مهاجم ایرانی روستوف می‌گوید که تیم او توانایی شکست منچستریونایتد در ورزشگاه اولدترافورد را دارد، هرچند این کار ساده نیست.

لذت‌بخش‌ترین گل‌هایم در سال ۹۵ به کره و اتلتیکومادرید بود

شاید در سال 95 سردار آزمون مهمترین بازیهای فوتبالی خود را تجربه کرد. بازی در لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا در رده باشگاهی و دیدارهای انتخابی جام جهانی 2018 روسیه در رده ملی؛ اتفاقی که برای کمتر بازیکنی پیش میآید و البته اینکه در این بازیهای مهم و حساس هم گلزنی کند. سردار آزمون در سالی که گذشت و روزهای پایانی خود را سپری میکند برای تیم ملی در بازی حساسی چون کرهجنوبی گلزنی کرد تا برد شیرینی را رقم بزند. از سوی دیگر گلزنی به اندرلخت و آژاکس در پلیآف لیگ قهرمانان روستوف را به این مسابقات مهم رساند تا آزمون تجربه بازی مقابل تیمهای بزرگی چون بایرن مونیخ و اتلتیکومادرید را تجربه کند و حتی دروازه آنها را باز کند. گلهای حساس سردار شاید صعود روستوف به مرحله بعدی لیگ قهرمانان اروپا را رقم نزد، اما این تیم با سوم شدن در گروه خودش به لیگ اروپا رسید و اکنون حریف منچستریونایتد است.

با سردار آمون در خصوص بازی رفت مقابل منچستریونایتد، آمادگی خودش برای بازی برگشت در اولدترافورد، رویارویی با زلاتان ابراهیموویچ که الگوی فوتبالیاش است، اتفاقات مهم سال 95 و بهترین گلهایش همکلام شدهایم. گفتوگوی مهاجم جوان تیم ملی را در ادامه میبینید:

برای بازی حساس با منچستریونایتد در لیگ اروپا آماده میشوید، در حالی که در بازی رفت به تساوی یک – یک رسید.

روزهای سخت و فشردهای را پشت سر میگذاریم. بعد از بازی سختی که با منچستریونایتد داشتیم، باید خیلی زود خودمان را برای بازی با ترک گروژنی آماده میکردیم که این بازی هم مساوی شد. منچستر یک بازی فیزیکی انجام داد و در زمینی هم که کیفیتش چندان خوب نبود، تیم ما خسته شد. با این حال اکنون باید آماده بازی برگشت با منچستر شویم و امیدوارم بتوانیم با شکست این تیم به مرحله بعدی برویم.

 فکر میکنی بتوانی در بازی برگشت بیشتر بازی کنی و از ابتدا در ترکیب قرار بگیری؟

اینکه که من بازی کنم یا نه، دست مربی است و هر تصمیمی که سرمربی تیم بگیرد من احترام میگذارم. برد در این بازی از هر چیزی با ارزشتر است و من هم اگر بازی کنم برای پیروزی و موفیت تیم تلاش خواهم کرد.

 

 به نظرت میتوانید منچستر را در اولدترافورد شکست دهید و خودت هم گلزنی کنی؟

هر چیزی امکان پذیر است. چرا نتوانیم منچستر را شکست دهیم؟ در فوتبال هر چیزی شدنی است. نمیگویم ساده است؛ کار خیلی سختی داریم، اما میتوانیم آنها را در زمین خودشان شکست دهیم. ما همه به برد فکر میکنیم و بعد به گلزنی.

 البته خودت باید بمب روحیه باشی. در این فصل علاوه بر آژاکس به اتلتیکومادرید و بایرن مونیخ گلزنی کردی و بازی رفت مقابل منچستر را هم مقابل کارلوس کیروش انجام دادی که به نظر خیلی از این اتفاق روحیه گرفتی.

واقعاً از آقای کیروش ممنونم و با این کار به من افتخار داد و روحیه زیادی گرفتم. فقط حیف که بازی یک - یک شد، اما همین که کیروش بازی لژیونرها را از نزدیک دید، اتفاق بسیار خوبی بود. امیدوارم اگر به صلاح بود، بازهم از این اتفاقها بیفتد.

 البته اتفاق ویژه دیگری هم در این بازی برای تو افتاد و آن هم رویاروییات با زلاتان ابراهیموویچ بود. بارها گفته بودی بازی او را دوست داری و بالاخره مقابلش بازی کردی.

زلاتان بازیکن بسیار بزرگی است و من هم از این اتفاق خوشحالم. در لحظاتی که روی نیمکت نشسته بودم، سعی کردم بازیاش را زیر نظر بگیرم تا بتوانم از نوع تکنیکش الگوبرداری کنم. در نیمه دوم هم بیشتر مشغول گرم کردن بودم و در اواسط نیمه هم به بازی آمدم، چنین فرصتی نداشتم. با این حال فکر میکنم تجربه خوبی بود.

سال 95 رو به پایان است. از بین این همه اتفاق مهم، مهمترین اتفاقی که برای تو افتاد چه بود؟

بردهایی که با تیم ملی به دست آوردیم و شکست ناپذیریمان در سال اخیر، میتواند مهمترین اتفاق باشد.

 

مهمترین گل ملی و باشگاهی که زدی کدام بود؟

فکر میکنم گل به کرهجنوبی که بسیار مهم بود و خیلی از آن گل لذت بردم. گل به اتلتیکومادرید در ورزشگاه ویسنته کالدرون هم برای من خیلی لذتبخش بود.

تیم ملی هم دو بازی حساس پیشرو دارد. آیا توان گرفتن 6 امتیاز از قطر و چین را داریم تا صعود به جام جهانی برای ما در دسترستر شود؟

همه چیز دست خودمان است و باید تلاش زیادی کنیم. البته این دو بازی خیلی حساس است و باید بیش از هر چیزی باهوش عمل کنیم تا بتوانیم به پیروزی برسیم.

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __