اندی ماری باز هم ناکام بزرگ رقابت‌های تنیس ایندیانا بود تا برای او طلسم این مسابقات شکسته نشود.

تداوم داستان غم‌انگيز اندی و اينديانا

به گزارش روزنامه خبرورزشی، رقابتهاي تنيس مسترز 1000 اينديانا ولز هنوز شروع نشده با شوكي به بزرگي يك زلزله همراه بود: اندي ماري، مرد شماره يك تنيس دنيا، در ميان بهت و ناباوري مقابل واسك پوسپيسيل كانادايي، مرد شماره 129 تنيس دنيا، تن به شكست داد و از گردونه بازيها در همان دور دوم كنار رفت؛ ماري كه بعد از افت محسوس نواك جوكوويچ يكهتاز جدول ردهبندي برترين تنيسبازان دنيا شد در اين بازي ست اول را با نتيجه 6 بر4 واگذار كرد و در ادامه ست دوم را هم در تاي بريك با نتيجه 7 بر 6 واگذار كرد و وداع زودهنگامي داشت. البته اين موضوع براي اين تنيسباز اسكاتلندي چندان هم خوشايند نبود چون او هفته گذشته در رقابتهاي دبي به عنوان قهرماني رسيده بود و اولين جام فصلش را به دست آورد. در واقع ماري با اعتماد به نفس كامل پا به كاليفرنيا گذاشته بود ولي شايد هرگز فكرش را نميكرد رقيب كانادايياش تا اين اندازه پيشرفت كرده باشد. ماجرا از اين قرار است كه اين دو تنيسباز پيش از اين 4 بار مقابل هم قرار گرفته بودند و عين 4 بازي را اندي ماري به راحتي برده بود؛ بدون اينكه حتي كوچكترين ستي را به پوسپيسيل واگذار كند. در اين بازي اما شرايط كاملاً فرق ميكرد چون تنيسباز كانادايي به لطف موفقيت در بازگرداندن سرويسهاي ماري توانست نقطه قوت حريف اسكاتلندياش را خنثي كند.

 

طلسمي به اسم اينديانا ولز

داستان اندي ماري و تورنمنت اينديانا ولز به اندازه كافي غمانگيز است! مرد شماره يك تنيس دنيا تا به حال هرگز نتوانسته اينديانا ولز را به دست بياورد؛ در واقع رقابتهاي مسترز كاليفرنيا يكي از رقابتهايي است كه روي زمين با سطح سفت برگزار ميشود و ماري هرگز در آن موفق نبوده. از اين گذشته در سال 2016 هم ماري در مرحله سوم همين تورنمنت با جام وداع كرد. اين شكست دومين شكست مهم فصل براي مرد شماره يك تنيس خواهد بود چون پيش از اين، اندي، در اوپن استراليا، اولين مرحله از رقابتهاي گرنداسلم سال هم در مرحله يك هشتم نهايي به طرز عجيبي مقابل ميشا زفرف آلماني-روسي تن به شكست داد و از دور بازيها كنار زده شد.

 

واسك پوسپيسيل: عطش بردن داشتم

پوسپيسيل، مرد شماره 129 دنيا كه اندي ماري را شكست داد، بعد از بازي در كنفراس خبري گفت: «با وجود اينكه در ست اول شروع خوبي نداشتم ولي رفته رفته بهتر و بهتر شدم. خوب جنگيدم و در ادامه از چيزي كه فكرش را ميكردم هم بهتر شدم. واقعاً تاكتيكي كه براي اين بازي در نظر گرفته بودم جواب داد؛ بايد منتظر ميماندم و عجله نميكردم؛ حتي با وجود اينكه در ست دوم 3 بر صفر در گيمشماري عقب افتاده بودم باز هم ميدانستم كه ميتوانم به تاكتيكم اطمينان داشته باشم. خب وقتي هم كار به تاي بريك كشيد هيچ نگرانياي نداشتم و به بازي هجوميام ادامه دادم. البته همزمان هم اجازه ندادم كه فكر شكست دادن مرد شماره يك جهان، تمركزم را به هم بزند. مطمئناً اين برد يكي از بزرگترين پيروزيهاي زندگي من خواهد بود. اين اواخر دوباره عطش پيروزي را به دست آوردهام به ويژه بعد از سال سخت 2016 كه نگرانيهايي در زندگي شخصي و حرفهايام هم به وجود آمد. البته دلم نميخواهد زياد وارد جزئيات شوم. واقعاً اين اواخر خودم نبودم ولي قطعات پازل را كنار هم چيدم و كار را شروع كردم. حالا هم كه با شكست دادن ماري مشخص شد من مسير درستي را براي پيشروي انتخاب كردهام. فعلاً بايد تلاش كنم بردن اندي ماري را فراموش كنم و فقط حواسم به ادامه رقابتها باشد.»

برچسب‌ها

برگزیده‌ها

خبرویژه

پربازدیدترین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

پربازدیدترین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __

آخرین عناوین

Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __
Topic[id:62, title:اخبار-قدیمی] - __ [] __