نظرسنجی

بهترین تیم هفته ۲۴؟
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

فابین بارتز سنگربان سابق تیم ملی فرانسه در روزهای بازنشستگی به رشته اتومبیلرانی روی آورده است.

بارتز، راننده‌ای كه متوقف نمی‌شود

به گزارش روزنامه خبرورزشی، كمتر كسي است كه فابين بارتز را به ياد نداشته باشد؛ دروازهباني كه با ظاهري متفاوت سالها در كنار زينالدين زيدان و يارانش براي خروسها بازي ميكرد و با مهارهاي تماشايياش يكي از عوامل موفقيت تيم ملي فرانسه در سالهاي پاياني قرن بيستم و سالهاي ابتدايي قرن بيستويكم بود. اين كچل فرانسوي (!) در سال 2007 از دنياي فوتبال خداحافظي كرد ولي همچنان در دنياي ورزش حضور دارد و حالا در رشته ورزشي ديگري به ماجراجويي ميپردازد.

بارتز شيفته اتومبيلراني و جاده است و بعد از خداحافظي از دنياي فوتبال، تمركزش را روي مسابقات اتومبيلراني قرار داده و به صورت حرفهاي به اين ورزش ميپردازد. در سال 2008 رقابت در رشته اتومبيلراني را آغاز كرد. يك سال بعد در دو دوره از مسابقات قهرماني GT در فرانسه حضور يافت و با اتومبيل دوج Viper در كلاس GT3 شركت نمود. در سال 2010 هم اين تجربه را تكرار كرد و توانست 3 جايزه ارزشمند كسب كند تا اعتبارش در اين مسابقات را نيز افزايش دهد.

او بعد از دو سال شركت در مسابقات آزمايشي در يك تورنمنت كامل شركت كرد و سوار بر يك فراري F430، در تيم Sofrev ASP حضور يافت و توانست به اولين جايزه بهترين تازهكار دست يابد. بارتز در اين مسابقات نشان داد كه ميتواند از دستانش استفاده ديگري نيز به جز مهار شوتهاي سركش ستارههاي دنياي فوتبال كند. شخصيت پيروزيطلب او كه سالها در دنياي فوتبال او را به جامها و قهرمانيهاي فراواني رسانده بود، حالا موفقيتهاي متعددي را برايش در دنياي اتومبيلراني رقم ميزند. در سال 2012 بود كه با اتومبيل فراري 458 ايتاليا توانست به يك موفقيت بزرگ برسد و يك سال بعد از آن هم با دو برد، قهرمان شد. در عين حال در دو دوره از مسابقات در كلاس آماتور در رقابتهاي FIA GT هم به قهرماني رسيد.

هدف اصلي بارتز اين است كه همچنان به رقابت در دنياي اتومبيلراني ادامه دهد تا بتواند افتخارات بزرگ و بزرگتري در اين رشته ورزشي كسب كند. او بعد از آويزان كردن دستكشهايشان و خداحافظي با چهارچوب توري دروازه، وارد دنياي جديد و ماجراجويانهاي شده كه او را شيفته خود كرده است.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین تیم هفته ۲۴؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی