۰ نفر
یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲

استقلال که با یک باخت مفت بازی اول خود را پشت سر گذارد، برای تلافی و جبران آماده است! حرف‌های کم و بیش مفصل علیرضا منصویان در تمرین مهم و دارای پیام روز جمعه از اراده لازم و از روشن‌بینی ضروری برخوردار بود!

استقلال که اشکالات موجود در بازی خود را رد و انکار نکرده بود برای خروج از دام خطاهای چندی که مرتکب شد تا بازی رشدیافتهاش را در یکی از مهمترین میدانها انجام ندهد باید به نقد خود میپرداخت و از انتقاد از خود سر باز نمیزد!

استقلال به این لازم تن داد و نتایج بررسی همهجانبه عملکردش را در جمع خبرنگاران و فوتبالنویسان حاضر در تمرین روز جمعه- آخرین تمرین استقلال در دبی- به زبان آورد!

منصوریان به راهکارهایی اشاره کرد که پس از بررسی و در پی آنالیز دقیق و موشکافانه خود شناخته میشود!

آقای سرمربی این بار نگفت که ما همه چیز را گفته بودهایم و یا اینکه دوباره خواهیم گفت! استقلال به ضرورت عملی کردن توصیهها و به کاربردی کردن «دستور»ها و فرامین حرکتی نیز ورود کرد!

استقلال دانست و بر اساس این دانستگی هم به خودش و هم به مخاطبانش گفت: «مهم این نیست که چقدر گفتهایم، مهم این است که چه گفتهایم و از چه گفتهایم! مهم چگونه گفتن است و مهمتر از همه چگونگی پیاده کردن گفتههاست! پیاده کردن و اجرایی کردن گفتهها!»

حرفی که با عمل توأم شود! خواستهای که قابلیت اجرایی شدن داشته باشد! کاری که و کارهایی که بتوان پیادهاش کرد! حرکت در دایره عادتها و ذهنیت حرکتی تیم! حرکت در راستای مهارتها و «بلدیت»های مهارتی تیم! خواستههایی که چون بدل به حرکت شوند، آنچنان را آنچنانتر میکنند! خواستههایی که چون به اجرا درآیند تیم را در خدمت فرد و نیز فرد را در خدمت تیم قرار میدهند! مثل لحظه گل تماشایی امید ابراهیمی! صحنهای که باید بیش از یک بار به نمایش درآید!

استقلال در بازی با الاهلی امارات به مهم دیگری هم با وقوف کامل پی برد! منصوریان بهتر از هر وقت دیگر و کاملتر از همیشه، به خاطر جوانگرایی واقعیاش، مورد قبول و مورد حمایت قرار گرفت!

همه گفتند: ... استقلال اگر دارای شانس و برخوردار از اقبال شده است همه و همه به خاطر جوانی و بازی جوانانهاش بوده و هست! همه گفتند با جوانان و به لطف بازی جوانپسند این تیم، فرصت جبران موجود است!

استقلال که با جوانانش بازیهای مهمی را و بازیهای پرتعدادی را برد، در روز باخت هم به درجات بالای اهمیت یاران جوانش پی برد! منصوریان هم مثل همه ما با کمبود تجربه در عملکرد تیمش مواجه شد اما با یک واقعیت دیگر هم روبهرو شد:

... اینکه استقلال امروزی، در دل مردمش جای دارد!... اینکه استقلال امروزی در روزهای بدش هم خوب است!... اینکه استقلال امروزی باید حضور در بازیهای بینالمللی را تجربه کند!

درباره استقلال که فردا برابر التعاون سعودیها به میدان میرود یک نکته مهم دیگر هنوز مبهم است:

... بازی بد نیمه اول و اواخر نیمه دوم برابر الاهلی امارات، چگونه وارد بازی این تیم شد؟ برابر دستور تاکتیکی و فرمان حرکتی که خواسته نیمکتنشینان بود یا به شکل خودبهخودی؟ آنچه که ما دیدیم و آنطور که ما مشاهده کردیم آن بازی از ارادهای قوی- که خواستهای مبنی بر کند کردن بازی را طلب میکرد- برخوردار بود! خواستهای که با ذات فوتبال استقلال امروز همخوانی و همذاتی ندارد!

نقدی که منصوریان هم بر بازی اول تیمش وارد میکند!

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __