یوونتوس امشب در لیگ قهرمانان اروپا آزمون سختی برابر پورتو خواهد داشت.

ليگ قهرمانان چالش بزرگ بيانكونری

به گزارش روزنامه خبرورزشی، يوونتوس يكهتاز فوتبال ايتالياست و در هيچ شرايطي تيمهاي ديگر به گرد پاي شاگردان آلگري هم نميرسند اما همين تيم قدرتمند در سالهايي كه نگذاشته دست تيم ديگري به جام قهرماني سري A برسد در ليگ قهرمانان اروپا به جايگاهي كه مد نظر هوادارانش بوده نرسيده است اما سؤال اين است كه «كار يوونتوس حتي با آلگري هم در ليگ قهرمانان گره خورده است؟»

 

تغيير سيستم از تدافعي به تهاجمي

زماني كه مكس آلگري تصميم گرفت سيستم يوونتوس را به 1-3-2-4 با تاكتيكهاي تهاجمي تبديل كند بسياري اين كار او را «ديوانگي» توصيف كردند اما تيم او در 6 بازي اول با سيستم جديد 6 برد كسب كرد و 11 گل هم به ثمر رساند و فقط يك گل دريافت كرد تا خيلي زود انتقادها فروكش كند. شكست برابر ميلان و اينتر باعث شد تا اين سؤال پيش بيايد كه آيا اين سيستم در ديدارهاي بزرگ شكننده است؟ جواب اين سؤال را وقتي چهارشنبه شب يوونتوس برابر پورتو در ديدار رفت مرحله يكهشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا به ميدان برود خواهيم گرفت.

 

مانژوكيچ در تركيب اصلي؟

به نظر ميرسد آلگري متوجه شده كه تلاش مضاعف و بازي فيزيكي ماريو مانژوكيچ مهاجم كروات تيمش تكميلكننده بازي پائولو ديبالا يا گونسالو ايگواين خواهد بود. اين را به وضوح در ديدار جمعه شب يووه برابر پالرمو ديديم. به اين ترتيب مانژوكيچ ميتواند اميدوار باشد كمكم جايي در تركيب اصلي تيم پيدا كند. ماريو براي بازي چهارشنبه شب در ورزشگاه دراگائو در دسترس خواهد بود و آلگري هم تأكيد كرده او در حال تحميل كردن خودش به تركيب اصلي تيم است. ميتوانيم بازي برابر پورتو را يك آزمون بزرگ براي مانژوكيچ درگير و فيزيكي تلقي كنيم.

 

پورتو؛ دردسر بزرگ

شايد پورتوي پرتغال را نتوان تيمي همسطح بايرنمونيخ و رئالمادريد دانست كه يوونتوس در فصول اخير ليگ قهرمانان برابر آنها مبارزه كرده اما حريف كوچكي هم نخواهد بود. تيمي كه جذاب بازي ميكند و با هدايت «نونو اسپريتو سانتو» براي هر لحظه بازيهايش برنامه دارد. آنها در بهترين روزهاي لسترسيتي در ليگ قهرمانان اين حريف را با 5 گل در هم كوبيدند تا با روحيه خوب به ادامه رقابتها گام بگذارند. نبايد اين نكته را فراموش كنيم كه پورتو موفق شده اخيراً بايرنمونيخ و چلسي را در ورزشگاه دراگائو شكست بدهد. شاگردان اسپريتو فصل را خوب شروع نكردند اما به مرور پيشرفت كردند. آبيوسفيدهاي پرتغالي با 6 برد متوالي به جنگ يووه ميآيند و بدون شك رقيب سرسختي خواهند بود.

 

نگرانيهاي آلگري

در سيستم 1-3-2-4 آلگري، يووه دو هافبك مركزي دارد. احتمالاً اين دو نفر در بازي چهارشنبه شب سامي خديرا و ميرالم پيانيچ خواهند بود. البته حضور پيانيچ در ميانه ميدان اين نگراني را ايجاد خواهد كرد كه او توانايياش را دورتر از دروازه از دست بدهد. در ديدارهاي اخير كلوديو ماركيزيو زوجِ خديرا بوده و شايد اين گزينه انتخاب دوباره آلگري باشد. با اين وجود اگر آلگري در ميانه ميدان ميخواهد تيمش خلاقتر باشد حتماً استفاده از پيانيچ را در دستور كار قرار خواهد داد. پورتو اين فصل در ليگ پرتغال فقط 11 گل دريافت كرده و ميانگين گل خورده اين تيم 5/0 بوده. در ليگ قهرمانان هم به همين ترتيب در 6 بازي 3 گل دريافت كردهاند. باز كردن خط دفاعي اين تيم كار سادهاي نخواهد بود.

 

سيستم يووه تغيير ميكند؟

آلگري نشان داده كه قابليت تغيير سيستم را دارد. تجربه فصل 2015-2014 نشان داده تيم او ميتواند با روش 2-5-3 هم خوب بازي كند. اين بستگي به بازي حريف خواهد داشت. حتي با توجه به اينكه يووه سه مهاجم خوب دارد شايد سيستم 3-4-3 هم زماني كه به گل احتياج دارند چاره كار باشد. آنچه مسلم است رقابتهاي ليگ قهرمانان مثل سري A نيست و آلگري براي موفقيت در اين جام بايد تيزهوشتر باشد تا طلسم ناكامي تيمش در اين رقابتها شكسته شود.

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

ویدیو

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین