکه ستاره های لژیونرشان برای حضور در لیگ های شان ، به مراسم انتخاب نمی آمدند ، تصمیم گرفتند جایزه بازیکن سال را که بر اساس امتیازهای بدست آمده از بهترین بازیکن شدن در لیگ های آسیایی ، بازی ملی و جهانی بدست می آید ، جمع بندی کنند و کسی که بیشترین امتیاز را بگیرد و در مراسم حضور پیدا کند ، جایزه را ببرد.
این یعنی بازیکن سال فوتبال آسیا از لیگ قهرمانان آسیا و بازی های ملی انتخاب می شود. پس سردار برای بردن این عنوان باید احتمالا به فوتبال اسیا برگردد که در این مسیر پیشرفتش اصلا تصمیم درستی نیست.
او البته ممکن است منظورش کسب عنوان بهترین بازیکن لژیونر باشد. برای این عنوان البته باید با ستاره های کره ای ژاپنی پر شمار شاغل در لیگ های برتر اروپا و تیم های بزرگ رقابت کند. امسال این جایزه به شینجی اوکازاکی تعلق گرفته که از نظر سردار کار خاصی نکرده بوده اما از نظر جدول امتیاز دهی برای انتخاب بهترین های آسیا ، بیش از 20 بازی رسمی در ترکیب لسترسیتی ، زدن 5 گل برای این تیم و رسیدن به عنوان قهرمانی لیگ برتر انگلستان در سال 2016 ، این قدر اهمیت داشته که این بازیکن را بازیکن سال فوتبال آسیا کنند. 
سردار که یکی از با استعدادترین بازیکنان یک دهه اخیر فوتبال ایران است ، همچنان با تلاشش می تواند به سمت موفقیت گام بردارد و برای جاه طلبی نیازی به تقویت این نگاه تاریک ندارد و باید این ترس و توهم توطئه را که متاسفانه هر روز بیش از روز قبل در فوتبال مان ترویج می شود را در ذهنش بپروراند که باعث دلسردی اش می شود.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

به نظر شما کدام تیم قهرمان لیگ خواهد شد؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی