نظرسنجی

بهترین تیم هفته هجدهم لیگ برتر؟
نظرات: ۰
پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱
۰
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

منچسترسیتی با شکست 3-1 در خانه موناکو، از دور رقابت های این فصل لیگ قهرمانان اروپا حذف شد.

موناکو 3- سیتی1: شگفتی به سبک موناکو

 
به گزارش خبر ورزشی، سیتی که در دیدار رفت با نتیجه 5-3 بازی را برده بود، در دیدار امشب با نتیجه 3-1 شکست خورد تا به دلیل گل خورده بیشتر در خانه، از دور رقابت ها حذف شود. در پی این اتفاق نوار موفقیت های پپ گواردیولا در لیگ قهرمانان بریده شد تا دیگر شکست او در این رقابت ها افسانه نباشد.
 
موناکو بازی را بهتر آغاز کرد و بعد از چند موقعیت نصفه و نیمه در همان دقایق ابتدایی، می توانست در دقیقه 7 به گل برسد اما واکنش خوب کابایرو روی ضربه امباپه، دروازه سیتی را نجات داد.
 
ولی تنها یک دقیقه بعد، خود امباپه موفق شد دروازه سیتی را باز کند. روی یک حمله همه جانبه، پاس برناردو موتا در مقابل دروازه به امباپه رسید و او هم با یک بغل پای ساده، کار را تمام کرد.
 
بعد از این گل بازی متعادل تر شد اما باز هم این موناکو بود که موقعیت های خطرناک تری روی دروازه سیتی ایجاد می کرد.
 
حملات دو تیم ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 29، موناکو به گل دوم رسید. بار دیگر روی یک حرکت از سمت راست محوطه جریمه سیتی، پاس عرضی دقیق بنجامین مندی در پشت محوطه شش قدم به فابیو هنریکه رسید و او هم با یک ضربه عالی، حساب کار را 2-0 کرد.
بعد از این گل روند بازی تغییر کرد و سیتی به تیم برتر میدان تبدیل شد اما برتری این تیم در مالکیت توپ به موقعیت خطرناکی منجر نشد و نیمه اول با همان دو گل به پایان رسید.
 
نیمه دوم را سیتی بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی کاملا بر بازی تسلط داشت؛ هرچند دفاع فشرده موناکو مانع از ایجاد موقعیت می شد.
 
فشار حملات سیتی از دقیقه 60 افزایش پیدا کرد و این تیم سه موقعیت بسیار خوب گلزنی داشت اما درخشش سوباشیچ مانع از گلزنی سرخیو آگوئرو می شد.
 
اما سرانجام در دقیقه 71، لروی سانه قفل دروازه میزبان را شکست. بعد از اینکه ضربه محکم رحیم استرلینگ را سوباشیچ به طور ناقص دفع کرد، سانه با یک ضربه محکم، توپ را به سقف دروازه موناکو کوبید.
 
موناکو خیلی سریع به این گل واکنش نشان داد و تنها 6 دقیقه بعد توانست گل سوم را به ثمر برساند. روی یک ضربه آزاد بود که ارسال توماس لمار را باکایوکو با یک ضربه سر قدرتمندانه شوک نهایی را به آبی پوشان وارد کرد.
 
  بعد از این گل بار دیگر سیتی ابتکار عمل را در دست گرفت و در دقایق پایانی تلاش زیادی برای جبران نتیجه انجام دادند اما در نهایت نتوانستند برای بار دوم دروازه موناکو را باز کنند و از دور رقابت ها کنار رفتند.                                                         نکته عجیب این مسابقه غیبت بزرگان منچستر سیتی و تشخیص پپ برای استفاده نکردن از آنها بود تا در نهایت فرانسوی ها با شادی وصف نشدنی به مرحله بعد صعود کنند.

وب‌گردی و دیدنی‌های ورزش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرسنجی

بهترین تیم هفته هجدهم لیگ برتر؟

پربازدید امروز

آخرین خبرها

منهای ورزش

بازرگانی