نظرات: ۰

کارشناسی می‌کنند که چرا منصوریان به ترکیب اصلی دست می‌زند

علیرضا منصوریان پیش از دیدار تیمش مقابل تیم فوتبال نفت تهران در مرحله یکچهارم نهایی جام حذفی، در نشست خبری اظهار داشت: دیدار بسیار سخت و نفسگیری برای هر دو تیم است. کاملاً نفت را میشناسیم. 2 سال در این تیم بودم. البته نفت با حضور علی دایی تغییر کرده و نتایج قابل قبولی گرفته است. این موضوع میتواند به ما پیام بدهد که بازی سختی داریم.

وی ادامه داد: از نظر روحی و روانی در وضعیت مطلوبی قرار داریم و اعضای تیم شامل کادرفنی، بازیکنان، ماساژور و تدارکات یکدل در مسیر جدیدی پیش میروند. امیدواریم از صخره سختی به نام نفت عبور کنیم. میدانم بازی سختی داریم اما امیدوار به صعود هستیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به سؤالی مبنی بر اینکه آیا مجتبی جباری به استقلال برمیگردد یا خیر، تصریح کرد: لطفاً در مورد بازی سؤال بپرسید. فقط اعلام میکنم تا روز بازی با سپاهان هیچ فهرست ورودی و خروجی نمیدهیم. اصول حرفهای این است که نیمفصل در مورد فهرست ورودی و خروجی حرف بزنیم.

منصوریان در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه محرومیت فرشید اسماعیلی و یعقوب کریمی چه تأثیری بر انتخاب او برای ترکیب استقلال دارد، گفت: بعضی از دوستان کارشناسی میکنند که چرا منصوریان به ترکیب اصلی دست میزند. برخی از این دوستان سن و سال زیاد و تجربه دارند ولی ما برای این کارمان دلیل داریم و میخواهیم به ساختار ثابت برسیم. در ساختار ثابت دیگر نفر تأثیرگذار نیست. ما این تغییرات را از 2 سال پیش در نفت داشتیم و اعتقاد دارم که یک تیم با 13،14 نفر نمیتواند فرسایشی جلو برود.

وی افزود: اگر از السد قطر در مرحله پلیآف لیگ قهرمانان عبور کنیم، 7 بازی دیگر به مجموع بازیهای ما در این فصل اضافه میشود، بنابراین نمیتوان با 13 نفر، چهل و چند بازی فصل را تمام کرد. به همین دلیل باید ساختارمان را نگاه کنیم و یک روند ثابت را در پیش بگیریم. کریمی و اسماعیلی برای ما فوقالعاده بازی کردهاند اما حتماً دو جوان دیگر جایگزین آنها میشوند. به طور حتم جایگزینهایی که اضافه میشوند بر ساختار ما اثر منفی نمیگذارند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تأکید کرد: خوششانسی من این است که ابتدای مربیگریام را در تیم فوتبال امید آغاز کردم و این مسیر به من یاد داد که بازیکنان جوان میتوانند کمک کنند. اگر بازیکنان جوان، باتجربه عمل کنند مسیر برای ما راحتتر پیش میرود. در دیدار گذشته از میلاد زکیپور و مجتبی حقدوست استفاده کردیم و در 2،3 دیدار گذشته هم 15 دقیقه به بهنام برزای میدان دادیم که عملکرد خیلی خوبی داشت. برای بازی فردا هم امید نورافکن را در فهرست 18 نفره قرار دادهایم.

منصوریان خاطرنشان کرد: به جوانان اعتقاد قلبی دارم اما بر این نظر هم هستم که باید در کنار بازیکنان جوان، باتجربهها هم حضور داشته باشند. بازیکن جوان باید از همه پتانسیل خود استفاده کند. یک بار دیگر میگویم که علاوه بر امید نورافکن، بهنام برزای، میلاد زکیپور و مجتبی حقدوست را در فهرست 18 نفره داریم. میعاد یزدانی هم خیلی خوب است اما تنها از 18 نفر میتوانیم استفاده کنیم. البته مجید جلالی طرح جالبی دارد که همه تیمها بتوانند از 3 بازیکن زیر 23 سال استفاده کنند، اگر این اتفاق بیفتد خیلی به ما کمک میکند.

وی در مورد اینکه شناخت او از زمین ورزشگاه تختی چقدر به استقلال، کمک میکند، گفت: ما فعلاً به سهمیه آسیا نگاه نمیکنیم و هدفمان عبور از نفت است تا به برنده سایپا و سپاهان بخوریم. در مورد لیگ و اتفاقات چند روز گذشته ناامید نیستم. به بچهها گفتم که خودمان را ببینیم و کاری به نتایج دیگران نداشته باشیم. امروز نامهای به فدراسیون فوتبال ارسال کردیم و شب گذشته هم با شهریاری (سرپرست باشگاه نفت تهران) صحبت کردم. دنبال علی دایی هم بودم که او را پیدا نکردم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پایان تصریح کرد: ما پیشنهاد دادیم با توجه به اینکه علی دایی هم از زمین تختی گلایه کرده، بازی فردا (چهارشنبه) در ورزشگاه آزادی برگزار شود. اگر دایی با پیشنهاد ما موافقت کند سود بلیت فروشی هم برای باشگاه نفت خواهد بود. اگر بازی در ورزشگاه تختی برگزار شود شاید تنها 10 هزار نفر در ورزشگاه حضور پیدا کنند اما شاید با حضور در ورزشگاه آزادی تماشاگران زیادی به ورزشگاه بیایند. در زمین ورزشگاه تختی نمیتوان نمایش تیکیتاکا و بازی جذابی را شاهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها