سخت است تصور کنیم بارسلونا در دیدار برگشت 5 گل برای صعود به پاری‌سن‌ژرمن بزند.

جبرانی كه به روايت تاريخ محال است

به گزارش روزنامه خبرورزشی، بازي دو تيم پاريسنژرمن و بارسلونا در ورزشگاه پاركدوپرنس كه با بازي فاجعهبار تيم كاتالان همراه بود، 6 نكته جالب توجه داشت. از گلزني ستارهها در شب تولدشان گرفته تا آمارهاي قابل توجه. روزنامه ميرر در گزارش خود اين6 نكته را بازتاب داده. نكاتي كه به سبك بازي بارسا در اين بازي، شرطبنديها بر سر اين مسابقه كه در آن شاگردان انريكه در چنگ شاگردان امري گير افتاده بودند و جشنهاي تولد شب مسابقه برميگردد:

 

1-گلزني متولدان: سه تا از 4 گلي كه بازيكنان پاريسنژرمن در بازي سهشنبه مقابل بارسا زدند، توسط بازيكناني به ثمر رسيد كه در آن روز تولدشان بود. آنخل ديماريا زننده دو گل تيم پاريسي روز سهشنبه 29 ساله شد و ادينسون كاواني، مهاجم اروگوئهاي كه يكي ديگر از گلهاي تيمش را به ثمر رساند، تولد 30 سالگياش را جشن گرفت

 

2-معجزه اوناي امري: سرمربي اسپانيايي PSG در طول فصل با انتقادات زيادي در مورد نحوه بازي كردن شاگردانش روبهرو ميشد و كسي توقع نداشت كه تيمش بتواند مقابل بارسا چنين نتيجهاي بگيرد. آمار قبل از آغاز اين بازي حكايت از آن داشت كه امري در 23 باري كه روي نيمكت مربيگري تيمهاي مختلف مقابل بارسا قرار گرفته بود، 22 بار مغلوب آبيواناريها شده بود و تنها يك بار توانسته بود نتيجهاي به جز باخت مقابل بارسا كسب كند (3/4 درصد) و در آن بازي هم مسي حضور نداشت.

 

3-يك نفر پاريسيها را باور داشت: كمتر كسي فكرش را ميكرد كه PSG بتواند قاطعانه بارسا را شكست دهد و تعداد كساني كه برد 4 بر صفر تيم ميزبان را پيشبيني كرده بودند، انگشتشمار بوده. در مراكز شرطبندي در اروپا هم كمتر كسي اين نتيجه را پيشبيني كرده و فقط در مركز لادبروكس يك نفر اين نتيجه را نوشته بود.

 

4-مسي خارج از مدار: مهاجم آرژانتيني بارسا در اين بازي، آن مسي هميشگي نبود. آمار حكايت از آن دارد كه پاي بازيكن شماره 10 بارسا حتي يك بار هم در محوطه جريمه حريف به توپ نخورده.

 

5-بهترين بازگشت، جبران 3 بر صفر بوده: با مرور آمار متوجه ميشويم كه بارسلونا هرگز نتوانسته باختي به اين سنگيني را جبران كند. بهترين بازگشت آنها در طول تاريخ تورنمنتهاي اروپايي، جبران باخت 3 بر صفر در بازي رفت بوده كه يك بار در فصل 1979-1978 دربازي با ايپسوويچ تاون رقم خورد؛ يك بار در فصل 1979-1978 مقابل آندرلشت و يك بار مقابل گوتبورگ سوئد در فصل 1986-1985

 

6-بدترين باخت تاريخ: در طول 118 سال تاريخ باشگاه بارسلونا، آنها هرگز در تورنمنتهاي اروپايي با نتيجه 4 بر صفر مغلوب حريف نشده بودند.

عدد بازي بارسا

100

در تاريخ بازيهاي برگزار شده در ليگ قهرمانان اروپا 100 درصد تيمهايي كه بازي رفت را 4 بر صفر بردهاند به مرحله بعد صعود كردهاند. از فصل 1971-1970 تا به حال 169 تيم بازي رفت را 4 بر صفر بردهاند و همگي صعود كردهاند.

 

1

پاريسنژرمن از 43 مسابقه قبلي كه در خانه بازي كرده فقط يكي را باخته (27 برد و 15 مساوي). آخرين بار همين بارسلونا بود كه آوريل 2015 پاريسنژرمن را در خانه برده است.

 

107

بارسلونا هرگز در 107 ديدار اخيرش شكست 4 بر صفر را متحمل نشده بود. آخرين بار اتلتيك بيلبائو بود كه در سوپركاپ اسپانيا (14 اوت 2015) توانسته بود اين تيم را 4 تايي كند.

 

5

اين براي پنجمين بار در تاريخ است كه بارسا در ليگهاي اروپايي بازي را با نتيجه 4 بر صفر كه اتفاقاً سنگينترين شكست ثبتشدهشان در اين مرحله است واگذار ميكند. بعد از شكست مقابل بايرنمونيخ، اين بار براي دومين بار است كه بارساييها خارج از خانه 4تايي ميشوند. آنها دو بار در سالهاي 1980 و 1997 هم در خانه مقابل كلن و كيف تن به شكست 4 بر صفر دادهاند. يكبار هم كه در فينال و در زميني بيطرف مقابل ميلان (1994) چنين شكستي را متحمل شدند.

 

5

پاريسنژرمن هيچ كدام از 5 ديدار قبلياش مقابل بارسا در مرحله حذفي ليگ قهرمانان اروپا را نبرده بود. با اين برتري طلسم بارساييها هم شكسته شد.

 

1

اين براي اولين بار در تاريخ است كه پاريسنژرمن مقابل بارسلونا بازي ميكند و گلي نميخورد. در 9 ديدار قبلي اين دو، دروازه پاريسنژرمن باز شده بود.

 

7

كاواني با گلي كه به بارسا زد تعداد گلهاي زدهاش در ليگ قهرمانان اين فصل را به عدد 7 رساند؛ بهترين عملكردش تاكنون. همچنين اين مهاجم اروگوئهاي در 7 ديدار اخيرش براي پاريسنژرمن موفق به گلزني شده است.

 

4

با دو گلي كه ديماريا به بارسا زد تعداد گلهاي زدهاش در ليگ قهرمانان اروپا را به عدد 4 رساند: بهترين عملكردش در تاريخ اين رقابتها تاكنون.

 

3

در تاريخ بازيهاي اروپا كه به صورت رفت و برگشت برگزار شده تا به حال فقط سه بار تيمي كه بازي رفت را با اختلاف 4 گل واگذار كرده توانسته در بازي برگشت جبران كنند: سال 1962 تيم ليكسوس مقابل شودوفوند بازي رفت را 6 بر2 باخت ولي بازي برگشت را 5 بر صفر برد. اين بازي در مرحله انتخابي جام در جام برگزار شد. 32 سال پيش پارتيزان بلگراد در مرحله يكشانزدهم نهايي ليگ اروپا بازي رفت را 6 بر2 باخت ولي بازي برگشت را 4 بر صفر برد و صعود كرد. سرانجام رئالمادريد هم در جام يوفاي فصل 1986-1985 در مرحله يكشانزدهم نهايي 5 بر يك مغلوب مونشن گلادباخ شد ولي در بازي برگشت 4 بر صفر برنده شد و صعود كرد.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین خبرهای ورزشی

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __