نظرسنجی

به نظر شما کدام‌یک شانس بیشتری برای قهرمانی در جام‌جهانی دارد؟
نظرات: ۰

بدون نيمار، بدون اومتيتی، بدون برد!

به گزارش روزنامه خبرورزشی، بارسلونا كه در سفرهاي اخيرش به ورزشگاه رياسور، نتايج خوبي كسب كرده بود و مقابل دپورتيوو به 5 برد و يك تساوي رسيده بود، در بازي يكشنبه شاهد توقف اين روند بود؛ اين در حالي است كه بارساييها در سالهاي اخير عادت كرده بودند كه با كسب امتياز ورزشگاه رياسور را ترك كنند اما اين بار سرنوشت آنها به گونه ديگري رقم خورد و آنها بعد از 9 سال در اين ورزشگاه متحمل باخت در حساسترين مقطع فصل شدند.

 

آخرين باري كه آنها در اين ورزشگاه شكست خورده بودند، در فصل 2008- 2007 بود كه در هفته سي و چهارم ليگ با نتيجه صفر-2 در رياسور به زانو درآمدند و يك هفته بعد از آن رئاليها در ورزشگاه اوساسونا فرياد قهرماني سردادند. در آن زمان رايكارد هدايت بارسا را در دست داشت و بارسا بعد از رئال و ويارئال فصل را در رده سوم جدول به پايان برد.

 

نبود نيمار، باعث باخت بارسا شد؟

معجزه بارسا مقابل پياسجي باعث شد روحيه بارساييها خيلي زياد شود ولي جشن و شادي دوام كوتاهي داشت و آنها خيلي زود در بازي بعديشان بازنده ميدان شدند. بارساييها در بازي با دپور تسلط زيادي بر ميدان داشتند ولي نميتوانستند به دروازه حريف نزديك شوند. كمبود تمركز دفاعي تيم هم يكي ديگر از نقاط ضعف بارسا بود. دپور هم كاملاً آماده نشان ميداد و همين ضربه سختي به بارسا وارد كرد. مسي آمادگي حضور 90 دقيقهاي در تركيب تيم را نداشت و نيمار هم كه غايب بود. عملكرد بازيكنان ذخيره بارسا ابهامات زيادي را به همراه داشت. آردا، آندره گومژ، دنيس و آلكاسر اصلاً به چشم نميآمدند و مسي و اينيستا هم افت چشمگيري داشتند.

 

واقعيت اين است كه بارها شده در هفتههاي اخير بازيكنان بارسا همه عملكردي معمولي داشتند و اين نيمار بود كه بار مسئوليت تيم را به دوش ميكشيد. به همين دليل نبودن او در بازي يكشنبه نيز كاملاً حس ميشد و جاي خالياش بيش از هر زمان ديگري در تيم محسوس بود. سوارس هم آن روحيه رقابتي هميشه را نداشت و تكگلش نتوانست ناجي بارسا شود.

 

بدون اومتيتي، موفقيت بيمعناست

باخت ورزشگاه رياسور، نهمين لغزش بارسا بود و سومين باخت بارسا در رقابتهاي اين فصل لاليگا به حساب ميآيد. بارساييها در اين فصل لاليگا 6 تساوي هم به دست آورده بودند و در تمام لغزشهاي اين فصل بارسا، يك وجه مشترك وجود دارد: نبود ساموئل اومتيتي در تركيب بارسا.

 

اين مدافع فرانسوي برگ برنده بارساييهاست و هر زمان كه در تركيب اصلي تيمش باشد، بارسا به پيروزي ميرسد. لوئيس انريكه در16 بازي او را در تركيب اصلي تيمش قرار داده و در هر 16 بازي بارسا به هر3 امتياز بازي رسيده. اگر با حضور اومتيتي برد بارسا تضمين شده است، در نبود او هم لغزش اجتنابناپذير ميشود. در 11 ديداري كه بارساييها بدون او برگزار كردند، تنها 2 برد به دست آمده (يكي مقابل اسپورتينگ خيخون و ديگري مقابل دپور در نوكمپ) و در ساير بازيها به 6 تساوي و2 باخت رسيدهاند.

 

نتايج بارسا بدون اومتيتي:

بارسلونا يك- آلاوس 2: باخت

بارسلونا يك- اتلتيكومادريد يك: تساوي

اسپورتينگ خيخون صفر- بارسلونا 5: برد

سلتا 4- بارسا 3: باخت

بارسلونا 4- دپورتيوو صفر: برد

بارسلونا صفر - مالاگا صفر: تساوي

رئال سوسيهداد يك- بارسلونا يك: تساوي

بارسلونا يك - رئالمادريد يك: تساوي

ويارئال يك - بارسلونا يك: تساوي

بتيس يك - بارسلونا يك: تساوي

دپورتيوو2- بارسلونا يك: باخت

 

اومتيتي قابل اعتمادترين زوج براي پيكه در خط دفاع بارساست و عملكردش به جز بازي پاريس، جايي براي ترديد باقي نگذاشته.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

از لابه‌لای خبرها؛ شاید از دست داده باشید!

نظرسنجی

به نظر شما کدام‌یک شانس بیشتری برای قهرمانی در جام‌جهانی دارد؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها