۰ نفر
جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵

بازیکنان حاضر در فهرست مازاد و جدا شده از دو تیم پرطرفدار پایتخت، با هزینه‌ای بالغ بر ۹ میلیارد تومان جذب این دو تیم شدند.

رقم نجومی لیست خروجی استقلال و پرسپولیس

با اتمام نیم فصل نخست فوتبال ایران، تکاپوی تیمها برای ترمیم نقاط ضعف و قوتشان هم آغاز شده است. مذاکرات غیر رسمی تیمها برای جذب ستارههای مورد نظرشان بیش از هر چیزی اهمیت پیدا کرده و هیچ تیمی قبل از جذب بازیکن مورد نظر خود علاقهای به آزاد کردن بازیکن ندارد. مهمترین نکته در بین تیمهای ایرانی صرف هزینههای گزاف برای بازیکنانی است که بدون داشتن طرح و برنامه در ابتدای فصل این بازیکنان را جذب میکنند و به نیم فصل نرسیده دو طرف تصمیم به پایان همکاری میگیرند.

استقلال و پرسپولیس لیگ شانزدهم نمونه بارز تیمهایی هستند که توانستند در فصل نقل و انتقالات چند بازیکن خوب و ارزشمند را به خدمت بگیرند اما شرایط در طول مسابقات برای این بازیکنان خوب پیش نرفت. تیم منصوریان به دلیل تغییرات زیاد و درگیر بودن با حواشی مختلف، نتوانست آن طور که باید و شاید نتیجه بگیرد و در نتیجه برخی از بازیکنان تازه وارد این تیم هم در چنین فضایی محو شدند.

مطمئنا قابلیتهای بازیکنی مانند بختیار رحمانی بر کسی پوشیده نیست اما او که در لیگ پانزدهم جزو بازیکنان شاخص تراکتورسازی بود، به هیچ وجود سایهای از آن بازیکن خلاق در تراکتورسازی هم نبود و یا آرش افشین با وجود مصدومیت بلند مدت در ملوان، به یکباره سر از استقلال درآورد. همچنین چند بازیکن هم بدون داشتن سابقهای مشخص، به عضویت استقلال درآمدند اما سطح فنی این بازیکنان پایینتر از بازیکنان آکادمی استقلال هم بود.

اما عمده مشکل پرسپولیس از جنس دیگری بود و به دلیل وجود بازیکنان با قابلیت فنی بالا، این بازیکنان به نیمکت دوخته شدند و کمتر فرصت بازی به آنها رسید. بیشترین ضعف پرسپولیس در جذب بازیکنان خارجی بود چرا که از بین چهار بازیکن خارجی این تیم یک بازیکن دیپورت شد، دو بازیکن دیگر در آستانه دیپورت شدن هستند و فقط رادوشوویچ بود که توانست رضایت هواداران را جلب کند.

بازیکنانی مانند احمد نوراللهی و امید عالیشاه که در نیم فصل نخست کمتر میدان دیده بودند و آنطور که پیش میرفت قرار نبود تا پایان فصل به اندازه بازیکنان اصلی این تیم بازی کنند، ترک تحصیل کردند و برای سپری کردن دوران سربازی خود اقدام کردند تا در تیم دیگری به میدان بروند و از طرفی دوران خدمت سربازی خود را هم سپری کرده باشند.

تاکنون و بر اساس اخبار منتشر شده، بختیار رحمانی، امین حاج محمدی، آرش افشین، فرشید باقری و سید مهدی رحمتی در لیست خروجی آبی پوشان پایتخت قرار گرفتهاند و به احتمال زیاد از جمع این تیم جدا خواهند شد.

در پرسپولیس نیز تاکنون آنتونی گولج بدون فسخ قرارداد از فهرست این تیم خارج شده و دو بازیکن اوکراینی هم به احتمال فراوان در نیم فصل دوم پرسپولیس را همراهی نمیکنند. همچنین سید امین آرام طبع هم خواهان جدایی از این تیم شده و پیش از او هم احمد نوراللهی و امید عالیشاه از جمع بازیکنان این تیم کنار رفتند.

بدون شک هر دو تیم با مشکلاتی در انتخاب بازیکنان خود مواجه بودهاند و اگر در جذب بازیکنان خود دقت میکردند تاکنون با ضرر مالی فراوانی هم مواجه نمیشدند.

* استقلال

سید مهدی رحمتی – یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان

بختیار رحمانی – یک میلیارد تومان

امین حاج محمدی – یک میلیارد و صد میلیون تومان

فرشید باقری – ۹۵۰ میلیون تومان

آرش افشین – ۵۰۰ میلیون تومان

جمع کل: چهار میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان

* پرسپولیس

الکسی پلییانسکی – ۹۰۰ میلیون تومان

الکساندر پریمیوف – ۸۱۰ میلیون تومان

آنتونی گولچ – ۶۶۰ میلیون تومان

احمد نوراللهی – ۷۰۰ میلیون تومان

امید عالیشاه – ۹۵۰ میلیون تومان

امین آرام طبع – ۵۰۰ میلیون تومان

جمع کل: چهار میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین