نظرسنجی

کدام‌یک را عامل ناکامی تیم ملی مقابل آمریکا می‌دانید؟

كونته: الان شب‌ها راحت می‌خوابم!

به گزارش روزنامه خبرورزشی، آنتونيو كونته در مورد اينكه چلسي به سيستم 3-4-3 او چه واكنشي نشان ميدهد، هيچ اطميناني نداشت. مربي آبيپوشان لندني ناگزير شد صبر كند تا زمان مناسب براي ايجاد اين تغيير بزرگ فرا برسد، تغييري كه تيم را در ليگ برتر به 11 پيروزي پياپي رسانده و در صدر جدول با فاصله به كارشان ادامه ميدهند.

 

او كه شاهد سه باخت متوالي تيمش در ماه سپتامبر بود – مهمتر از همه شكست 2- يك به ليورپول در خانه و باخت سنگين سه بر صفر در زمين آرسنال- تصميم گرفت كه به سيستم محبوب خودش كه سه بازيكن در خط دفاعي دارد، روي بياورد: «در تاريخ چلسي اين اتفاق هرگز نيفتاده نه؟ تغيير كامل اين وضعيت كار سادهاي نبوده. بايد به تدريج اين كار را انجام داد. از نظر خودم همينطور قبل از بازي مقابل ليورپول هم تمايل براي تغيير وجود داشت اما من بايد منتظر مناسبترين لحظه ميماندم. ميدانستم پيش از بازي با ليورپول آرايش تيمي و تاكتيك مناسبي براي اين رويارويي نداريم و تاوانش را هم داديم. هميشه ترجيح ميدهيم مجبور نشويم دست به تغييرات بزرگي بزنيم. من بازيكناني داشتم كه فقط قبلاً با دفاع چهارنفره بازي كرده بودند.»

 

كونته معتقد است شكست برابر ليورپول و آرسنال باعث شد كه رويكرد و طرز فكر چلسي نسبت به بازيهايش تغيير كند و همين عامل باعث حركت آنها به سمت صدر جدول شد: «بعد از باخت به ليورپول و پس از آن به آرسنال چيزي در من و در بازيكنان و باشگاه تغيير كرد. ما فهميديم كه از چه راهي بايد پيش برويم تا فصل متفاوتي در مقايسه با فصل قبل داشته باشيم. ما راهحل مناسب را پيدا كرديم و به آرايش مورد نيازمان رسيديم اما بايد كيفيت كار را در همه جنبهها هم بالا ميبرديم. بعد از آن دو بازي بد ما خيلي تغيير كرديم. معمولاً وقتي نميبريم، من به سختي ميتوانم بخوابم اما الان خوب ميخوابم! بعد از يازده برد انرژي خوبي به تيم وارد شده كه ميخواهيم ادامه پيدا كند.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

پربازدید امروز

آخرین خبرهای ورزشی