سرمربی پرسپولیس گفت: امروز پیروز نمی‌شدیم امتیاز بازی با فولاد ارزش پیدا نمی‌کرد. او همچنین گفت که این احساس وجود دارد که نمی‌خواهند تیمش موفق شود.

برانکو: اراده‌ای در داوری‌ها وجود دارد تا موفق نشویم

به گزارش خبرورزشی، برانکو پس از برتری یک بر صفر پرسپولیس برابر گسترش فولاد گفت: یک بار دیگر شهادت تعدادی از آتشنشانان عزیز حادثه پلاسکو را تسلیت عرض میکنم. زندگی ادامه دارد و مسابقاتمان هم همینطور. طبیعی بود اگر امروز پیروز نمیشدیم امتیاز بازی با فولاد ارزش پیدا نمیکرد.

وی افزود: از برد امروز خوشحال هستم و به بازیکنانم به خاطر ارادهشان برای برد تبریک میگویم. این بازی خاص بود که نیاز به تمرکز بالای بازیکنان داشت. صبوری زیادی در بازیکنان دیده میشد و برای برد سماجت داشتند آن هم مقابل تیم خوب و سختی مانند گسترش فولاد. در نیمه دوم بازیکنان توانستند سطح بازی خود را بالا ببرند.

برانکو عنوان کرد: پس از برد رضایت بازیکنان و هوادارانمان را دیدیم و آنها مستحق این برد بودند. گسترش هم تلاش و حملات بسیار خطرناکی انجام دادند. آنها سازماندهی دفاعی خوبی داشتند، اما تداوم برای برد و باور آن با حرکت و گل زیبا مهدی طارمی ختم شد.

سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: بازیکنان ما با وجود تراکم بازیها سطح، نیرو و قدرت خود را حفظ کردند و طبیعی بود که برای حریف سخت به نظر میرسید که دنبال ما باشند.

وی در رابطه با جذب دفاع جدید و جایگزینی برای سیدجلال حسینی که با دریافت زرد از بازی هفته آینده محروم شد تصریح کرد: هنوز زود است در این مورد نظر دهیم. فردا باید در تمرین وضعیت بدنی بازیکنان را ببینیم. چهار روز تا دیدار بعدی فرصت داریم. بازیها نزدیک به هستند و خطر بالقوه برای همه بازیکنان وجود دارد. آنها ریسک کرده و خطر محرومیتشان زیاد است.

سرمربی پرسپولیس در واکنش به اظهارات فراز کمالوند که گفته بود تماشاگران در روند داوری تاثیر گذاشته بود، اظهار داشت: متوجه این موضوع نشدم. اگر تماشاگران فشار آوردند، پس داور باید به سود ما تصمیم بگیرد؟ داوران مانند ما مربیان و همچنین بازیکنان تحت فشار هستند، اما قطعا نباید دلیلی بر این باشد که داوران به بهترین نحو تلاش نکنند و قضاوت خوبی نداشته باشند. اصلا به حسن نیت داوران  شک ندارم و میدانم قضاوت کردن برای پرسپولیس راحت نیست. این موضوع را هم میدانم که هر اشتباهی چه طرف دیگری و چه طرف ما صورت بگیرد، بزرگنمایی میشود. خودتان شاهد هستید که از داوری شکایت نکردهایم، اما معمولا به ضررمان تمام میشود.

برانکو در خصوص اینکه باشگاه پرسپولیس چه رایزنیهایی برای اشتباهات داوری انجام داده و اینکه ممکن است در دیدارهای آینده به مشکل بخورید، گفت: با شما موافقم. صحنههای مشکوکی در بازی بودند و اگر کارشناسان تایید کردند پنالتی بوده، حتما پنالتی بوده است. کارت زردهایی گرفتیم که نباید میگرفتیم و بازیکنان را عصبی کرد. در بازیهای حساسی مثل امروز، نیاز نیست این چنین قضاوت شود. کارت دوم ما نباید داده میشد. به جای اینکه آنها کارت بگیرند، ما کارت گرفتیم. همانطور که شما میگویید این حس دست میدهد که ارادهای وجود دارد تا موفق نشویم.

برانکو در خصوص اینکه پرسپولیس جزو تیمهای تهاجمی بوده، اما مقابل تیمهایی که بسته بازی میکنند، به مشکل میخورد، گفت: طبیعی است که همه تیمها با انگیزه مضاعف روبهروی ما ظاهر میشوند و آسان نیست که به سرعت بتوانیم به گل برسیم. میدانستیم که نیاز به گل زدن داریم. این نخستین شکست گسترش در بیرون از خانه بود. بنابراین از بازی نیمه دوم تیمم راضی بودم. همانطور که همکارتان گفت، دو پنالتی ما گرفته نشد و چندین موقعیت هم داشتیم. پس از اینکه به گل رسیدیم، باز هم دفاع آنها باز نشد و تنها یک موقعیت بدست آوردند که بیرانوند دفع کرد. آنها ملیپوشی به نام شجاعیان دارند و رضا خالقیفر که بازیکن سابق ما بود. دفاع آنها تمرکز خوبی داشت، اما باید اشاره کنم که دفاع ما هم عالی کرد که موقعیتی به حریف نداد.

وی در مورد سؤال خبرنگار دیگری که اعلام کرد که پرسپولیس به بالندگی خاصی رسیده، اما سخت نیست تیمش را در این شرایط حفظ کند، گفت: از تمجیدتان تشکر میکنم. حق با شماست و بازیها نزدیک به هم هستند. امکان مصدومیت، محرومیت و دیگر مسائل وجود ندارد. از طرفی انتظارت زیاد است و به خاطر همین باید به بازیکنان به خاطر مداومت در کارشان و صبری که به خرج دادند، تبریک بگویم. تلاشمان را خواهیم کرد بازیکنان پس از خستگی ریکاوری کنند، اما این مشکل خواهد بود که تمرینات به اندازه کافی نداشته باشیم.

سرمربی پرسپولیس بار دیگر با سؤالی در رابطه با اشتباهات داوری روبهرو شد و گفت: من فقط با بازیکنانم در مورد آماده کردنشان و نحوه بازی صحبت میکنم، اما متأسفانه حق با شماست و باید به مسائل دیگر هم فکر کنیم. اعتقاد دارم همه اشتباهات سهوی بوده و عمدی نیست. حداقل دلم میخواهد این موضوع را این چنین باور کنم، اما ظاهرا ساده نیست و  همه گوشزد میکنند که اشتباهات داوری بازی به بازی تکرار میشود و بازیکنان کارت زردهای الکی میگیرند.

برانکو در مورد اینکه بازیکنان دو اخطاره پرسپولیس به گونهای بازی میکردند که به دیدار حساس مقابل تراکتورسازی و استقلال برسند، گفت: ما اهل حساب و کتاب نیستیم. بازی آینده ما در قم به اندازه دیدار با تراکتورسازی مهم است. همانطور که دیدار امروز مهم بود تا برد اهواز را تثبیت کنیم. صبا در دو بازی اخیر نشان داده که تغییراتی داشته و طبیعی است که کار سختی خواهیم داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

یورو ۲۰۲۰

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین