نظرسنجی

نظر شما درباره ادامه همکاری با کی‌روش در تیم ملی؟

يوسف: دعا كنيد، تيم اعزام شود

به گزارش روزنامه خبرورزشی در این اردوی یك هفتهای ۲۲ بازیكن؛ سیران احمدی، مژگان قهرمانی، شقایق پاپیری، سمیره علیرمائی، اسری زندی، الناز رمضانپور، نرگس شیخی، مریم یوسفی، هانیه لك، نیوشا مرادبخش، ساناز رجبی، آرزو محمدی، مینا وطنپرست، فاطمه موسوی، مژده كاراوند، سمیه شهریاری، سهیلا هیأت، صونا بیداد، الناز قاسمی، فاطمه خلیلی، شیدا فلاحی و راضیه جانباز دعوت شدهاند. مرضیه یوسف، سرمربی این تیم هم با اشاره به سختی مسابقات قهرمانی آسیا معتقد است: «هندبال فرصت و زمان كوتاهی برای حضور در رقابتهای سخت دارد. البته اگر اعزام شویم.»

* بوشهر چطور برای اردو انتخاب شد؟

من انتخاب نكردم، بلكه برنامهریزی فدراسیون بود. كادر فنی هم بالاجبار قبول كرد. البته دلیل اینكه میگویم انتخاب من نبوده برای شرایط مختلف آب و هوایی دو منطقه برگزاری تمرین و مسابقه است. چون به هنگام برگزاری مسابقات در اسفندماه كرهجنوبی هنوز از آب و هوایی سرد بهره میبرد.

* یعنی نمیتوانستید اردو را تغییر دهید؟

وقتی هیأت این استان درخواست میزبانی داد، فدراسیون هم جواب مثبت داد. آنها با یك تیر به دو هدف زدند. ابتدا ملیپوشانشان در محیطی بیرون از تهران تمرین میكنند. دوم اینكه مربیان بومی مناطق میتوانند در سالن حضور پیدا كرده و با آخرین روشهای مربیگری هندبال آشنا شوند.

* بازیكنان شرایط خوبی از نظر كمی و كیفی دارند؟

بله، ایدهآل نیستند ولی خوبند. هنوز شرایط اردونشینان با تیم مورد نظر من خیلی فاصله دارد. به خاطر اردوهای كوتاهمدت و درگیر بودن بازیكنان در لیگ نمیتوان از نظر تكنیكی و تاكتیكی حاضران را آماده برای آن سطح مسابقات كرد.

* در چه پستهایی تیم ملی با كمبود نفر مواجه هست؟

چون در اردوی ما همه از بهترینهای لیگ برتر و دسته یك هستند پس شاخصهای هر پستی را در اردو داریم. حتی دروازهبانهای ما هم خیلی خوب هستند. هر چند نباید خود را با تیمهای بزرگی چون كرهجنوبی، قزاقستان و... مقایسه كنیم. باید در حد تواناییهای خود صحبت كنیم.

* گویا بازیكنان بومی هم در این اردو شركت دارند؟

بوشهر چون میزبانی گرفت میتواند از زمان تمرین ما استفاده كرده و بازیكنان را برای تماشا به تمرین تیم بیاورند. هدف ما اشاعه هندبال در استانهاست. حتی خود من در بعضی از استانها ساعتهای جداگانهای را برای آموزش و رفع نقاط مبهم انتخاب میكنم تا یكسانسازی انجام شود.

* تا زمان اعزام به كره چه برنامههایی دارید؟

پنج اردوی دیگر در برنامه ما هست. همچنین مسابقات تداركاتی با تیم قزاقستان. اگر بتوانیم آنها را دعوت كنیم بعد از برگزاری كمپین چهار روزه با آنها دو دیدار دوستانه هم برگزار میكنیم. چراكه قزاقها از قدرتهای برتر آسیا هستند و اغلب یك پای فینال بودهاند.

* از حریف تداركاتی بیشتر میتوانید توضیح دهید؟

ورزش هندبال در قزاقستان بسیار عالی است و همیشه از تیمهای مطرح مسابقات در سطح قارهكهن بودهاند. این تیم در دوره قبلی دوم شده است. حریف سرسختی است.

* چرا اردوهای طولانیمدت نمیگذارید؟

با درخواست سرمربیان تیمهای باشگاهی همان زمان كوتاه 5 روزه انتخاب شده است. پس ما تا اسفند اردوی بلندمدتی در این رشته نداریم و بعد از آن راهی میشویم.

* فیلم بازیهای حریفان خود را مشاهده كردهاید؟

بله، من فیلم بازیهای كرهجنوبی، قزاقستان و چین و... را دیدهام و با آنالیزی كه توسط همكارانم صورت میگیرد حتماً كارمان كمی راحتتر میشود. باید گفت كارمان سخت و زمانمان بسیار كوتاه است.

* پیشبینیتان درباره نتایج چیست؟

با توجه به حضور تیمهای مطرح و خوب آسیا در كرهجنوبی بالطبع كار ما برای گرفتن سكو بسیار سخت است ولی باید تلاش كرد و جنگید. البته پیش از همه اینها امیدوارم اعزام صورت بگیرد.

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرها