۰ نفر
سه‌شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹

بازی آخر پلی‌‌آف لیگ برتر والیبال هم بدون حاشیه نبود. بازی سوم بین سایپا و صالحین ورامین. از حرف‌های ركیك بازیكنان دو تیم گرفته تا تهدید داور و پرتاب صندلی به زمین. قصه حاشیه‌ها قبل از سوت بازی شروع شد، وقتی كه مربیان دو تیم با هم دست می‌دادند، آن‌طرف‌تر در زمین احسن شیركوند لیبروی ورامین و رضا قرا پشت خط‌زن سایپا با الفاظ ركیك، حسابی از خجالت هم درآمدند. صداها كه بالا گرفت، بقیه متوجه شدند، داوران و مربیان برای جدا كردن به زمین رفتند، با ختم غائله، بازی شروع شد اما این همه ماجرا نبود.

فحاشی بازيكنان، تهديد داور و پرتاب صندلی به زمين

به گزارش روزنامه خبرورزشی در بازی هم بازیكنان به داوران میتاختند. در ست دوم وقتی سایپا یك ست از حریفش جلو بود، بازیكنان ورامین اعتقاد داشتند داور باید زودتر خطای حریف را اعلام میكرد و آنجا بود كه شیركوند لیبروی صالحین ورامین كه قبلاً هم تجربه پایین كشیدن داور را از سكو دارد، با لفظ ركیك به داور دوم فحاشی كرد. همین موقع محمد كاظم، زرینی و مجتبی عطار از او خواستند تا دست از فحاشی بردارد. در این بازی بازیكنان و حتی مربیان دو تیم به جای بازی تنها به داور بابت اشتباه یا نگرفتن خطای حریف اعتراض میكردند. آخر بازی وقتی سایپا برنده شد، احسن شیركوند این بار سراغ علیرضا قریب داور دوم بازی رفت و با گرفتن پشت گردن، او را تهدید كرد. قریب میگوید: «احسن قبل از پایان بازی مدام میگفت دعا كن ما نبازیم وگرنه كشته میشوی. بعد از بازی هم دستش را گذاشت پشت گردنم و فشار میداد. میگفت من دیوانهام. تهدید كرد مرا میكشد و فكم را میشكند. البته همه این مسائل به خاطر آن بود كه آنها در بازی به من فحش داده بودند و من وقتی به عابدزاده داور اول گفتم، او هم كارت نشان داد. من البته به كمیته انضباطی از او شكایت كردم.» با اینكه ورامینیها معتقدند داوری به نفع سایپا سوت زده، قریب میگوید: «بله من چند باری اشتباه سوت زدم اما سه اشتباهم به نفع صالحین بود ولی آنها مدام در بازی هم میگفتند برای تیم پولدار سوت زدی. انگار كه سایپا به من 50 میلیون تومان پول داده كه برایشان سوت زده باشم.»

علیرضا قریب هفته پیش هم بازی دوم را در ورامین با شرایط وحشتناك و زیر رگبار ناسزای هواداران صالحین سوت زده بود. او میگوید: «این هفته صالحین باخت. هفته قبل كه برد هم، من 5 ست تمام فحش خوردم. من هم به فرماندار ورامین گفتم هواداران نامردی دارید.» اما شیركوند مدعی است: «چرا داوران باید به سمت سایپا غش كنند؟ چون ما پول نداریم؟ چرا در بازی برابر سایپا در تهران ویدئوچك نداشتیم؟ داور در این بازی فوقالعاده ضعیف كار كرد و باعث شد ما بازی را ببازیم.»

او درباره اشتباه داوری میگوید: «داور به ضرر تیم ما حدود 7 خطا گرفت و سه كارت قرمز را هم به بازیكنان ما داد. چرا هیچیك از این خطاها را برای سایپا نگرفتند؟ زمانی كه اسم آقای عابدزاده و بعضی داوران میآید، معلوم میشود كه داوری چگونه است. بازیكن حریف كاملاً در تور افتاده بود اما بازی ادامه پیدا كرد و داور خطا نگرفت. آیا این ورزش است؟ آیا این والیبال بود؟» دور دوم مسابقه اما حرفهای او را قبول ندارد: «در ست سوم یك خطای رضا قرا بود. در حالی وقتی توپ در جریان بازی نیست و بازیكن زیر تور است، اصلاً خطا نیست. توپ در آخر زمین بود. تازه نتیجه بازی 23-13 به نفع ورامین بود در این صحنه. شاید خیلی وقتها كه بازیكنان و حتی مربیان اعتراض میكنند، به خاطر این است كه خیلی به قوانین آشنا نیستند.»

بعد از بازی با شادی حیدری لیبروی سایپا هواداران ناراحت ورامین، صندلیها را شكستند و به زمین پرتاب كردند. نتیجه این همه جنجال، كمیته انضباطی بود كه با شكایت داور مسابقه برگزار شد. كمیته انضباطی دیروز برای بررسی حاشیههای بازی جلسه تشكیل داد؛ جلسهای كه مسعود آرمات و حیدری باید جواب میدادند. 

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
بلیط هواپیما