۰ نفر
سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۰

ایگور كولاكوویچ مونته‌نگرویی سرمربی جدید تیم ملی والیبال ایران، هفته آینده كارش را شروع می‌كند. او كه هفته پیش برای بازدید از امكانات، مذاكره رودررو با داورزنی و تماشای بازی‌های لیگ به تهران آمده بود، دو روز بعد رأی سرمربیگری تیم ملی را گرفت.

مرد مونته‌نگرویی هفته آينده استارت می‌زند

به گزارش روزنامه خبرورزشی رأیی كه خیلی زود او را به آرزویش رساند. مربی سابق تیم ملی صربستان هفته قبل در جمع خبرنگاران گفته بود: «دوست دارم سرمربی تیم ملی والیبال ایران شوم.» هیأترئیسه فدراسیون والیبال در جلسه عصر یكشنبه از بین رادوستین استویچف و ایگور كولاكوویچ دو كاندیدای اصلی سرمربیگری، به مرد مونتهنگرویی رأی داد؛ رأیی كه پروسه 6 ماهه انتخاب سرمربی را ختم كرد. آن هم با انتخاب مردی كه به قول محمدرضا داورزنی سرپرست فدراسیون نظراتش به اهداف ایرانیها نزدیكتر است. كولاكوویچ كه تا یكشنبه خبری از انتخاب ایرانیها نداشت، گفته بود من هنوز جوابی به ایران ندادهام و كسی هم از ایران با من تماس نگرفته است اما با تصمیم فدراسیون او هفته آینده به تهران برمیگردد تا با امضای قرارداد دو دوره دو ساله تا المپیك 2020، كارش را با تماشای بازیهای پلیآف لیگ برتر والیبال استارت بزند چرا كه باید بازیكنان را برای شروع اردوی تیم ملی بعد از تعطیلات عید نوروز انتخاب كند اما ظاهراً طبق روال همیشگی او میتواند یك دستیار و بدنساز با خودش بیاورد و دستیار دومش را هم از بین مربیان ایرانی انتخاب میكند. هرچند پیكان اكبری سرمربی تیم والیبال پیكان گزینه اصلی دستیاری او محسوب میشود. البته فدراسیونیها میگویند هنوز كسی انتخاب نشده و طبق روال همیشه مربیان جوان برای حضور در اردو دعوت میشوند تا كولاكوویچ خودش دستیار ایرانیاش را از بین مربیان انتخاب كند. محمدرضا داورزنی سرپرست فدراسیون والیبال درباره انتخاب كولاكوویچ میگوید: «جلسه مفصل و سه ساعتهای داشتیم و بعد تصمیم گرفتیم طبق برنامه ۴ ساله و بررسی گزینهها، كولاكوویچ را برای سرمربیگری انتخاب كنیم. پروژه ۲ + ۲ به شكلی طراحی شده تا المپیك ۲۰۲۰ بتوانیم تیم ملی قدرتمندی را بسازیم.» او برنامه موفقیت تیم ملی را مدون میداند: «پروژه ۴ ساله برنامه مدونی است كه در صورت اجرای درست آن میتواند ما را به جمع تیمهای مدعی جهان برساند. البته ما ادعای حضور در بین ۴ تیم برتر جهان را داریم و به همین بهانه میخواهیم با پروژه ۲ + ۲ بین قدرتهای جهان قرار بگیریم. به خاطر همین باید بتوانیم با ۴ تیم اول جهان رقابت كنیم و خواسته مردم را فراهم كنیم.»

كولاكوویچ را بیشتر بشناسید

سرمربی 51 ساله تیم ملی والیبال با تسلط به چهار زبان صربی، انگلیسی، روسی و فرانسوی، 23 مدال از رویدادهای مختلف در كارنامهاش دارد كه تنها 13 مدالش طلایی است. كولاكوویچ مدرك كارشناسی مدیریت تجاری از دانشگاه اقتصاد پادگوریكا در مونتهنگرو دارد و در دانشگاه مونتپولیه فرانسه مربیگری والیبال و دانشگاه آلفا بلگراد تربیت مدیر خوانده است. او سالهای 2006 تا 2014 سرمربی تیم ملی والیبال مردان صربستان بود و با این به مقام چهارم قهرمانی مردان جهان 2006 رسید كه به عقیده بعضی از مفسران و كارشناسان بینالمللی والیبال دنیا، قهرمانی صربستان در لیگ جهانی سال 2016 هم حاصل كارش با تیم ملی صربستان بوده است. ایگور كولاكوویچ سابقه سرمربیگری تیمهای باشگاهی را هم دارد اما مهمترین تیمش، تیم والیبال صربستان در سالهای 2006 تا 2014 است.

• سرمربی تیم ملی صربستان (2014-2006)

2013: مدال برنز در مسابقات قهرمانی اروپا – كوپنهاگن

2013: مدال نقره در مسابقات قهرمانی امیدهای جهان – برزیل

2011: مدال طلا در مسابقات قهرمانی اروپا – وین

2010: مدال برنز در مسابقات قهرمانی جهان – رم / مدال برنز لیگ جهانی – كوردوبا

2009: مدال نقره لیگ جهانی – بئوگراد

2008: مدال نقره لیگ جهانی – ریو دوژانیرو

2007: مدال برنز در مسابقات قهرمانی اروپا – مسكو

• كمكمربی تیم ملی صربستان

2003 تا 2005 – 3 مدال برنز و یك مدال نقره در مسابقات مختلف (جام جهانی، قهرمانی اروپا و لیگ جهانی)

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین