۰ نفر
پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۳

هفته نوزدهم مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور فرصتی است برای تیم‌های مدعی که از غیبت سپیدرود برای صعود به صدر جدول استفاده کنند.

جدال مدعیان برای صعود به صدر در غیاب صدرنشین

هفته نوزدهم مسابقات فوتبال لیگ دسته اول باشگاههای کشور روز جمعه با برگزاری هشت دیدار پیگیری خواهد شد. تنها دیدار باقیمانده این هفته بین دو تیم سپیدرود رشت و فجرسپاسی شیراز به دلیل حضور تیم فجر در مسابقات ارتشهای جهان لغو و به زمان دیگری موکول شد. برنامه بازیهای این هفته به شرح زیر است:

* راهآهن تهران - ملوان بندرانزلی
 تیم راهآهن پس از کنارهگیری مهدی پاشازاده از سرمربیگری این تیم و از دست دادن بازیکنان خود اُفتی چشمگیر کرده تا حدی که این تیم در دو دیدار قبلی خود 10 گل دریافت کرده است. راهآهن که این روزها حال و روز خوشی ندارد با کنارهگیری سرمربیاش، فرشید استحقاری در آستانه دیدار مقابل ملوان شوکی تازه را تجربه کرد. از سوی دیگر شاگردان محمد مایلیکهن در حالی به مصاف تیم بحرانزده راهآهن میروند که با پیروزی در دیدار گذشته به یکقدمی صدر جدول رسیدهاند و میتوانند با برد در این دیدار و با توجه به لغو دیدار سپیدرود موقتاً به صدر جدول صعود کنند.

* مس کرمان - ایرانجوان بوشهر
 شاگردان منصور ابراهیمزاده مصمم هستند تا در نیمفصل دوم تمام امتیازات را جمعآوری کنند و اختلاف امتیاز خود را با صدر جدول به حداقل برسانند. این تیم در نیمفصل اول با وجود اینکه تنها با دو شکست کمترین باخت را داشت، اما نتوانست امتیازات زیادی کسب کند، دلیل این موضوع هم تساویهای زیاد نارنجیپوشان بود. منصور ابراهیمزاده بسیار امیدوار است تا بتواند همانند دیدار گذشته، در این دیدار خانگی هم سه امتیاز را به دست بیاورد. تیم ایرانجوان نیز که از سه دیدار گذشته خود 10 امتیاز کسب کرده و روند بسیار خوبی داشته است، قطعاً مقابل مسیها دست و پا بسته نیست. این تیم اکنون با 22 امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار دارد و میتواند با کسب سه امتیاز دیدار فردا به جایگاه دهم جدول صعود کند.

* اکسین البرز - گلگهر سیرجان
 یحیی گلمحمدی در اولین گام خود در تیم اکسین نتیجه فوقالعاده خوبی کسب کرد و موفق شد تیم نساجی را در زمین خودش شکست دهد. این تیم پس از آمدن گلمحمدی امید زیادی دارد تا بتواند به لیگ برتر صعود کند. از طرف دیگر شاگردان بگوویچ نیز بسیار آمادهاند و در دیدار گذشته خود موفق شدند با پنج گل میهمانشان را بدرقه کنند. تیم گلگهر با 31 گلزده بهترین خط حمله لیگ را دارد و میتواند با پیروزی در این دیدار در صورت نتیجه نگرفتن رقبا حتی به صدر جدول نیز صعود کند.

*  فولاد یزد - بادران تهران
 تیم فولاد یزد با وجود تغییر مالکیت باشگاه اما همچنان روی نوار ناکامی است. این تیم از چهار دیدار گذشته خود فقط یک امتیاز به دست آورده  و با ادامه این روند مطمئناً یکی از کاندیداهای اصلی سقوط به لیگ پایینتر خواهد بود. تیم بادران نیز در دیدار گذشته خود موفق شد تیم صدرنشین سپیدرود را شکست دهد و با کسب سه امتیاز به ادامه لیگ امیدوار شود. تیم بادران اگر بتواند در این دیدار پیروز شود در صورت نتیجه نگرفتن سایر تیمها حتی میتواند تا رده چهارم جدول نیز صعود کند.

* آلومینیوم اراک - استقلال اهواز
 شاگردان داود مهابادی در دیدار گذشته خود مقابل ملوان بندرانزلی شکست خوردند و اصلاً دوست ندارند سه امتیاز دیدار خانگی مقابل تیم قعرنشین استقلال اهواز را نیز از دست بدهند. در مقابل شاگردان بختیاریزاده نیز پس از آمدن این مربی روحیه گرفتهاند و در دیدار  هفته قبل مقابل تیم پر مهره و مدعی خونه به خونه توانستند به یک تساوی ارزشمند دست یابند. این تیم اگر میخواهد در لیگ دسته اول ماندگار شود باید هیچ امتیازی را از دست ندهد.

* خونهبهخونه مازندران - مس رفسنجان
 شاگردان علیرضا مرزبان در چند هفته گذشته نتوانستند نتایج خوبی کسب کنند و حتی در مقاطعی شایعه تغییر سرمربی در این تیم هم به گوش رسید، اما هر بار از سوی مدیریت این باشگاه رد شد. این تیم هفته گذشته مقابل تیم بحرانزده و انتهای جدولی استقلال اهواز به تساوی بدون گل رسید و با وجود حمایت مدیران باشگاه از مرزبان اما احساس میشود جایگاه این سرمربی در صورت ادامه این روند متزلزل باشد. از سوی دیگر تیم مس نیز از سه دیدار گذشته خود هفت امتیاز به دست آورده است و نمیخواهد روند خوب خود را خراب کند.

* نفت مسجد سلیمان - نساجی مازندران
 تیم نفت هر سه دیدار گذشته خود را با تساوی پشت سر گذاشته و تلاش میکند در این دیدار سه امتیاز بازی خانگی را کسب کند و به جایگاه خود در جدول ردهبندی سروسامان ببخشد. از سوی دیگر تیم نساجی با مشکلات مالی و مدیریتی زیادی دست و پنجه نرم میکند تا حدی که برخی از بازیکنان خوب و تأثیرگذار این تیم در نیمفصل جدا شدند. نساجی در نخستین بازی خود در نیمفصل دوم مقابل میهمان خود اکسین البرز شکست خورد و نشان داد همان تیم شاداب نیم فصلاول نیست. این تیم با 28 امتیاز در رده ششم جدول قرار دارد و اگر بتواند دوباره به روزهای خوب خود بازگردد مطمئناً یکی از مدعیان اصلی صعود خواهد بود.

* پارس جم جنوبی - خیبر خرمآباد
 شاگردان مهدی تارتار با تکیه بر قدرت دفاعی تیم خود به دنبال کسب سهمیه صعود به لیگ برتر و حتی قهرمانی در لیگ دسته اول هستند. این تیم تا به اینجای کار در 18 بازی فقط 9 گل دریافت کرده است و این مسئله یکی از دلایل اصلی حضور این تیم در ردههای بالایی جدول است. تیم پارس جم یکی از کمنوسانترین تیمهای این فصل از مسابقات بوده است و همواره جزو تیمهای بالانشین جدول. از سوی دیگر تیم خیبر نیز اصلاً وضعیت خوبی ندارد و تلاش میکند بتواند جایگاه خود را در جدول ردهبندی بهبود ببخشد. این تیم با 18 امتیاز در رده پانزدهم جدول قرار دارد.

تا به اینجای کار تیم سپیدرود رشت با 34 امتیاز همچنان در صدر جدول قرار دارد و تیمهای ملوان بندرانزلی و گلگهر سیرجان با 33 و 32 امتیاز در تعقیب این تیم هستند. در انتهای جدول نیز تیمهای فولاد یزد، فجرسپاسی و استقلال اهواز به ترتیب در ردههای شانزدهم و هفدهم و هجدهم قرار دارند.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

نظرسنجی

کدام عامل را در روند بحث‌برانگیز آماده‌سازی تیم ملی ایران برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ موثر می‌دانید؟
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبر

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __