در مصاحبه روبرتو مانچینی با استامپا حرفهای جالبی رد و بدل شده است.

مانچينی: از اينتر جدا شدم چون خیلی‌ها زيادی حرف می‌زدند!

به گزارش روزنامه خبرورزشی، روبرتو مانچيني، سرمربي سابق اينترميلان كه به دليل مشكلات عديدهاي كه با مديريت اين باشگاه پيدا كرد اين روزها همچنان بدون تيم مانده، در تازهترين گفتوگويش اشارهاي به وضعيت بدش در اين باشگاه ميلاني كرده. شايعه شده كه قرار است جاي بيليچ را در تيم وستهم بگيرد و حتي ديدن يكي از بازيهاي اين تيم در ورزشگاه خانگياش هم به اين شايعه دامن زد. با اين حال موردي كه فعلاً براي مانچيني و البته ايتالياييها جذابتر است بازي امروز تيمهاي يووه و اينتر است كه هنوز هم از حساسيت زيادي برخوردار است. مربي سابق اينتر گفتوگويي با «استامپا» داشته كه بخشي از آن را از نظر ميگذرانيد.

 

* از اين موضوع ناراحت هستيد كه مسئولان اينتر درباره شرايط شما صبر نكردند و كار به جدايي كشيد؟

نه، بحث درباره صبر و حوصله نيست. در اينتر شرايط بد و نااميد كنندهاي به وجود آمده بود كه تحمل شرايط را بسيار سخت ميكرد. خيلي از آدمها زيادي حرف ميزدند.

 

* يعني مشكل اصلي شما با «سانينگ» (شركتي كه سهام اينتر را خريد) بود؟

نه، مشكلي با آنها نداشتم. اتفاقاً آنها با من عالي بودند.

 

* پس از شيوه جداييتان از اينتر ناراحت هستيد... 

از شيوهاي كه اتفاق افتاد ناراحت هستم. مطمئن بودم ميتوانم با اينتر در ليگ خوب كار كنم و كارهاي بزرگي را انجام دهم. بچهها روند رو به رشدي داشتند و اينتر من آماده بود تا دوباره برنده شود. با اين حال اگر قرار باشد در يك مجموعه كار درستي صورت بگيرد همه بايد به يكديگر اعتماد كنند.

 

* چه موقع فهميديد ديگر به عنوان يك مربي شما را قبول ندارند و اعتمادي كه ميگوييد از بين رفته است؟

موقع دقيقي وجود نداشت. من اميدوار بودم با وجود اختلافاتي كه وجود داشت در نهايت همه چيز درست شود ولي ميشنيدم كه پشتسرم حرف ميزنند و يكسري از ارتباطات هم از بين رفته بود. تيم بدي نبسته بودم و بازيكنان هم هميشه نشان ميدانند انگيزه زيادي دارند.

 

* و بعد از شما هم كه دي بوئر به اينتر آمد و بعد از رفتنش آن حرف و حديثها به وجود آمد. صحبتهايش را خوانديد؟

دي بوئر گفت كه بازيكنان تيم با او صادق نبودهاند ولي اين حرف درست نيست. من دي بوئر را ميبخشم چون در شرايط سختي كار در اينتر را پذيرفت. هيچكسي را نميشناخت و هيچكسي هم به او كمكي نكرد. خب در چنين شرايطي طبيعي است كه او دنبال بهانهجويي باشد. با اين حال از اينكه داستان او و اينتر هم بد تمام شد ناراحتم. دي بوئر به زمان بيشتري نياز داشت تا خودش را با شرايط وفق دهد و سازگار شود.

 

* و اينكه شما در اين چند وقت پيشنهادي از تيمهاي چيني داشتهايد؟

درست بعد از اينكه اينتر را ترك كردم چند پيشنهاد از چين به دستم رسيد. از آن باشگاهها تشكر كردم و نياز به وقت داشتم تا دربارهاش تصميمگيري كنم. روي هم رفته ترجيح ميدهم در ليگي كه جذابيت زيادي دارد مربيگري كنم؛ به ويژه در ليگ برتر انگليس.

 

* در جريان خريدن گاليارديني توسط اينتر هستيد؟

اينتر تيمي است كه به دنبال پيشرفت بيشتر است. من اين را ميدانم كه اين بازيكن فوقالعاده بااستعداد است. نميشود درباره گاليارديني كه بازيكني جوان، باكيفيت و فوقالعاده است چيز منفياي گفت. ليگ امسال را كه يوونتوس ميبرد ولي سال آينده با توجه به قدرت شركت چيني كه اينتر را خريده است، اينتر ميتواند يكي از مدعيان اصلي فتح جام باشد.

 

* و امروز هم كه بازي حساس اينتر و يووه برگزار ميشود. پيشبيني شما چيست؟

در اينجور بازيها هر اتفاقي ممكن است بيفتد. به نظر من اينتر از پيش بازنده نيست و شانس برنده شدن را دارد. به ويژه اينكه نوار پيروزيهاي اخيرش در ليگ ميتواند به كمكش بيايد و برايش برگ برندهاي باشد.

 

* شما اعتقادي به اين تئوري داريد كه ميگويند ورزشگاه تأثير زيادي روي روند بازي دارد؟

بله، كاملاً. همين فاكتور زمين به يووه اجازه داده كه در مقايسه با فصل گذشته 7 يا 8 امتياز بيشتر به دست بياورد. ورزشگاه اهميت خودش را دارد.

 

* زماني كه در اينتر بوديد ميخواستيد ديبالا را بخريد؟

ديبالا بازيكني با كلاس فوقالعاده بالا در فوتبال جهان است. بزرگترين ناراحتي من در اينتر مربوط به همين ديبالاست. او در دستم بود و ميتوانستم با دادن پيشنهادي بالاتر بخرمش ولي در نهايت خودش تصميم گرفت به يوونتوس برود.

 

* به مربيگري در تيم يوونتوس فكر هم كردهايد؟

بارها دوستان يوونتوسيام اين سؤال را از من پرسيدهاند كه آيا تمايلي به مربيگري در يوونتوس دارم يا نه. جواب من هميشه به آنها يك چيز بوده: بله، من يك مربي حرفهاي هستم.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __